Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Ma nemoj :). ocigledno je trebalo da napisem optimalni za rast u velikom fontu.Pa ja od prvog posta na ovoj temi upravo to pricam - da se ne radi o gljivi koja ne voli vodu (jer takvo nesto ne postoji), vec o vrsti koja koristi povoljne uslove za infekciju. (Pogledaj post na koji sam odgovorila)
Ne kapiram koji je tvoj problem. U konkretnom slucaju je bitno sto ovoj gljivi odgovaraju uslovi suse i vrucine da bi doslo do infekcije kukuruza. Ja ne znam tacno koji deo toga ti nije jasan.
Link to comment
Izvezite mleko u Ameriku!
:s_w:genijalno@garcia, jbt, čak i u ovim ekstremnim uslovima straha za vlastiti život i zdravlje ne mogu da opstanem od tvog avatara (drul je u pitanju, na dotičnog)ed.a i ja napisala da niko živ ne zna koja je stvarno neškodljiva doza, ali me popljuvašea ajd' sad, ako neko daje 10x veću dozvoljenu količinu, onda je jedino jasno da tu ništa nije jasno Edited by duda
Link to comment
a jel moglo, teoretsk,i ovo da se spreci (efekti suse na pojavu tih gljivica) da suse navodnjavale njive kako treba?
jel moze neko da napise koji je sveukupno % njiva / useva navodnjavan kod nas, a kolko je taj % u Madjarskoj ?
Link to comment

Obrnuto od svega do sada - najviše me interesuje koji su to proizvođači čija su mleka dobra? Od onih 300 na ovoj listi su samo mleka koja nisu dobra ili na granici. Šta je sa ostalima?

Link to comment
jel moze neko da napise koji je sveukupno % njiva / useva navodnjavan kod nas, a kolko je taj % u Madjarskoj ?
Madjarska ima 2300 km2 navodnjavanih polj. povrsina (pod raznim usevima) - wikipediaU procentima to je oko 4% od ukupnih polj. povrsina.Srbija navodnjava 1% povrsina - politika.Znaci (grubo) procent navodnjavanih povrsina u Hu je 4x veci nego u Srbiji.
Link to comment
Pa gde si to napisao, ja nisam video.
Mislim da sam sa Evi diskutovao, kada sam pitao zar nije u USA 10X više.Ne mogu sada na tel da tražim post, ako možeš daj jedan search, valjda nisam toliko prolupao...
Link to comment
Madjarska ima 2300 km2 navodnjavanih polj. povrsina (pod raznim usevima) - wikipediaU procentima to je oko 4% od ukupnihpolj. povrsina.Srbija navodnjava 1% povrsina - politika.Znaci (grubo) procent navodnjavanih povrsina u Hu je 4x veci nego u Srbiji.
S tim, da je DTD održavan kako treba, sa svim kapilarnim kanalima, mogućnosti u srbiji bi bile fantastične, čini mi se oko 20%, ako se dobro sećam.Ali, bitno da se mašta o kanalu u Moravi do Soluna, a ko jebe poljoprivredu. To valjda nije toliko grandiozno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...