Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Nego Kelt kad si već tu, ja recimo imam blago masnu i uvećanu jetru, i upravo zbog toga sam pored ostalog jeo više nemasnih mlečnih proizvoda, pio surutku itd.
principijelno, svaki organ koji ima neko oštećenje je podložniji novim štetnim dejstvima, ali zavisi i od osnovnog uzroka... masna jetra nije retka, to je više stanje a ne bolest.
Link to comment

This EU standard is relatively strict compared with other parts of the world. However, it is interesting that the United States, which has a relatively relaxed total aflatoxin standard of 20 µg/kg (“total aflatoxin” refers to the sum of the levels of aflatoxins B1, B2, G1, and G2: the four major types of aflatoxins), primarily exports maize to other nations that also allow relatively larger amounts of aflatoxin in maize.http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0045151

Link to comment
^^Pa sta je tu u suprotnosti sa ovim sto sam ja napisala? Koristi uslove koje drugi patogeni ne mogu. Ili ja treba optimalni za rast da napisem u tri puta vecem fontu? Googlaj a flavus humidity da vidis o cemu pricam.
Obrati paznju na razliku izmedju optimalnih uslova za infekciju i optimalnih uslova za razvoj. Ono prvo je ono sto je ovde bitno i to je ono o cemu ja pricam (a i sajtovi koje sam linkovao).
Link to comment
nije, kacio je historian link da je isto, 0.05 - pomesao si sa mesom
US food safety regulations include a limit of 20 µg/kg for total aflatoxins (B1, B2, G1 and G2) in all foods except milk and a limit of 0.5 µg/kg for M1 in milk. Higher limits apply in animal feeds.
0.5, ne 0.05
Link to comment

Sa spaletovog linka:European UnionThe EU sets limits for aflatoxin B1 and for total aflatoxins (B1, B2, G1 and G2) in nuts, dried fruits, cereals and spices. Limits vary according to the commodity, but range from 2-8 µg/kg for B1 and from 4-15 µg/kg for total aflatoxins. There is also a limit of 0.050 µg/kg for aflatoxin M1 in milk and milk products. Sampling and analytical methods are also specified.More recently limits of 0.10 µg/kg for B1 and 0.025 µg/kg for M1 have been set for infant foods.USAUS food safety regulations include a limit of 20 µg/kg for total aflatoxins (B1, B2, G1 and G2) in all foods except milk and a limit of 0.5 µg/kg for M1 in milk. Higher limits apply in animal feeds.

Link to comment
@chika spale: hehe da si malo više pazi na času matematike...
U drugom linku eksplicitno kaze:za EU "there is also a limit of 0.050 µg/kg for aflatoxin M1 in milk and milk products"za USA "limit of 0.5 µg/kg for M1 in milk"Sta je tacno chika spale pogresio?
Link to comment

ja mlekoo uopste ne pijem, retko ga i kupujemo. pre nekoliko dana sam kupio meggle mleko i napravio palacinke. 30ak minuta posle dorucka mi izasla neka alergija, prvi put u zivotu. namazao sam neku mast i odmah je prosla ali posle ove vesti hipohondrisem i ne nameravam da kupujem mlecne proizvode dok se sve ne resi.

Link to comment
U drugom linku eksplicitno kaze:za EU "there is also a limit of 0.050 µg/kg for aflatoxin M1 in milk and milk products"za USA "limit of 0.5 µg/kg for M1 in milk"Sta je tacno chika spale pogresio?
Pazi stvarno, ispada da je kod Amera ni manje ni vise nego 10x veci dozvoljeni limit?!
Link to comment
ja mlekoo uopste ne pijem, retko ga i kupujemo. pre nekoliko dana sam kupio meggle mleko i napravio palacinke. 30ak minuta posle dorucka mi izasla neka alergija, prvi put u zivotu. namazao sam neku mast i odmah je prosla ali posle ove vesti hipohondrisem i ne nameravam da kupujem mlecne proizvode dok se sve ne resi.
šta bi mazao na jetru?
Link to comment
Obrati paznju na razliku izmedju optimalnih uslova za infekciju i optimalnih uslova za razvoj. Ono prvo je ono sto je ovde bitno i to je ono o cemu ja pricam (a i sajtovi koje sam linkovao).
Ma nemoj :). ocigledno je trebalo da napisem optimalni za rast u velikom fontu.Pa ja od prvog posta na ovoj temi upravo to pricam - da se ne radi o gljivi koja ne voli vodu (jer takvo nesto ne postoji), vec o vrsti koja koristi povoljne uslove za infekciju. (Pogledaj post na koji sam odgovorila)
Link to comment
ja mlekoo uopste ne pijem, retko ga i kupujemo. pre nekoliko dana sam kupio meggle mleko i napravio palacinke. 30ak minuta posle dorucka mi izasla neka alergija, prvi put u zivotu. namazao sam neku mast i odmah je prosla ali posle ove vesti hipohondrisem i ne nameravam da kupujem mlecne proizvode dok se sve ne resi.
:lolol:Brate Kojote, sam tražiš belaja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...