Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

pa palenta je problemi kukuruzno brasno ..
Ne znam, ali valjda bi taj kukuruz za ljudsku ishranu morao proći neku strožiju kontrolu.Sudeći po onim slikama zaraženih klipova, ne verujem da tako nešto samelju i prodaju nam.Prosto, sve i da nikad nismo čuli za aflatoksin, brašno od buđavog kukuruza bi lako prepoznali i ne bi ga koristili.Stočna ishrana je ipak nešto drugo. Jeste da to indirektno sve dođe do našeg organizma, ali ne mogu nam baš tek podturiti buđav kukuruz a da se ne primeti.Da ne paranoišemo sad previše... Edited by mr@ki
Link to comment
ja bih za svaku mlekaru uradila mean --> zato kazem da mi imlek deluje najbolje jer nema velikih odstupanja sve mu je poviseno ali ne toliko preko 0.5
slazem se... deluje logicno, ako u svemu ovome ima bilo kakve logike
Link to comment

pa nije da oni nisu primetili, nego dobar deo ovogodišnjeg roda je mogao samo da se baci, ali to je skupo...u julu sam išao kroz Mađarsku, sve se zeleni, klipovi kukuruza visoki kao drvo, a Srbija kao da si prošao kroz Keniju

Edited by Kelt
Link to comment
Nije slucaj kod ove A. flavus, kod nje ide vis. temperatura + niska vlaga.
Ama ne, bre :) Optimalni uslovi za af i dalje ukljucuju relativno visoku (normalnu za gljive) vlaznost ali af tolerise nisku vlaznost bolje od ostalih patogena pa ima selektivnu prednost u jednom opsegu. Plus olaksana infekcija zbog ostecenja susom i eto problema u susnim letima.
Link to comment

Kupujte mleko i mlečne proizvode od seljaka, malih proizvodjača sa planina , tamo ne znam ko hrani krave kukuruzom. Nego senom kako se odvek i radilo. Jer je stočna hrana , kupovna , skupa. Na drugoj strani, svinjsko, pileće meso pa valja onda i jaja, hmmm, šra sa tim, svi hrane kokoške kukuruzom

Link to comment

Nisam mozda ispratio, ali da li neko zna da objasni kako je moguce da je u SAD propisana gornja granica aflatoksina 10 puta veca nego u EU?

Edited by Chika Spale
Link to comment

Nego Kelt kad si već tu, ja recimo imam blago masnu i uvećanu jetru, i upravo zbog toga sam pored ostalog jeo više nemasnih mlečnih proizvoda, pio surutku itd.Šta bi taj aflatoksin teoretski značio za moju jetru u odnosu na potpuno zdravu jetru recimo? Da li ga ona na neki način još više zadržava, teže obrađuje ili štatijaznam...

Edited by mr@ki
Link to comment
Nisam mozda ispratio, ali da li neko zna da objasni kako je moguce da je u SAD propisana gornja granica aflatoksina 10 puta veca nego u EU?
nije, kacio je historian link da je isto, 0.05 - pomesao si sa mesom
Link to comment
Ama ne, bre :)Optimalni uslovi za af i dalje ukljucuju relativno visoku (normalnu za gljive) vlaznost ali af tolerise nisku vlaznost bolje od ostalih patogena pa ima selektivnu prednost u jednom opsegu. Plus olaksana infekcija zbog ostecenja susom i eto problema u susnim letima.
. Drought, extreme heat and corn ear injury from insect feeding stress the corn and create an environment favorable to these molds and to aflatoxin production.
Link to comment

^^Pa sta je tu u suprotnosti sa ovim sto sam ja napisala? Koristi uslove koje drugi patogeni ne mogu. Ili ja treba optimalni za rast da napisem u tri puta vecem fontu? Googlaj a flavus humidity da vidis o cemu pricam.Edit: Imas i na tom linku dole koja joj humidity treba za rast.

Edited by estel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...