Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Nema frke, dolazi nam bogati Seik da navodnjava.. -_-Nisam neki panicar ali se ovaj put brinem, jebe mi se za mene nego mi dete jede puno palente i pavlake.. Prekidamo do daljnjeg odoh da trazim uvozno mleko..Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2
Ajd javi kako je prosla potraga. Fala unapred
Link to comment
neko "bistar" je mešao zdrav i zaražen kurkuruz da bi na analizi ispalo da je smanjena koncentracija, "razblaživali" otrovni kukuruz.Kako mali đokica zamišlja damage control.
strogo proceduralno uzevši, to je i bio savet WHO-a, razblaživanje zaražene sa nezaraženom hranom.ali u gladom zahvaćenoj Keniji.
Link to comment
pa koji crni dukat, kad dukatovo mleko u flasi 2.8% koje moja zena svaki dan stavlja 2 deci u svoj ritualni hladni nes, ima sampionskih 0.099, isto kao i elle mleko od koji se pravi sir koji je jedini mlecni proizvod koji jedem vec mesecima.fuck.
+1ja od tog mleka već mesecima pravim domaće kiselo :isuse:tek neki dan počela sa ovim organskim
i ajde budi sad pametan i kupi mleko iz neke trece mlekare koja nije obuhvacena ovom kontrolom. taman sam krenuo da jurim neke mikro mlekare iz sandzaka....
ja dosta kupujem od kuča, on nije obuhvaćen ispitivanjemmožda je ok, a možda ću da crknem već kol'ko sutra :frust:
Link to comment

a sta je sa mesom?jesu li krave koje su jele taj kukurzu sad trajno zarazene, ili treba samo da neko vreme da jedu nesto drugo pa ce da ih "prodje"?i sta je sa svinjama? koliko znam one ni ne jedu nista drugo sem kukuruza?

Link to comment
A cekajte ljudi, sta je sa mesom?
i mene ovo zanima.inace, jedem neki francuski puter president na kome pise da je uvezen iz francuske, a uvoznik je somboled. poceli su zestoko da promovisu njihove proizvode u poslednje vreme, mozda imaju i mleko. Edited by kojot
Link to comment
Ajd javi kako je prosla potraga. Fala unapred
Ako ne nadjem mozda cak popalim do Segedina, ne znam nisam pametan.. :(Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2
Link to comment
jesu li krave koje su jele taj kukurzu sad trajno zarazene, ili treba samo da neko vreme da jedu nesto drugo pa ce da ih "prodje"?
Kol'ko ja kapiram (a pomogla mi i zena koja je molekularac), krava je fucked up u smislu povecane mogucnosti da se razboli od kojecega kao posledica unesenih kancerogena (kao i kod nas - kancerogen moze a i ne mora da trigeruje genske promene odn. kancer).Koncentracija aflatoksina u mleku pocinje da se smanjuje po prestanku konzumacije zarazene hrane, ali ako se krava razboli, mleko nije dobro po drugim parametrima.
Link to comment

svi životinjski proizvodi - meso, mleko, jaja. Svaka životinja koja može da konzumira kukuruz, bilo u zrnu bilo u mešavini stočne hrane.Nije problem u aflatoksinu kao njemu samom, nego što njegovi metaboliti u jetri oštećuju dnk

Edited by Kelt
Link to comment
pa ček, gde je ono pisalo da se otrov uništava na 160 st cznači meso u rernu pa na 220
I tako bar dva sata. Kakva je toksičnost proizvoda termodegradacije aflatoksina?
Link to comment
realno, tema treba da se zove "kukuruz" pošto je u njemu problem; mleko je samo 1 od prenosilaca.
Realno o bolesnom kukuruzu se pričalo malo kada je otkrivena ona pošiljka preko CRO za IT. I malkice se pričalo o kontroli. Tada se već moglo sa lakoćom videti šta će biti, nije bilo kontrole, nije pričano o tome, proizvođači su preusmerili kukuruz na prehranu stoke tako da... ćuti i jedi, dogodine će biti bolje. Verujem da nije bezopasno, verujem da je i ranije bilo problema ali nije smelo da se priča o tome, takav bio sistem, verujem da jedemo i pijemo mnogo više otrova ali stvarno ne mogu ništa da uradim povodom toga. Osim da se radujem što sam na vreme duhan ostavio, ne treba mi još i to pored ovoga. I da ne jedem direktne proizvode od kukuruza.Možemo eventualno da uništimo naše proizvođače i seljake pride, ali nam niko ne garantuje da će strendžeri plasirati zdrav proizvod kod nas.
Link to comment
realno, tema treba da se zove "kukuruz" pošto je u njemu problem; mleko je samo 1 od prenosilaca.
da, ali ne verujem da bi neko bio bas toliki skot da zarazeni kukuruz tura direkt u ponudu kao ishranu.'pametno' , kompromisno resenje im je bilo da ga upotrebe kao stocnu hranu, kao onda je i efekat manji. nadam se.
Link to comment
da, ali ne verujem da bi neko bio bas toliki skot da zarazeni kukuruz tura direkt u ponudu kao ishranu.'pametno' , kompromisno resenje im je bilo da ga upotrebe kao stocnu hranu, kao onda je i efekat manji. nadam se.
Kukuruz za ljudsku ishranu je obicno 'secerac', verovatno se bolje hendluje od ovog za silazu pa i manje ima problema, a plus toga na trzistu je u vidu klipa (te bi se videlo da je zarazen - niko to ne bi ni jeo).Mleko jeste najbitnije ovde, posebno kad se ima u vidu decija potrosnja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...