Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

- ko još ostavlja kukuruz u klipu, on se okruni još u kombajnu i kao takav prebacuje u silose za prodaju ili na čuvanje/sušenje
Koliko razumem, zrno se upravo i sortira na zdravo i obolelo (vidi post iznad).
Link to comment
Moram da izrazim solidnu dozu sumnje u pretpostavku da se kukuruz pregleda klip po klip prilikom prebacivanja u ogromne industrijske silose. Da je tako, ne bi bilo nezaposlenosti u Srbiji, barem tokom jednog dela sezone.Jedini način koji ja vidim je da se uzimaju uzorci iz kompletne žetve, i da se na osnovu istih čitav tovar označi kao zdrav ili zaražen.
ma ja ti kažem kako funkcioniše na mikro-nivou, evo indy naveo kako se to radi kod velikih količina.
Link to comment
Link to comment
Ratare moj, sumnjam da se u Srbiji navodnjava kukuruz.
pa zato i rekoh teoretski?jel bi to specilo zarazu il bar smanjilo verovatnocu da do nje moze doci..?
Link to comment

Onako teoretski, navodnjavanjem bi se povećala vlažnost, a opšte je poznato da i vlažnost uz visoku temperaturu pomaže bujanju Aspergillus gljivica.Bolje da ne teoretišemo nego da lepo pitamo noskicha kako se to Prirodno rešava :)

Link to comment
Ratare moj, sumnjam da se u Srbiji navodnjava kukuruz.
Nema frke, dolazi nam bogati Seik da navodnjava.. -_-Nisam neki panicar ali se ovaj put brinem, jebe mi se za mene nego mi dete jede puno palente i pavlake.. Prekidamo do daljnjeg odoh da trazim uvozno mleko.. Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2
Link to comment
Onako teoretski, navodnjavanjem bi se povećala vlažnost, a opšte je poznato da i vlažnost uz visoku temperaturu pomaže bujanju Aspergillus gljivica.
Nije slucaj kod ove A. flavus, kod nje ide vis. temperatura + niska vlaga.
Link to comment
SSPI (Srbi sa pristupom Internetu) su već provalili zaveru koja stoji iza ovog, najnovijeg nasrtaja na 1 mali ali ratnički narod - Ješićevi rezultati treba da rehabilituju Dukat i druge hrvatske proizvođače. Oni su prvi uhvaćeni sa rukama alfatoksinima u vreći i sada ustaše i drugi izdajnici u vlasti lažu kako je ista situacija kod svih proizvođača i tako rehabilituju šokačke trovače.
pa koji crni dukat, kad dukatovo mleko u flasi 2.8% koje moja zena svaki dan stavlja 2 deci u svoj ritualni hladni nes, ima sampionskih 0.099, isto kao i elle mleko od koji se pravi sir koji je jedini mlecni proizvod koji jedem vec mesecima.fuck.meni jedna druga stvar nije jasna.ako je epidemije te kukuruzne bolesti bila takva, kako je uopste moguce da postoji mleko koje je zdravo tj ispod dozvoljenih granica.kako je moguce da mleka iz iste mlekare, jedna 1.6% pasterizovana a druga 2.8% sterilizovana imaju dijametralno suprotne rezultate, jedna su OK a druga nisu....meni ovo smrdi do neba....i ajde budi sad pametan i kupi mleko iz neke trece mlekare koja nije obuhvacena ovom kontrolom. taman sam krenuo da jurim neke mikro mlekare iz sandzaka.... Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...