Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ne mogu da se setim vise, a posto uskoro idemo u srbiju bitno mi je, pa ako neko moze da me podseti... koji su mlecni proizvodi OK? mogu li da dam detetu jogurt? pravi srpski :D i sir i tako to.i drugo pitanje, koliko je lako naci sojino mleko? specijalizovane zdrava-hrana prodavnice ili ima bilo gde?edit: i ima li ikakve sanse da se nadje sveze, a ne ono sto se ne pokvari po tri meseca od otvaranja?

Edited by betty
Link to comment

realno Beti isama znas da je nemoguce da nekoliko dana povisenog aflatoksina ima los uticaj na zdravlje. no, ja svima preporucujem sjenicke prodavnice, jedna od njih u kojoj kupujem ima istaknute mikoloske analize sa nekim smesnim rezultatima mikotoksina.

Link to comment
uskoro idemo u srbiju bitno mi je
mi smo sve rabili najnormalnije, vođeni logikom da za te 2 nedelje se ne može ništa spektakularno desiti
Link to comment

sojino mleko ima svuda, toliko smo se ipak emancipovali. u DM-u se prodaje neko sa nalepnicom onhne-gen technik sto bi trebalo da znaci da je non-GMO, ako ne lazu. sto se tice ostalog mleka, imas taj poslednji nalaz koji je ovde ostavljen. ukratko - pasterizovani DUKAT (uvoz izbosne) je dobar i to bi bio moj izbor posto imleku (salford) ne bih ostavio nista sem bombe, na stranu pare, svejedno kako je bello/organsko.

Link to comment

i to sto kazete.no bez obzira, moje dete insistira na sojinom (a trazi mi i tofu i tahini, svasta ce moja rodbina imati da kaze na temu toga kako ga hranim), a ni ja ne pijem vise kravlje iz sasvim drugih razloga.

Link to comment

Po poslednjim analizama, Bello sveže, kao i dugotrajno, je ok. Tako da ga rabimo u poslednje vreme - ima ga dovoljno, kao i Bello jogurta. Na stranu sentiment prema proizvođaču koji je sličan kao kod Gazze.Sojinog imaš kolko oćeš, al nije jeftino za ovdašnje pojmove, a i ljudi nisu navikli.

Link to comment
i to sto kazete.no bez obzira, moje dete insistira na sojinom (a trazi mi i tofu i tahini, svasta ce moja rodbina imati da kaze na temu toga kako ga hranim), a ni ja ne pijem vise kravlje iz sasvim drugih razloga.
I ja bih ti rekao :mad:
Link to comment
realno Beti isama znas da je nemoguce da nekoliko dana povisenog aflatoksina ima los uticaj na zdravlje. no, ja svima preporucujem sjenicke prodavnice, jedna od njih u kojoj kupujem ima istaknute mikoloske analize sa nekim smesnim rezultatima mikotoksina.
Eee moj vaso, taj alfatoksicni sirac je ovde razgrabljeno ko da je od zlata. Ako umremo bar cemo umreti srecni, jeduci sir koji ima ukus sira. Trenutno tamanimo neki uvozni danski (ironija sudbine je da je zbog ovdasnjeg talasa poskupljenja postao jeftiniji od juznoafrickog) al i to je tek na pola puta do srpskog :cry:
i to sto kazete.no bez obzira, moje dete insistira na sojinom (a trazi mi i tofu i tahini, svasta ce moja rodbina imati da kaze na temu toga kako ga hranim), a ni ja ne pijem vise kravlje iz sasvim drugih razloga.
Fali mi smajli koji se krsti. Pa pobobu, mogu da razumem da neko pije sojino zbog zdravlja/morala/etc.. al ukus?!
Link to comment
Fali mi smajli koji se krsti. Pa pobobu, mogu da razumem da neko pije sojino zbog zdravlja/morala/etc.. al ukus?!
mozda je samo faza... al realno, meni se kravlje gadi, posebno ona najprirodnija, tek strcnuta iz vimena krave koja je celi zivot provela u setkanju po proplancima. i to je pocelo kad sam bila bas mala. mozda je slicno i mojim malim.a pirincano mleko voli jos vise :D
Link to comment
mozda je samo faza... al realno, meni se kravlje gadi, posebno ona najprirodnija, tek strcnuta iz vimena krave koja je celi zivot provela u setkanju po proplancima. i to je pocelo kad sam bila bas mala. mozda je slicno i mojim malim.a pirincano mleko voli jos vise :D
moguce da imate netoleranciju. moji klinci kad su probali sstrcano posle nisu hteli ni da cuju za bello srecom proslo ih. ja mrzim ukus kravljeg mleka.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...