Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ne znam. imam negdje tu njegovu kazetu đe je bagrenje i virovitica, ali se ne sjećam ničeg ljub ljub sa nje.čekam da mi neko kaže di je on to opjevo barikade. ako je to bio on.

Link to comment
super je to radisha, sta mislish, ako neko ima mleko toksichno 0.05<x<0.5, sta ce da radi s njim, mlekom? :unsure:da prospe u djubre ili da proda gde moze? kod nas je s tim sve u redu, znachi moze.
Neko na forumu je reako da je OK i po boljim propisima, valjda. Sad sam i ja nesiguran šta je bilo, a ne traži mi se sad unatrag.
Link to comment

Rodoljub Šabić istvitovao:Isti dan, isti sajt, ista agencija, vesti o istoj stvari!Link 1

I dalje povišen nivo aflatoksina u mlekumleko-proizvodi-raf.jpgNOVI SAD, 14. maj na 2013. (Beta) - Više od polovine uzoraka ispitivanog mleka čiju je analizu radio Naučni institut za prehrambenu tehnologiju (FINS) iz Novog Sada, sadrži više od 0,25 mikrograma aflatoksina po kilogramu, saopštio je u utorak Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu.U Pokrajinskom sekretarijatu agenciji Beta je rečeno da su najnoviji rezultati analize 59 uzoraka mleka iz Srbije, koju je uradio FINS, pokazali da 33 uzorka u sebi sadrže više od 0,25 mikrograma aflatoksina po kilogramu mleka, koliki je maksimalni nivo koji meri taj institut.Navedeno je i će do kraja sedmice biti poznati i rezultati HPLC analize, koji će pokazati stvarne vrednosti aflatoksina u mleku."Napominjemo da su sve vrednosti koje su označene da u uzorcima ima više od 0,25 mikrograma aflatoksina po kilogramu zapravo nemerljive vrednosti ovom, Eliza metodom, i ukazuju na visok nivo aflatoksina. Stvarni rezultati će biti prikazani tek u HPLC metodi, čije rezultate očekujemo do kraja sedmice", kazali su u sekretarijatu.U Srbiji je krajem februara dozvoljena vrednost aflatoksina vraćena na 0,5 mikrograma, umesto dotadašnjih 0,05 mikrograma po kilogramu, koji su bili u skladu sa evropskim standardima.Vlada je potom najavljivala da će dozvoljenu granicu opet vratiti na "evropskih" 0,05 mikrograma, ali to do danas nije uradila.
Link 2
Mleko bezbedno, nivo aflatoksina u granicamamlecni-proizvodi.jpg BEOGRAD, 14. maja 2013. (Beta) - Mleko u Srbiji je bezbedno, jer je nivo aflatoksina ispod propisanih 0,5 mikrograma po kilogramu, izjavio je u utorak državni sekretar Ministarstva poljoprivrede Danilo Golubović."Sve mleko koje je do sada ispitivano, a analize se kontinuirano rade, sadrži aflatoksin ispod propisanog nivoa od 0,5 mikrograma po kilogramu. Inspekcija nije prekidala rad, sve farme se i dalje kontrolišu i tako će biti dok situacija ne bude potpuno pod kontrolom", kazao je Golubović agenciji Beta.On je rekao da ne želi da komentariše navode potpredsednika Vlade Vojvodine Gorana Ješića, koji je u ponedeljak izjavio da najnovija ispitivanja pokazuju da je mleko u Srbiji "katastrofalno loše" zbog povećanog nivoa aflatoksina, jer ta ispitivanja "nemaju validnu i stručnu podlogu".Potpredsednik Vlade Vojvodine Goran Ješić rekao je da u državi postoji "ozbiljna korupcija" po pitanju aflatoksina i mleka i najavio da će danas objaviti novu analizu mleka. On je naveo i da iza napada na njega stoji "mlekarski lobi", ali se zapitao i ko stoji iza kampanje "Ja pijem mleko"."Ponovo se vraćamo na priču da neovlašćena lica uzimaju uzorke i šalju na analizu u laboratoriju bez postojanja stručne procedure", rekao je Golubović i istakao da ne želi da komentariše političke istupe Ješića.Golubović je kazao da ne zna ko je naručio aktuelnu reklamnu kampanju "Ja pijem mleko" u kojoj javne ličnosti propagiraju taj napitak, a koja je uradjena nekoliko meseci nakon što je obelodanjeno da je nivo kancerogenog aflatoksina u mleku veći od dozvoljenog i nakon što je država desetostruko povećala granicu dozvoljenog nivoa aflatoksina sa 0,05 na 0,5 mikrograma po kilogramu."Ne znamo ko stoji iza spota o mleku, niti se bavimo time ko i kako se reklamira", kazao je državni sekretar Ministarstva poljoprivrede.
Link to comment

Pa da, ovi kažu da je nebezbedno jer je svuda iznad evropskog maksimuma, a ovi drugi kažu da je sve OK jer je ministar pomerio decimalu, i pomeriće opet ako treba...Na banderu!

Link to comment

овде, на форуму, има бар 80% ноторних алкохоличара и сада толика брига о млеку.

Link to comment
овде, на форуму, има бар 80% ноторних алкохоличара и сада толика брига о млеку.
Izvina ali danas me Knezevic ubedio da izadjem na izbore u Zemunu da glasam za bilo koga protiv SNS. Gljivice i aflatoksini su spin demokrata. Jebe i one masone ako je on njihov clan.
Link to comment

Tomić opet pokidao.Znači, Dukat trajno je po ranijim standardima.

Edited by pacey defender
Link to comment

Dukatova iz Hrvatske su ispod 0,05, dok je Dukatovo sveže iz Sombora preko 0.25... Ješić zagovornik hrvatskog mlekarskog lobija... :fantom:

Link to comment
Dukatova iz Hrvatske su ispod 0,05, dok je Dukatovo sveže iz Sombora preko 0.25... Ješić zagovornik hrvatskog mlekarskog lobija... :fantom:
zar nije gradacac u bosni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...