Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Quote...На нашу несрећу, земља порекла овог опасног семена нам је терористичким чином подарила и незапамћену сушу путем запрашивања отровима са неба међу којима има највише алумунијум оксида који се загрејава електромагнетним таласима ХААРП система и пријемних антена постављених у Србији. Штета од ове суше само се у пољопривреди процењује на преко 4 милијарде долара....
:Hail:razotkrivena zavera
Auh, kakav kvalitetan kreten Nikola Aleksić s.r.... i još se ubih razmišljajući da li se gljivice tako lako zapate ako je seme buđavo (t.j. zaraženo), da nije bilo kvoga ne bih ni primetio ovu spregu chemtrailsa, haarpa i prijemnih (!!!) antena Edited by Frile
Link to comment

molim te da das znak nama sto se ne razumemo u poljo radove kad je to :)mada zapravo ne znam zasto bih ikad vise trovacima dala svoj dinar.

Link to comment
molim te da das znak nama sto se ne razumemo u poljo radove kad je to :)mada zapravo ne znam zasto bih ikad vise trovacima dala svoj dinar.
Sve će ti se samo kasti kad spuste granicu opet.
Link to comment
Kako možete bez mleka i jogurta, toliko dugo, uvenu bih, ako bi preskočio nedelju dana bez istih ....
meni se to svodi na pitanje prava potrosaca: kako mozes da dajes pare nekome ko znas da te truje? ja mislila da ne mogu bez mleka, pa evo ga ne pijem. cak i kad sam ga nabavila posle mesec dana susenja, opala mi zelja, sad ga pijem samo u kafi, kad pijem kafu u gradu, odem u kofidrim, pa pijem sa sojinim, cak mi sad ta, sto mi nekad odurna bila, bolja, vise mi se svidja. jogurt pijem danone iz rumunije, mleko je nemacko, sirevi su mi svi inostrani, jedino jos nisam resila pitanje mladog sira, ali cujem da se na obilicevom vencu otvorila neka crnogorska samoposluga, moguce da tamo ima neki da nije odavde. ni jaja ne kupujem ko normalan svet. mesa sam se odrekla pre vise od dvaes godina, ko da sam znala;)
Link to comment

ne pijem mleko,jogusrt cak ni sir sem ako ga ne stave na neko jelo kad jedem van kuce(nisam pila ni pre ove afere)fascinantno je kako je sve ovo proslo i 'leglo', bez ikakvog organizovanog odgovora, svi malo mumlali, pisali po netu i sad cute i piju/ne pijuposle ovoga mogu da nam rade sta hoce, niko nece prstom mrdnuti ako nam npr pocnu prodavati namirnice s isteklim rokom pod izgovorom da su ti datumi ionako proizvoljni i da to traje bar 30% duze nego sto pise

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Kako možete bez mleka i jogurta, toliko dugo, uvenu bih, ako bi preskočio nedelju dana bez istih ....
+1Doduše, i ja sam smanjio mleko, a jogurt inače ne pijem toliko. Ali, bez mleka i sira ne mogu da živim.Situacija je malo kotraverzna. Jer, iz protesta ne bi trebalo da pijemo mleko sve dok ne vrate na 0.05. Ali, sa druge strane znamo i da celog života pijemo preko 0,05 i da nećemo sad odjednom svisnuti zbog 0.5.A prva kosidba će biti za 3-4 nedelje. Možda i ranije ako se prolepša vreme.
Link to comment

kakva crna kosidba, krave se hrane koncentratom koji će se praviti od prošlogodišnjeg kukuruza do nov-dec- mleko pijem uz nes, jogurt obogaćen dobrim bakterijama, kiselo mleko svakodnevno a sir retko, u obliku pica-bureka, sve umereno jer avaj, ne sintetišem više laktazu, kao nekad dok sam još imao metabolizam :D

Link to comment

Ne znam za industrijske krave. Znam da je tako sa ovim seljačkim, Doduše, i one pomalo dobijaju prekrupu od prošlogodišnjeg kukuruza, ali kada krene lepo vreme onda se malo ide i na ispašu ili dobiju pokošenu travu.Tako je bar bilo kod mog dede do pre 10ak godina.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...