Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Znaci, nije u pitanju meso, nego ko zna sta.
u pitanju je da nije jasno da li je proslo kroz bilo kakve kontrole, jer se ne zna odakle potice. jedna teorija je da potice iz rumunije gde je iz nekih nebitnih razloga odjednom postalo neisplativo da se gaji, ali je moglo da se uvali zapadu kao govedina za bolje pare nego konjetina na domacem terenu (a zapad ne kupuje konjetinu u tim kolicinama, otud potreba za laganjem). druga teorija je da se radi o konjima koje su lokalno privatna lica kupila pa shvatila da ih ne zele, pa im je bilo isplativo da ih prodaju lokalnom mesaru, i da je to rasprostranjena praksa koja do sada nije uocena. u prvom slucaju je meso ok kvaliteta, u drugom nije. frka je jer se ne zna, pa je sve povuceno iz prodaje. a kapiram ideju da se ta hrana ne baci kad ima gladnih u svetu, ali politicki bas deluje kao los potez. Edited by betty
Link to comment
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=03&dd=11&nav_id=694239Premijer Rusije Dmitrij Medvedev je prošle nedelje na jednom savetovanju o ruskoj poljoprivredi izjavio da uvoz poljoprivrednih proizvoda nije uvek prihvatljiv ni po ceni, ni po kvalitetu, i kao primer naveo i Srbiju. "Neke isporuke su jednostavno opasne po zdravlje, zbog visoke količine pesticida i nitrata. Poslednji primer su bile jabuke iz Poljske i Srbije", rekao je Medvedev, a prenele su ruske državne televizije.
Link to comment

ih, pa te jabuke i ne gaji srpski seljak :-) vec srpski direktori, preduzetnici i menadzeri - srednjeg ranga, ulazu mukom stecenu crkavicu u jabuke i ostalo, trzisno isplativo, voce. eno ih vocnjaci duz autoputa novi sad - beograd, a i po citavoj vojvodini, ima ih ko pleve...

Link to comment

jbt, šta mi jedemo ... nekako mi rusija nije pojam stroge kontrole*, a čak nas i tamo prozivaju.*čista predrasuda, verovatno grešim

Link to comment
On verovatno misli da je organska hrana legalno na trzistu puna mikotoksina. evilsmile.gif

:ss1:

za one sa crno belim televizorima vec se prodaje hrana razlicitog nivoa zdravosti ili su bar u to ubedjeni oni koji kupuju skuplju. jos jedan nivo ne bi bio novost. da li si proveri koliki je dozvoljeni nivo kod vas?
Link to comment
jbt, šta mi jedemo ... nekako mi rusija nije pojam stroge kontrole*, a čak nas i tamo prozivaju.*čista predrasuda, verovatno grešim
pa ne znam za domace trziste u rusiji ali nikad nisu propustili zicer da se pokenjaju na eu kad bi izbila ovakva slicna afera i da lupe zabranu uvoza.
Link to comment

Upravo mi žena ispričala zgodu iz detinjstva kada je u svom selu, u poseti komšinici, srpskoj seljankinji™, htela da uzme jednu jabuku iz šteka koji ide za prodaju. Ova je skočila u fazonu "ne to da jedeš!", otišla i donela joj one koji oni koriste za jelo. Sredina osamdesetih.

Link to comment
za one sa crno belim televizorima vec se prodaje hrana razlicitog nivoa zdravosti ili su bar u to ubedjeni oni koji kupuju skuplju. jos jedan nivo ne bi bio novost. da li si proveri koliki je dozvoljeni nivo kod vas?
Nemoj da banalizujes stvari, neko je vec rekao da podela na organsku i neorganski proizvedenu hranu nema veze sa "profinim" nazzi zalaganjem za klasiranje proizvoda, u ovom slucaju mleka na osnovu "prisustva stetnih materija.Sta bi posle takvog zalaganja nekoga ko je navodno profesor na BU mogli da ocekujemo u buducnosti, prva klasa piletine (bez salmonele) i druga (sa salmonelom) i to su valjda neki stepeni "zdravosti"? Edited by dobar1
Link to comment
jbt, šta mi jedemo ... nekako mi rusija nije pojam stroge kontrole*, a čak nas i tamo prozivaju.*čista predrasuda, verovatno grešim
Kolko sam ja čuo, Rusija ima izuzetno visoke, maltene nemoguće visoke standarde o kvalitetu uvozne hrane koji se falabogu menjaju podložno menama meseca i džepovima određenih funkcionera kao i Dume.Kombinacija sovjetskog mentaliteta i korupcije - rokneš visoke standarde pa onda diskretno očekuješ mito.Bio je skandal kako neke finske farme nisu mogle da izvoze neki upscale maslac i sir u Rusiju, a mogle su u EU itd.Kukali su Finci kako je jednog dana sve OK, a drugog im neko zabranjuje da uvezu. Edited by Utvara
Link to comment

Zlatiborac ima taj famozni sertifikat ru-nekikurac za izvoz hrane u Rusiju.a trpa neka desetlećna smrznuta argentinska goveda u salame & kobas'ce.

Link to comment
Nemoj da banalizujes stvari, neko je vec rekao da podela na organsku i neorganski proizvedenu hranu nema veze sa "profinim" nazzi zalaganjem za klasiranje proizvoda, u ovom slucaju mleka na osnovu "prisustva stetnih materija.Sta bi posle takvog zalaganja nekoga ko je navodno profesor na BU mogli da ocekujemo u buducnosti, prva klasa piletine (bez salmonele) i druga (sa salmonelom) i to su valjda neki stepeni "zdravosti"?
nema sta da ti banalizujem takvo nesto je podmetnuto potrosacima u usa, a pokazuje se cesto da organic hrana punija kancerogenih primesa iz prirode, procitaj malo o arseniku u pirincu i ostalom zelenisu u usa a ni nama nije stran u izvoristima u banatu. a piletina je vec bila razvrstana i ona nezdrava sa vise olestrola jeftino izvozena u rusiju za jelcinovog vakata. znaci ne radi se o higijenskoj neispravnosti vec sadrzaju hrane.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...