Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

cekaj cekaj, zar nije bilo cak i u vestima "x kolicina mleka povuceno iz prodaje" ?a i bio je jedan time window izmedju otkrivanja povecanih kolncentracija i pomeranja limita, ili se tad cekala superanaliza :isuse:

Link to comment

Ma kakvi, sve je u prodaji i sve je na prodaju. Dok se ne popije. Onda će valjda da se vrati na 0,05.Gre'ota da se baci svo to neotrovno mleko. (zamlečeni otrov?)

Link to comment

au, kako mi je ovo promaklo a mislila sam da pratimjbt nista nije povuceno, ili sto mi neko rece makar da su dali popust na mleko"kancerogeno u pola cene " :lolol:

Link to comment
elem, zakonski okviri ispoštovani i tako to
Stigli rezultati analize mleka iz HolandijeK. Marković | 05. 03. 2013. - 06:49h | Komentara: 219Preliminarni rezultati analiza mleka iz Holandije pokazuju da određeni broj uzoraka u sebi sadrži količine aflatoksina koje su iznad 0,05 mikrograma po kilogramu, ali zvanične podatke očekujemo u sredu, kaže za „Blic“ Dejan Krnjaić, državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede.On je, međutim, ocenio da nema razloga za brigu jer nijedan uzorak ne prelazi granicu koja je predviđena novim pravilnikom od 0,5 mikrograma aflatoksina po kilogramu.Krnjajić dodaje da će zvanični rezultati biti objavljeni tek sutra, jer je praksa ove holandske laboratorije da dva puta testira sve uzorke pre nego što pošalje rezultate naručiocu analize.- U ovom trenutku ne znam o kojim se uzorcima tačno radi, već samo da su neki nalazi pozitivni. Taj odgovor sam dobio mejlom i prosledio ga ministru Goranu Kneževiću - kaže Krnjajić.Na rešenja afere o mleku će uticati i rezultati analize kukuruza iz Robnih rezervi na prisustvo aflatoksina, čije se objavljivanje takođe prolongira već danima. Naime, ukoliko se pokaže da su manje količine otkupljenog kukuruza zaražene, onda će biti jednostavnije i jeftinije zameniti kontaminiran kukuruz onim zdravim. Đorđe Bugarin, sekretar Udruženja za poljoprivredu u Privrednoj komori Vojvodine, kaže da se pravilnik mora vratiti na staru granicu. On smatra da će građani Srbije uskoro piti mleko po evropskim standardima jer se već sada apsorbenti mešaju s gotovom stočnom hranom, čime se kontaminiran kukuruz izbacuje iz upotrebe.
Link to comment

Znaci, dogod ima mleka koje ima vise od 0,05 aflatoksina, granica ce biti 0,5, a onda cemo da je vratimo i bicemo u mogucnosti da kazemo da trovanja nikada nije ni bilo ?

Link to comment
too care, šaljenje
samo sam tražio da napiše malo duži izveštaj iz nemačke...
a u NS se nalaze samo male količine, bar u Merkatoru, po malim marketima (Rodić) ga nema)što se tiče porekla, za tu organsku farmu sa koje vuku mleko znam od ranije, kad su je dizali. i znam da su sertifikovana organik farma, ono u međunarodnim okvirima (u Čurugu, to ti je iza Žablja prema Tisi, na pola puta ZR - NS. dođeš u selo i nama dalje, možeš samo nazad). pri tom, koliko znam, imaju i fabriku organik stočne hrane, rade sa Holandijom, svoju zemlju, zeleni pojas oko farme, zapravo to je čitava industrija, samo organik. krave su valjda delom godine napolju.to nije Imlekovo, mislim da su samo u dilu sa njima
ja ga nisam mogao nahvatati nigde sem u Metrou. u Maxiju i u Merkatoru dobijaju male količine, to sam zaključio po maloj praznini u rafu, a u Metrou sam bio u petak popodne i bilo je nekoliko kartona dugotrajnog i nešto manje kratkotrajnog u flaši. uzeo sam i par litara Aro uvoznog iz nemačke. to uvozno mleko je mnogo ružnog ukusa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...