Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

a sta je sa grckim total/fare jogurtima? juce u veru u ziri ima nula komada na rafu. jel to prestalo da se uvozi ili se razgrabilo?inace sam fasciniram izborom mleka u veru. pa ni u snu ne bi pretpostavio koliko se toga nudi. jel to nesto sad posebno ili samo nisam primecivao?e da. stalno zaboravim da pitam. znam da je sve na prodaju u srbijici, pa i znak da je nesto organsko, ali ozbiljno, jel se neko iz imleka zajebo ovih dana pa objasnio zasto je to njihovo novo mleko organsko. ono kao, pasnjak, trava, seno, taj rad..... ili da napravimo forumski samodoprinos pa da uzmemo po komad od svakog organskog proizvoda imleka i posaljemo ga viktoriji da nam urade analizu (jel bese 5.000 din po uzorku)?a gledajuci to silno muceno mleko koje u veru zaobilaze kao da je raf radioaktivan a ne samo toksican, zapitah se - a jel postoji neki razlog sto niko nikakvo mleko iz uvoza nije ponudio. bice vec 2 nedelje kako je krenulo sve ovo, slepera je moglo iha haj iz madjarske da se utera.... jel misa beko licno lego na horgoski drum pa ne da, ili je neka druga nepovoljnost?

Link to comment

a kampinu cu da pojedem. oba koja su mi ostala. elle sir sam onomad bacio jer sam tako bio u mogucnosti ali kampinu necu. i nista mi nije bilo sto sam jedan kefir juce izeo. mozda ne lazu...

Edited by gazza1
Link to comment

Ja već danima pijem danonov jogurt Activia, kao iz Rumunije je. Sad ako je tačno i ovo za Rumuniju, onda stvarno ne znam. Jezivo je sve ovo, večeras me muka uhvatila dok sam gledao emisiju.

Link to comment
sve smo zasrali. skoro pa da covek oseti ponos.
ti mene gmo semenom ja tebe aflatoksicnim pioneer kukuruzom, ti meni radioaktivne serpe ja tebi kancerogeni duvan, ti meni jaja sa dioksinom ja tebi vino krsteno sa glikolom, ti meni konjetinu ja tebi ribu iz Mekonga evropska posla
Link to comment
e da. stalno zaboravim da pitam. znam da je sve na prodaju u srbijici, pa i znak da je nesto organsko, ali ozbiljno, jel se neko iz imleka zajebo ovih dana pa objasnio zasto je to njihovo novo mleko organsko. ono kao, pasnjak, trava, seno, taj rad.....
ovo sam se i ja pitao...pa se setio insajderske veze u Imleku. Žena se kune da ne pune više nego što Čuružani mogu da napune, i da su povukli svo to mleko iz provincije i grunuli u BG (što jeste istina, po Zrenjaninima i Suboticama ne možeš da ga nađeš, a u NS se nalaze samo male količine, bar u Merkatoru, po malim marketima (Rodić) ga nema) što se tiče porekla, za tu organsku farmu sa koje vuku mleko znam od ranije, kad su je dizali. i znam da su sertifikovana organik farma, ono u međunarodnim okvirima (u Čurugu, to ti je iza Žablja prema Tisi, na pola puta ZR - NS. dođeš u selo i nama dalje, možeš samo nazad). pri tom, koliko znam, imaju i fabriku organik stočne hrane, rade sa Holandijom, svoju zemlju, zeleni pojas oko farme, zapravo to je čitava industrija, samo organik. krave su valjda delom godine napolju.to nije Imlekovo, mislim da su samo u dilu sa njimaja sam se jednostavno plašio da ne sipaju obično mleko u tu ambalažu. insajderka se, ponavljam, kune...ja ga kupujem. e sad...
Link to comment
a gledajuci to silno muceno mleko koje u veru zaobilaze kao da je raf radioaktivan a ne samo toksican, zapitah se - a jel postoji neki razlog sto niko nikakvo mleko iz uvoza nije ponudio. bice vec 2 nedelje kako je krenulo sve ovo, slepera je moglo iha haj iz madjarske da se utera.... jel misa beko licno lego na horgoski drum pa ne da, ili je neka druga nepovoljnost?
Isto pitanje. Reče Rene da ima neko švapsko u Metrou, ali ni ono nam nije sigurno nakon izveštaja iz Bosne. I nisam najbolje razumeo, jel' ima uvoznog u Veru ili ne?
sve smo zasrali. skoro pa da covek oseti ponos.
:lol:PS: Bubo, u ustanovi za čuvanje dece me opet ubeđivali: "Stvarno ne znam zašto tako, na nivou vrtića je mleko provereno i ispravno..." :isuse:
Link to comment
Isto pitanje. Reče Rene da ima neko švapsko u Metrou, ali ni ono nam nije sigurno nakon izveštaja iz Bosne. I nisam najbolje razumeo, jel' ima uvoznog u Veru ili ne?
pa nema, ima samo milion najsarenijih pakovanja domaceg, izobilje nezabelezeno!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...