Jump to content
IGNORED

jugoslavija od nemila do nedraga


kim_philby

Recommended Posts

arif je heroj, a ovaj random rudar iz kentakija je običan čovek sa svim svojim manama, on sigurno gazdi nije tražio veću lopatu već sa sobom vucara ovi kofu za klupu gde mune koji oveći grumen da može porodica da mu se prigreje u ranu zoru

on je poput nas

 

al nam je arif kulturološki bliži

 

ps

na slici je arif heralić, bio je na desetodinarci papirnoj

  • +1 2
Link to comment
Just now, duda said:

Haha 😂, pa kako nije, zar nije bio on na novčanici stare Yuge ?

 

Nije.

 

Just now, kud u maglu Simoviću said:

na slici je arif heralić, bio je na desetodinarci papirnoj

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Sta zna Duda, u njenom novcaniku su bile samo crvene :rolleyes:

 

Sive bre, golubice. :)

 

1000-dinara-SFRJ-1978-unc-_slika_L_94131

Kao dete sam dobijao po jednu od dede za svaki rođendan.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Just now, Lancia said:

Sta zna Duda, u njenom novcaniku su bile samo crvene :rolleyes:

E jesam matora, ali u vreme crvenih sam bila donirano čeljade.

Pošto sam bila hodajući kostur, onda su mi moji išli niz dlaku i svaki dan ostavljali neku novčanicu za ćevape (samo sam to htela da jedem :D), a to je čini mi se bila novčanica od 50 dinara.

  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, JozoMujica said:

 

Sive bre, golubice. :)

 

1000-dinara-SFRJ-1978-unc-_slika_L_94131

Kao dete sam dobijao po jednu od dede za svaki rođendan.

 

8 minutes ago, duda said:

E jesam matora, ali u vreme crvenih sam bila donirano čeljade.

Pošto sam bila hodajući kostur, onda su mi moji išli niz dlaku i svaki dan ostavljali neku novčanicu za ćevape (samo sam to htela da jedem :D), a to je čini mi se bila novčanica od 50 dinara.

Uzasan sam dinosaurus, zaboravio sam cifre na novcanicama :D ali da, to su te vrednosti sto Duda kaze 10, 50 i cuveni crveni konj od 100 dinara. Sad ne znam iz kog je vremena ova Jozina novcanica, ako je iz istog, slabo sam je vidjao :sad:

Edited by Lancia
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

 

Uzasan sam dinosaurus, zaboravio sam cifre na novcanicama :D ali da, to su te vrednosti sto Duda kaze 10, 50 i cuveni crveni konj od 100 dinara. Sad ne znam iz kog je vremena ova Jozina novcanica, ako je iz istog, slabo sam je vidjao :sad:

 

Iz istog, ta je bila najveća, bile su 10 sa Arifom, 20 (ljubičasta) sa brodogradilištem u Rijeci, plava 50 sa detaljem sa nekog spomenika (Meštrović ili Kun verovatno), 100 sa konjem, tamnozelena od 500 sa Teslom i 1000 koju je moj deda zvao golubica, valjda zbog devojke a i što je bila siva.

 

Link to comment
31 minutes ago, duda said:

Haha 😂, pa kako nije, zar nije bio on na novčanici stare Yuge ?

:krindz:

  • Haha 5
Link to comment
3 minutes ago, JozoMujica said:

 

Iz istog, ta je bila najveća, bile su 10 sa Arifom, 20 (ljubičasta) sa brodogradilištem u Rijeci, plava 50 sa detaljem sa nekog spomenika (Meštrović ili Kun verovatno), 100 sa konjem, tamnozelena od 500 sa Teslom i 1000 koju je moj deda zvao golubica, valjda zbog devojke a i što je bila siva.

 

Skroz sam krecana, sad si me podsetio za ljubicastu :D zar nisu Tesla i golubica ipak nesto kasnije dosle?¿ Secam se da je od 50 imala i raniju verziju, kasnije su je promenili ili je postojala plava novcanica od 5 dinara, pa su je ukinuli, sad mi se sve pobrkalo.

Edited by Lancia
Link to comment

image.jpeg.de18369a96a41b99da173a2e1841dc62.jpeg
 

 

crvendać mi je bio najdraži

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...