Jump to content
IGNORED

Tenis 2013


renne

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    427

  • duda

    232

  • Max Morlock

    163

  • Time Crisis

    120

Top Posters In This Topic

Posted Images

ha, francuzi već počeli da smišljaju kako da se izbegne da rafa ispadne u qf :D btw, pored gaudia, nole je jedini dobio rafu tri puta na šljaciočekujem da uskoro postane usamljen u toj statistici :fantom:

Link to comment

Gaudio je to uradio tri puta ali dok je Rafa još bio tinejdžer tako da Novakove tri imaju neuporedivo veću težinu. Poslednji Rafin poraz u aprilu je bio od Andreeva 2005.

Link to comment
Gaudio je to uradio tri puta ali dok je Rafa još bio tinejdžer tako da Novakove tri imaju neuporedivo veću težinu.Poslednji Rafin poraz u aprilu je bio od Andreeva 2005.
+ su novakove sve tri u finalima, jedino su jos federer dva puta i zebaljos ove godine pobedili nadala u finalu na sljaci, + ima ubedljivo najvise pobeda ukupno protiv njega, isto koliko mari i federer zajedno :acastojanovic:
Link to comment
ha, francuzi već počeli da smišljaju kako da se izbegne da rafa ispadne u qf :Dbtw, pored gaudia, nole je jedini dobio rafu tri puta na šljaciočekujem da uskoro postane usamljen u toj statistici :fantom:
pa i trebali bi da ga strpaju ispred Ferrera. ja volim Ferrera i uzasno cenim sve sto je uradio, ali nema logike da bude ispred Nadala na RG... mozda ispred Murraya, ali nikako ispred Nadala :D
Link to comment

Bilo bi jako dobro kada bi se Nadal malo mučio u Barseloni, da mu neko otkine neki set ( pošto ne očekujem da može da izgubi ). Verujem da bi to moglo dodatno da mu poljulja samopouzdanje pred nastavak šljakaste sezone.

Link to comment
Bilo bi jako dobro kada bi se Nadal malo mučio u Barseloni, da mu neko otkine neki set ( pošto ne očekujem da može da izgubi ). Verujem da bi to moglo dodatno da mu poljulja samopouzdanje pred nastavak šljakaste sezone.
Mislim da Rafa uopste ne fercera na taj nacin. Njemu je jasno da on kada je iole spreman i zdrav na sljaci moze da izgubi samo od Novaka i za njega ce se i spremati. Ima jos dosta do Pariza, a kako sada stvari stoje, vrlo je verovatno da ce i on i Novak imati priliku u Madridu i Rimu da testiraju koliko su spremni jedan za drugog. Barselona po mom misljenju nece napraviti nkakvu razliku po tom pitanju.
Link to comment

Mislim da on misli da on kada je iole spreman i zdrav ne može da izgubi set na šljaci od najboljeg dubla na svetu. Ja duboko verujem da on misli da je izgubio zato što još nije fizički stoposto fit nakon sedam meseci pauze a ne zbog Novaka i njegovih kvaliteta. S tim u vezi, kada bi se mučio u Barseloni, verujem da bi to malo načelo taj oklop od odbrambenog mehanizma koji je izgradio.Sama psihologija je mnogo bitna u njihovim mečevima, koliko god ja voleo da verujem da je sve na Novaku i njegovom reketu. Otud i 2011.-ta. Otud i njena sušta suprotnost prošle godine ( mislim na ovaj deo godine i njihove mečeve na šljaci )

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Mislim da on misli da on kada je iole spreman i zdrav ne može da izgubi set na šljaci od najboljeg dubla na svetu. Ja duboko verujem da on misli da je izgubio zato što još nije fizički stoposto fit nakon sedam meseci pauze a ne zbog Novaka i njegovih kvaliteta. S tim u vezi, kada bi se mučio u Barseloni, verujem da bi to malo načelo taj oklop od odbrambenog mehanizma koji je izgradio.Sama psihologija je mnogo bitna u njihovim mečevima, koliko god ja voleo da verujem da je sve na Novaku i njegovom reketu. Otud i 2011.-ta. Otud i njena sušta suprotnost prošle godine ( mislim na ovaj deo godine i njihove mečeve na šljaci )
To je uobicajena relativizacija kod velikih sampiona ali mislim da je vise predstava i za sebe i za javnost nego sto ce se Nadal na nju oslanjati previse. I Novak je sklon tome, o Federeru da i ne govorim. Igraci njihovog profila i ambicija, kad bi priznali sebi da 100% njihove igre nije dovoljno protiv nekog igraca, smesta bi se priblizili kraju svojih karijera za bar nekoliko godina. Deo njihove sampionske infrastrukture upravo i lezi u majndsetu da se uvek moze biti spremniji, zdraviji, takticki superiorniji i mocniji jer jedino se tako opstaje na vrhu u ovako stravicnoj konkurenciji. Otuda oni kad god izgube nikad nisu bili 100% fit, 100% u mecu, 100% takticki besprekorni, 100% sa dobrim planom igre, uvek je tu nesto falilo kod njih da se dobije mec. Uz, naravno, uobicajeno kulturica davanje kredita protivniku na vrhunskoj igri.Daleko je RG, to je i sam Nadal rekao kad su ga posle meca pitali kakav efekat ce imati ovaj poraz u MC. Uostalom, prilicno sam uveren da ce Rafa posatirati sve zivo u Barseloni tako da mislim da je ova rasprava akademska. On na sljaci ne moze da izgubi ni sa 70-80% upaljenih motora protiv konkurencije kakva ce se pojaviti u Kataloniji. Medjutim, cenim da ce ove godine Rim biti izuzetno zanimljiv.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...