Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kladio sam se danas na mec Eczacibasi - Prostejov, neka zenska Liga sampiona ili sta god, i primetio jednu visoku tamnoputu igracicu gosci koja je sabijala kao nenormalna. Skontao da se zove Melisa Vargas, otisao na gugl da vidim koje je godiste a ono ladno '99...  :o Mislim da ce biti najbolja igracica na svetu u narednom periodu, obratite paznju na nju a ja cu da se citiram za par godina :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

Gledao sam pre par dana Eczacibasi - Vakifbank u plej ofu lige sampiona za zene, hteo da vidim TIjanu Boskovic uzivo posle duzeg vremena. Znam da je nakon prelaska u Eczacibasi briljirala na pocetku LS, bila MVP u prvom kolu, standardno 25-26 poena po mecu. I tako sve do nove godine a onda od pocetka januara se ne pojavljuje, a nigde ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o povredi ili nekom drugom razlogu zasto je nema u timu.

 

Za tu utakmicu sa Vakifbankom bila je najavljena, ali se pojavila samo na par minuta u dva seta, iako je mec bio vrlo neizvesan i na kraju su izgubili 3-2.

 

Da li neko zna zbog cega je Tijana od MVP-a postala igracica koja sedi na klupi celu utakmicu?

Link to comment

Zato što Eczacibasi ima jedno 79 vrhunskih igračica koje sve treba nekako uklopiti, što je dodatno otežano ograničenjem broja strankinja po utakmici u turskom prvenstvu.

Oni praktično od početka sezone traže idealnu postavu, Tijana je trenutno žrtva rotacije, verovatno će uskoro i ona ponovo dobiti veću minutažu. Ne treba ipak ni zaboraviti da ima samo 18 godina i da su konkurentkinje na njenoj poziciji (Neslihan i Kalderon) mnogo, mnogo iskusnije. 

Link to comment

I ja mislim da ovo o rotiranju ne pije vodu jer dok je igrala uvek je bila ili najbolji igrac ili najbolji spajker i niko je zdravog razuma ne bi poslao na klupu. Pre ce biti da je povreda, a to je onda meni uznemiravajuca vest jer je pre dolaska u Tursku propustila pola sezone zbog povrede. Voleo bih da nisam u pravu, ali mislim da su to posledice exploatacije dece u Vizuri gde je od 14 godine igrala po 5 teskih utakmica nedeljno za kadetkinje, juniorke, prvi tim i sve moguce selekcije reprezentacije.

Link to comment

Tako je, ona je nevidjeni talenat i dobar trener moze od nje da napravi najbolju svetsku igracicu. Da se i ja ogradim, nije meni nikakvo cudo da ona sedi na klupi jer su igracice na njenom mestu koje je pomenuo Halvard iskusne sampionke, samo mi nije bilo jasno da je maksimalno iskoristila pruzenu sansu i bila najbolja na 20 utakmica, a onda nestala.

Link to comment

Ma nije nestala, bila je ona u sastavu tima na većini utakmica ove godine, i u turskoj ligi i u LŠ. A u prvom delu sezone i jeste bila starter praktično zato što Kalderon nije bila fizički spremna, sada je konkurencija na njenoj poziciji još veća.

Biće sve OK, juče je odigrala čitavu utakmicu u turskom prvenstvu, i to vrlo dobro. 

Link to comment

Gledao sam pre par dana Eczacibasi - Vakifbank u plej ofu lige sampiona za zene, hteo da vidim TIjanu Boskovic uzivo posle duzeg vremena. Znam da je nakon prelaska u Eczacibasi briljirala na pocetku LS, bila MVP u prvom kolu, standardno 25-26 poena po mecu. I tako sve do nove godine a onda od pocetka januara se ne pojavljuje, a nigde ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o povredi ili nekom drugom razlogu zasto je nema u timu.

 

Za tu utakmicu sa Vakifbankom bila je najavljena, ali se pojavila samo na par minuta u dva seta, iako je mec bio vrlo neizvesan i na kraju su izgubili 3-2.

 

Da li neko zna zbog cega je Tijana od MVP-a postala igracica koja sedi na klupi celu utakmicu?

Nema povrede,jednostavno rotacija posto ima na raspolaganju 12 vrhunskih igracica.

Mada zabrar je vec stigao da se posvadja sa svih 12 igracica i izmiri a sad krece drugi krug svadje..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...