Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Dosao je i taj dan .....

Posle dugog niza godina na velikim takmicenjima propustamo OI.

Jednostavno nema kvaliteta tj.nema vise kvaliteta kao pre ( ko se seca pisao sam ranije o tome ).

Sto je najgore mladih vrhunskih ni u najavi nema.

Klubovi ne mogu da skupe  jednu musku ekipu dok za devojke isti klubovi imaju po 3 ekipe u sampionatima kadeta/kadetkInja i u mladjim kategorijama.

Nekad su sa klincima radili najbolji treneri a sad ko stigne.

Moja generacija je izlazila sa 23-24 god napolje a sad ko valja 16-17.

 

Pritom u repki nije dobra atmosfera i to jos od letos od Evropskog Prvenstva,mnogi ne respektuju Nikolu

 

To je to , u buducnosti ocekujte medalje od devojaka

Edited by Dudus
Link to comment

Nešto ozbiljno ne valja.

Većina ovih igrača su starteri u svojim klubovima, Italiji, Turskoj, Nemačkoj i sl. i pružaju odlične partije.

Ako je kako kaže Dudus, loša hemija™ to je slično kao i u košarci od pre par godina... Ovo baš boli.

Link to comment

Zašto ne respektuju Nikolu? Ne shvatam, on je baš veličina svjetskog ranga.

Ima i do Nikole al da ne ulazim u detalje....

Povlacenjem zadnjeg od velikih Miljjkovica klinci su postali ono sto smo gledali u basketu,fudbalu .. itd.Nove generacije nikog ne postuju pa cak ni sebe.

Nemamo mi vise igrace ekstra klase,nama su jedino sva tri srednjka bas bas svetska klasa a ostalo je prosek.Mi od Poljske nismo izgubili zbog onih bombi iz smec servisa vec zbog toga sto ne znamo da primimo ni flot servis.Da imamo samo jednog vrsnog primaca bilo bi lakse.

Tehnicar nam je osrednji,libero isto tako,primaci su dobri napadaci al u prijemu bas bas tanki,korektor ako prestane da se sabanise mozda bude opet vrhunski i tako.....!!

Dosta je trajalo ,dug niz godina sto je za svahu pohvalu.

Link to comment

Sada gledam rus-fra.

Zaista su daleko.

Serva, prijem, dizanje.

Njihov(i) libero igra drugog tehničara, kreću se u polju kao da su vidoviti... Tu smo gde smo.

Link to comment

meni je veci fenomene kako je srbija nakon sankcija dosla do svetskog vrha u odbojci i tu se odrzala evo 20 godina. pogotovo ako se uzme u obzir da takvih rezultata nije bilo ni u vreme one velike drzave

 

 

kad pogledamo gde smo u ostalim kolektivnim sportovima, odbojka se tu jos i najbolje odrzala

vaterpolo je naravno izuzetak, zbog svojih specificnosti

ali fudbal, rukomet pa i kosarka su mnogo vise potonuli od odbojke

Link to comment

Ima i do Nikole al da ne ulazim u detalje....

Povlacenjem zadnjeg od velikih Miljjkovica klinci su postali ono sto smo gledali u basketu,fudbalu .. itd.Nove generacije nikog ne postuju pa cak ni sebe.

Nemamo mi vise igrace ekstra klase,nama su jedino sva tri srednjka bas bas svetska klasa a ostalo je prosek.Mi od Poljske nismo izgubili zbog onih bombi iz smec servisa vec zbog toga sto ne znamo da primimo ni flot servis.Da imamo samo jednog vrsnog primaca bilo bi lakse.

Tehnicar nam je osrednji,libero isto tako,primaci su dobri napadaci al u prijemu bas bas tanki,korektor ako prestane da se sabanise mozda bude opet vrhunski i tako.....!!

Dosta je trajalo ,dug niz godina sto je za svahu pohvalu.

 

Odbojkasi su skoro svake godine osvajali nesto, neku medalju, ako se pogleda od 1995. mislim da samo jednu ili dve godine nisu osvojili nista (a i tad je bilo tipa neko 4. mesto negde, ne secam se tacno), i to posle neverovatnog niza kada je osvajano nesto svake godine. Tako da je neki pad bio neminovan. Pritom ovo je jedini kolektivni sport u kome je SRJ/SCG/Srbija nadmasila SFRJ i to zestoko. Meni je samo zao sto nisu uzeli za svo to vreme jedno SP i bar jednu SL (a bili su blizu mnogo puta bar za SL).

 

Mene samo zanima sta mislis, ima li sanse da se odbojkasi vrate na prethodni nivo ili je stanje takvo da je od sada manje-vise sve nizbrdo ili tavorenje?

Link to comment

Nikola Grbić je po nekim pričama kancer naše odbojke. Još dok je bio igrač uzeo je na sebe i što mu sleduje i što ne. Sa mnogima je u lošem odnosu, a previše nadobudan, pa nervira ljude.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...