Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 minute ago, Joe D said:

Birch da ume da radi sta mu se kaze, mozda bi i bio kosarkas od njega. Covek se krece sporadicno po terenu, saigraci su najvise vremena sinoc utrosili pokusavajuci da ga usmere gde da ide. Levo smetalo najobicnije. 

 

Covek je vec bio u ekipi kad smo uzeli srebro na SP. Postoji valjda neki razlog zasto ga uvek vodi. Taj razlog verovatno nije kosarkaski, but who the fuck cares.

Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    910

Pa sad, bilo je i košarkaških razloga.

 

Glavni razlog je činjenica da imamo malo vrhunskih igrača na toj poziciji i da je Bjelica propustio dve poslednje akcije. Niko do sada nije epski zakinut da bi Birča išao. Povrede, otkazi i ostalo. On i sada nema konkurenciju u vidu igrača koji je prirodna, tipična četvorka.

 

Ali lik je totalno ispod nivoa ostatka ekipe i sasvim je prirodno što se ljudi čude odakle on tu. 

 

Simon je mnogo bolji košarkaš od njega, a takođe se neće buniti kada ne bude igrao i pokušaće da uradi šta mu se kaže. Ja bih bez razmišljanja otpisao Birču i Radulju. Ako je Radulja baš toliko bitan za atmosferu i održavanje kulta zbog dolazaka iz Kine, onda bih otpisao Birču i Simona.

 

Link to comment

Ko je protiv Simona, nek se priseti Miće Berića. Mića je uvek bio u reprezentaciji, nije imao neku minutažu, ali neka njegova trojka bi donosila promenu dinamike u rezultatu. A i Simonara je bolji defanzivac od Ćomija ...

 

I ja bih poveo svu četvoricu visokih jer praktično to su tri centra plus olraund igrač Jokić za koga je uvreda reći da je centar kada dečko igra šta hoće, i to podjednako dobro ...

Edited by stoka
Link to comment

Ne igra sve podjednako dobro, tj. više mu odgovara kada uz sebe na terenu nema klasičnu peticu. Čovek je sam tražio da ga ne stavljaju u petorku sa Nurkićem.

Link to comment

Zato sto je Milosavljevic cementiran. 

Ja mislim da ce otpasti Bobi i Gudura i ici ljubimci Simonovic, Milosavljevic, Raduljica i Bircevic. Bircevica kontam Muta forsira i gura, covek ima 3 jebena srebra nekim cudom. On i Simonovic bi istisnuli Stojakovica i Paspalja iz 12. 

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Zato sto je Milosavljevic cementiran. 

Ja mislim da ce otpasti Bobi i Gudura i ici ljubimci Simonovic, Milosavljevic, Raduljica i Bircevic. Bircevica kontam Muta forsira i gura, covek ima 3 jebena srebra nekim cudom. On i Simonovic bi istisnuli Stojakovica i Paspalja iz 12. 

Po cemu je  zacementiran :) Valjda vodis Gudurica, sto je kvalitetniji suter a ume i da kreira plus je mladji igrac , ako vec otpada jedan od njih dvojice, posle Nedovica i Kalinica bilo bi previse da otpadne  i Guduric, tu bi onda mogla da se povede rasprava da selektor ima neku klubsku agendu, kada su u pitanju neki igraci.  Raduljica je ovde visak kada su u pitanju ciste petice ali ne bi me nimalo zacudilo da otpadne nas drugi najkvaliteniji centar Milutinov , zbog starih Raduljicinih zasluga , mada bi mi bilo malo zao da i on otpadne , bas procitah onaj njegov intervju juce, gde kaze kako se lomatao iz Kine da bi igrao one  prozore, zasluzuje   bar zbog toga da se oprosti od reprezentacije na SP, ako se bude islo sa 3 centra bice izbor umesto Milutinova i Marjanovica ali sve su naznake da idu sva cetvorica, tako da otpadaju Bircevic i Simonovic, sto bi bilo sasvim ok.

Edited by Micko8
Link to comment
15 minutes ago, garmonbozia said:

Otpadaju Birč i Simon

ne mogu da otpadnu i Bircevic i Simonovic, ljudi sta je vama... ili neko ocekuje da Lucic ili Raduljica(ili pupupu Jokic daleko bilo) pokrivaju 4? posto pored Bjelice samo Simonovic i Bircevic mogu da pokriju 4.

 

Djordjevic moze da ima neke fiks ideje i da forsira neke igrace, ali covek ipak zna nesto kosarke i nije bas kompletni kreten kakvim ga neki smatraju.

 

Ukoliko ne bude povreda sigurni su:

Teo, Jovic, Vasa

Bogdan

Lucic

Bjelica

Raduljica, Jokic

 

Ako povede Bobija i Milutinova, ne ide Bircevic ili Simonovic i jedan od Guduric/Milosavljevic. Ako jedan centar otpadne ne ide Guduric ili Milosavljevic. 

Link to comment

Zašto Lučić ne bi mogao da pokrije 5min četvorke recimo? Pokrio bi bolje od Birčevića i Simonovića. Ali slažem se da neće otpasti i jedan i drugi. Jedan otpada sigurno, drugi ide sigurno. 

 

Bjelica će svakako da igra 30min, možda i više. Mi imamo 2 utakmice bitne u prve dve faze turnira, sa Italijom i Španijom. To su dva meča za 8,9 dana, nije napor. 

Edited by theanswer
Link to comment
27 minutes ago, Micko8 said:

Po cemu je  zacementiran :) 

 

 

Vole ga celavi. I falio ga je jesenas na sva usta kako dolazi da igra, pristupi, ponasanje i ostale picke materine. 

Link to comment

Dragan je dobro potegao u kvalifikacijama a posle poslednje utakmice ga je Ćelavi poveo na konferenciju i hvalio. I ja bih rekao da ide sigurno. Ne znam, jeste Gudurić bolji igrač, ali nije baš ni superstar za Milosavljevića. Nadam se da će obojica ići, kao što bi posle ispadanja Kalinića sigurno i bilo da nema fiks ideje o 4 petice. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...