Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

3 hours ago, omiljeni said:

Znaci ipak Robija dao voljno Kalini, a Guduri nije (proveren info)

Ma kojesta, covek je dosao i igrao onaj letnji prozor, sve i da je istina ne daje se otkaz igracu zboj jednog odsustva a bio je na onom inicijalnom prosirenom spisku , da  ga je zbog tog odjebao ne bi ga ni stavljao na taj prvi spisak, sve sam insajder do insajdera i moj do mojega:)

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 26.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    956

  • pbg12345

    910

3 hours ago, ducca said:

 

Nedović u ovoj konkurenciji ne bi ionako video tima, nije Djordjevićev tip igrača, a nije ni kvalitetniji ni korisniji od ostatka spiska na pozicijama 1 i 2, pa se njegovo relativno zvučno ime lepo uklopilo da bude provučeno sa Kalinom i da se amortizuje "situacija" po principu nije samo Kalina popušio od igrača sa ozbiljnijim stažom u repki.

 

Sa druge strane prisustvo Bjelice, plus najava minuta Jokića na četvorci gotovo eliminiše potrebu za Kalinom na 4, ostaje zapravo jedino njegova upotrebljivost na trojci (na kojoj pretpostavka je startuje Bogdan pa su minuti i tu u najavi mršavi). Verovatno u ovom sastavu Kalina ne bi baš nakupio neku ludu minutažu, ali svakako jeste bio upotrebljiv. 

Pa u toj konkurenciji do  ove godine  je bio redovan ucesnik velikih takmicenja kod Djordjevica , po cemu  su Avramovic,Milosavljevic i Todorovic koji je kidao ukrstene ligamente  bolji od njega, pa ni Micic do sada nije vise pokazao od Nedovica kada je u pitanju reprezentacija. Micic osim one  jedne vazne trojke na EP u polufinalu kada su se Rusi priblizili    usled Joviceve povrede,  ama bas nista nije pokazao u reprezentaciji , samo je brljao i kidao nam nerve.

Edited by Micko8
Link to comment

Pa ako ti je samo učinak u reprezentaciji merilo onda Raduljica šije bilo kog našeg centra, takodje Štimac bi trebalo da igra pre Milutinova.

Link to comment
6 minutes ago, Micko8 said:

Ma kojesta, covek je dosao i igrao onaj letnji prozor, sve i da je istina ne daje se otkaz igracu zboj jednog odsustva a bio je na onom inicijalnom prosirenom spisku , da  ga je zbog tog odjebao ne bi ga ni stavljao na taj prvi spisak, sve sam insajder do insajdera i moj do mojega:)

Upravo.

 

Znam da je mnogima teško za poverovati, ali čuće se posle SP sigurno. Šta će biti od budućih reprezentacija, to ne znam.

Link to comment

Pa Raduljica ce  ici na SPi ,tu nema  dileme kod Djordjevica, Stimac je bio maskota , njegov doprinos uspesima reprezentacije je mizeran, Nedovic je imao svoju ulogu i minutazu kod Djordjevica na prethodnim takmicenjima  , pa je to poredjenje Stimca sa Milutinovim bas onako neukusno. Sam Djordjevic je  ne tako davno  izjavlo da ce Nedovic i Bogdanovic biti nosioci igre nase reprezentacije posle Tokija, sada je naprasno promenio plocu pa je cak i muceni  Avramovic  vazniji od njega.

Edited by Micko8
Link to comment

Niko ne kaže da je Avramović bolji od Nedovića (tj. u ovom slučaju jeste bolji za brojnost na treninzima što Nedović nikad ne bi svario - da prodje pripreme a da zna da su mu šanse da ide na prvenstvo više nego tanke), ali Teo/Jović/Micić/Gudurić/BB u ovom trenutku jesu bolji, pa i Milosavljević ako ništa onda za specijale u odbrani je vredniji za ovaj tim. Nedović ni u repki nije bogzna šta pokazao kroz prvenstva koja je igrao, kad je on u pitanju puno buke ali obično niokočega. I na sve to je imao relativno slabu i klupsku sezonu, ali ajde, to kako vidimo i nije presudno za spisak. 

Link to comment

U napadu i tranziciji je za klasu iznad Milosavljevica, ostalo stoji. Jako je Nedovic glupav u odbrani, sigurno je uz Teoa i Raduljicu najveci krater. 

Edited by Plajvi
Link to comment
4 hours ago, Micko8 said:

Ma kojesta, covek je dosao i igrao onaj letnji prozor, sve i da je istina ne daje se otkaz igracu zboj jednog odsustva a bio je na onom inicijalnom prosirenom spisku , da  ga je zbog tog odjebao ne bi ga ni stavljao na taj prvi spisak, sve sam insajder do insajdera i moj do mojega:)

 

Pre verujem da ima veze sa ovim, plus još nečim što se dešavalo na poslednjem okupljanju reprezentacije nego sa Kosovom ili video snimkom.

 

Đorđević

15. jun 2018: " Raduljica je odlučio da ovaj prozor preskoči, zbog povrede koju želi da sanira. Nije spreman ni fizički ni mentalno da bude tu. Nikola Kalinić je takođe odlučio da preskoči ovaj prozor zbog svojih individualnih stvari. Nemanja Bjelica nije tu zbog svojih karakteristika sa ugovorom, pre 7. jula ne može da bude u timu. On ima problem isti kao i Jokić, koji ima tu određenu klauzulu u ugovoru. Miloš Teodosić ima duplu situaciju. I sa svojim ugovorom i sa povredom. U ovom trenutku je na terapijama i trudi se da zaleči povredu."

 

2. jul 2018: "Nadamo se da će neki od igrača koji su imali izgovore koje ne razumemo, prihvatiti zlatni poziv za našu reprezentaciju. Više ne vidim razloga da neko kaže “ne”: ugovori su potpisani, letovanja će biti odrađena, glava će biti odmorna, povrede su sanirane… To nije obaveza, ali mnogi od njih imaju sigurno želju da daju više za ovaj dres. Bez obzira koja imena imamo, više volim da ih vidim u redu ispred mene, nego iza mene na klupi"

 

Kalinić

4. septembar 2018: " Možda neko nije razumeo moju odluku u junu, ali iza mene je veoma turbulentna sezona, koju sam odigrao po principu kreni-stani. Taman se oporavim pa mi se desi nova povreda. Želeo sam da se odmorim, a potom i spremim kako treba. Sad se osećam zaista dobro i radim stvari koje sam mogao i pre povrede."

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Micko8 said:

Protiv Estonije , ma jasno je da izostavljanje nema nikakve veze sa prozorima, to su price za bebe.

 

da je to razlog ne bi Kalina bio ni na širem spisku

Link to comment

Na Jutjubu se vrti neka Fibina najava za SP u kojoj se pojavljuje Kobe Brajant, on tu pominje selekcije Španije, Francuske, SAD, Brazila, domaćina Kine ... ali ne i Srbiju?!

 

Svašta ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...