Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Više nam treba skok, odbrana i kontra sa te pozicije od organizacije i ball-handlinga.

 

pa Tepiceve prenosti su vise u skoku i pogotovo odbrani (gde je bio jedan od najbitnijih, tj on i SP, za zaustavljanje cz kontre i ulaza njihovih bekova u finalnoj seriji) nego neka organizacija...sto ne znaci da treba da igra

Edited by Kubrick
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Šta znam, Kalinić je meni bolji u skoku. A Tepić definitivno ima fantastičnu kontrolu lopte, pik igru i organizatorske sposobnosti za poziciju 3.

Link to comment

Tepic je tata za Kalenica. U skoro svakom smislu.

 

A Djordjevic je stvarno zasrao kad on sad izgovara da vise nema obraza da zove Savana i Macvana... Stvarno ne razumem kako/zasto je do toga doslo.

Edited by Timmy
Link to comment

Tepic nije igrao trojku od Vojvodine, ne znam o cemu raspravljate. Micic i Dangubic su ti koji su ispred njega, nije na sirem spisku da ne bi ispadao na kraju priprema. 

Link to comment

tužno kako su ove pripreme počele, al verovatno se ni čitava kampanja neće baš lepo završiti. ni rezultatski, ni bez razvlačenja po medijima.

imali smo očekivanja od Đorđevića da će bar ovakve stvari nestati na neko vreme iz reprezentacije.

kakav fail. ono što posebno boli što je on na dobro utabanom putu da postan još jedan od igračkih heroja koji će se samouništiti u našim očima. tužno.

 

edit: al ja se i dalje nadam da će dokazati da nisam u pravu. kako on, tako  i ekipa.

Edited by Svarog
Link to comment

Realno odlican rezultat mozemo samo da ocekujemo ako jednostavno ekspolodira duo Teo-Bogdan (pa i Bijelica) , odnosno jedini igraci koji imaju kapaciteta(talenta) da naprave razliku na terenu ... Sastav ostalih igraca(posebno izmena) , po meni nece toliko uticati na rezultat ako ovi gore ne ispune nasa najveca(mozda i nerealna) ocekivanja , odnosno da li bili 5, 7 ...11 ,  po meni je totalno nebitno ...

 

 

edit: Konstatno korektne partije Krleta sam uzeo kao realnu opciju u oba slucaja...

Edited by Geograf
Link to comment

tužno kako su ove pripreme počele, al verovatno se ni čitava kampanja neće baš lepo završiti. ni rezultatski, ni bez razvlačenja po medijima.

imali smo očekivanja od Đorđevića da će bar ovakve stvari nestati na neko vreme iz reprezentacije.

kakav fail. ono što posebno boli što je on na dobro utabanom putu da postan još jedan od igračkih heroja koji će se samouništiti u našim očima. tužno.

 

edit: al ja se i dalje nadam da će dokazati da nisam u pravu. kako on, tako  i ekipa.

 

Ta očekivanja su bila utemeljena na pukim zabludama. Đorđeviću se na leđa natovario autoritet veći nego Dudin, a on nema ni iskustva, ni znanja, ni uspeha da takav balast iznese. To da će njegov autoritet i status doneti prosperitet u odnosu na Ivkovića je zabluda koja se graniči sa kosmosom, iako se ja i dalje nadam da ovo ludilo može da porodi neki nezasluženi i ničim izazvani one tournament wonder.

Link to comment

Macvan koji se nije ni javio na telefon.

 

Inace, repka vec opravdava akronim iz naslova teme.

Edited by Calavera
Link to comment

Koga sam zaboravio?

 

Bilo je neko piždenje pred prošlo Svetsko na Tripkovića, koji je nenajavljeno otišao na operaciju za koju je morao da zna dosta ranije i to kaže. Dalo se razumeti da bi Duda ipak zvao Rakočevića poslednji put da je znao za to, pa sve i da kasni na pripreme... Na kraju su od toga profitirali Acika i Kešelj. Rekao je Calavera već za Mačvana, ja bih dodao referentne slučajeve Rakovića i Darkeema (da, bio je pozivan za Tursku), a i Erceg se valjda nešto durio pošto je otpao posle priprema. Od durenja nebitnih likova, izdvojio bih Labovića zbog kvaliteta™...

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Inace, repka vec opravdava akronim iz naslova teme.

a da ne sacekamo makar prvu pripremnu utakmicu za ovakve ocene?

 

nije velika mudrost zakluciti da je postavljanje trenera pocetnika na selektorko mesto i odredjivanje mute i jovice antonica za pomocnike veoma sumnjiv potez, u najmanju ruku. bilo je i misljenja da je smekerizam jako bitan za reprezentaciju i da ce sve to da bude do jaja samo na pojavu saletovog nasmejanog lica u hali za trening, ali bas ovoliko rezignacije zbog jednog otkaza i jedne odluke selektora pre nego sto su usli u tu istu salu je preterana reakcija. pa sad ima i sumnjicavih da mozda cak ni medalju necemo da uzmemo, ko da smo pre toga bili favorit za zlato jebote.

 

tim kao tim, oni sto nesto znace u kosarkaskom svetu su tu i uvek su bili tu. Oni koji nisu tu bi pomogli, ali nisu bas svetska klasa. Situacija je jos uvek prilicno regularna. ne vidim cemu kuknjave.

Link to comment

Kuknjave su tu jer se, izgleda, ispostavilo da je Djordjevic tanak tamo gde se naglasavao njegov kvalitet. 

 

Ne da ja nesto preterano kukam... komentarisem....

Link to comment

Ljudi su sa pravom skeptični - Đorđevićeva vodeća referenca se odnosila upravo na međuljudske odnose i timski duh, a on je prvim korakom nagazio grabulju i dao priliku nevernim tomama da posumnjaju u ostvarenje cilja svih ciljeva - pobedu nad Španijom.

Link to comment

ama to je jedan otkaz i jedan uvredjeni igrac. nikakve to veze nema sa stvaranjem atmosfere i hemije i cime vec. To ce da pokaze sa ovima koji budu bili u timu. 

 

Uzgred, Djordjeviceva vodeca referenca su trojke za pobedu i 41 poen litvancima. Trenerskih i selektorskih nema. I to je ono sto daje pravo za skepsu. Ali kad je vec izabran za selektora, bar da ne cekamo prvi potez sa kojim se ne slazemo da mu saspemo po kofu govana sa svih strana. Mislim, kako neko moze da bude razocaran u selektorov rad, a da se tim nije skupio ni na treningu. 

Link to comment

Rizik sam po sebi nije loš, kada ima smisla. Kada prevodiš igrača iz patika u trenere, može da ispadne dobro. 50:50 #recycle

Angažovanje trenera koga posle 7 godina i dalje zovu "početnik", nije baš neki  rizik i neizvesnost

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...