Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Selektor nije ni amater niti volonter.

Zaposlen je u KSS, ima ugovor, platu ....  Ili možda nema!?! Šta mu je posao van takmičenja ili priprema???

 

Valjda prati formu potencijalnih reprezentativaca i stalno održava kontak sa njima, po potrebi i svakodnevni. Njegov posao je, valjda, da izgradi tu komunikaciju, vodi nekakve evidencije o njima i diskutuje o tome sa nekakvim stručnim telima u KSS (ako tako nešto postoji).

 

Nije njemu posao da sedne za sto, zašilji olovku, raširi papire, upali PC i krene "projektuje" taktiku i strategiju za sledeće takmičenje, potpm objavljuje nekakve spiskove u sl.glasniku KSS ili na nekoj konf.za medije i čeka igrače na prozivku u nekom hotelu.

 

Valjda?

Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Kowalski, ne postoji teorija u kojoj se prica oko spiska sa terena taktike i mogucnosti igraca svode na teren obraza, cojstva i junastva - a da ti prethodno nesto nisi sjebao losom komunikacijom i od toga posledicno napravio cojstvo i junastvo.

 

zvanje ljudi na spisak je najobicnija tehnikalija. ko oce da dodje - dodje, ko nece - nedodje. ti radis da postignes najbolje u zadatim okolnostima. no ako se tebi javljaju dva igraca (od toga 1 Matematicar !) i kazu da saznaju iz novina da nisu na spisku i onda ti kreces da drvis o nekom apstraktnom obrazu, ja pocinjem da sumnjam da je konvencija da se o licnom angazmanu preko leta saznaje iz sredstava javnog informisanja i jos ozbiljnije sumnjam da si ti komunicirao sa njima na adekvatan nacin. pocinjem da mislim da si nekima titrao egoe, drugima zablude, trece naprosto zapostavio i da je pomeranje ove stvari u okvire casti i postenja bez da ti je iko dao povoda za to znak da ti ovo bas i nisi ishendlovao kako treba.

 

mislim, ne mozes da ne zoves ljude da im kazes zasto se ne uklapaju i sta si ti mislio. na kraju krajeva mozda ce neko da se povredi za 3 dana, neko ce ti mozda otkazati za 5 dana i trebace ti ti ljudi opet. trebace ti prohodnost komunikacijskih kanala, ne moz da nadureno kazes nemam obraza da ih zovem. morao si da sa njima pricas na nacin da uvek mozes da ih zoves ! pa za koji kurac smo te doveli ?

 

Mnogo teoretises, a nista konkretno ne kazes.

 

Napisao sam vrlo jasno u cemu je razlika izmedju poteza Novice i Saletovog saopstavanja spiska, te dve stvare nikako ne mogu u istu ravan. I zasto se stalno Macvan stavlja u isti kos sa Savanom? Da ponovim pitanje sa prosle strane: jel i on iz novina saznao da je precrtan ili u dogovoru sa Saletom?

 

 

Mislim, imali smo otkaze i nezadovoljstva igraca i pod Dudom, i pre njega (da ne redjam sve selektore), tako da nije to nikakva sad Saletova ekskluziva. I uvek su komentari kako nije dobra komunikacija sa igracima i kako su selektori odgovorni za to. Izgleda da su igraci postedjeni odgovornosti i da je uvek trener kriv za sve. Samo jos da nadjemo tog idealnog selektora kome niko nece otkazati i o kome ce svi igraci govoriti u superlativima.

Link to comment

krajnje kretenska izjava veličkovića, na ovom sirotom simonoviću će uskoro i bezbradica da šilji kurac.

 

Upravo to, ne znam cime je decko zasluzio da ga svako razvlaci kao pitu i da ga zajebava, ok ako ne ume, zasto je onda pozvan? Sigurno nije sam sebe zvao. Novica je najobicniji ljakse koji ne moze da se sastavi otkad je otisao u Real pa je nasao da sere okolo kome stigne. A Sale je u startu sjebao ono sto je na pocetku svog mandata istakao, a imali smo svi priliku da slusamo kod Tegeltije, a to je obecanje u kult reprezentacije i da ga niko sigurno nece odbiti od igraca.

Link to comment

Pa ako on sam kaže da nema obraza da ih zove očigledno je nešto zajebao. Inače, čitav koncept gde objavljuješ neki spisak a onda ga skraćuješ i pre početka priprema je prilično glup. Šta je on saznao o Tepiću i Bobiju što nije znao i pre 15 dana.

Link to comment

Ne sećam se da se neko do sada žalio da mu je rečeno da se na njega računa, a da je iz novina saznao da je otpisan. Ne radi se uopšte o otkazima. Otkazao je samo Veličković i koliko vidim niko ga ne opravdava ali i niko ni ne žali za njim pošto se radi u igraču koji i pored ugovora nije uspeo da se izbori da bude u 12 u jednom Bambergu. A kada je konačno počeo da igra oteran je posle mesec dana.

Link to comment

Pa ako on sam kaže da nema obraza da ih zove očigledno je nešto zajebao.

 

Pa, kao sto je vec neko rekao - ocigledno da je Sale imao u startu ideju da idu Bjelica i Novica, a da Birca i Luka, kao mladji, prodju pripreme. Zato nije ni racunao na jos nekog, pa zato nije ni zvao Savana.

Nisam se bas salio kada sam pominjao Novicin odnos sa Teom koji je, koliko znam, izuzetan

Edited by Giggsy
Link to comment

Pa ako on sam kaže da nema obraza da ih zove očigledno je nešto zajebao. Inače, čitav koncept gde objavljuješ neki spisak a onda ga skraćuješ i pre početka priprema je prilično glup. Šta je on saznao o Tepiću i Bobiju što nije znao i pre 15 dana.

 

Nema tu mistifikacije. Ako si nekog precrtao, znaci da druge vrednujes vise. Ne zali se Sale sto je Novica otkazao, vec kada. Da mu je rekao pre skracenja spiska, verovatno bi onda Savana racunao kao backup Bjelici. Kod Novice je jajarski tajming.

Link to comment

Djordjeviceva selektorska greska je sto je uopste Novicu birao ispred Savanovica i Macvana isprva, iz kosarkaskih razloga. A i iz kosarkasakih i nekosarkaskih, rekao bih - good riddance. 

 

Generalno mi se kenja od ovih razvlacenja po novinama i skandalizovanja svakog selektorovog izbora. I naivni su bili oni koji su mislili da ce to sa Djordjevicem koji nema 2% Dudinog autoriteta medju igracima i u kosarkaskoj javnosti, biti ista bolje. Daj bar da krenu da se igraju utakmice.

Link to comment

Pa, kao sto je vec neko rekao - ocigledno da je Sale imao u startu ideju da idu Bjelica i Novica, a da Birca i Luka, kao mladji, prodju pripreme. Zato nije ni racunao na jos nekog, pa zato nije ni zvao Savana.

 

 

U redu,ali ta ideja mu je naprasno sinula posle ne znam mesec dana? Ako je toliko prošlo od šireg spiska do ovog užeg. Celu godinu si imao, da razmišljaš šta hoćeš od reprezentacije,dal ćeš da je podmlađuješ,nećeš,jer ti ovo bitno takmičenje ili je ono sledeće godine bitnije kao što i jeste. Mislim šta će ti ljudi na širem spisku ako ti posle mesec dana neće biti na užem. Jedno je da su u pitanu Jović i Peno a drugo Mačvan i Savanović.

Link to comment

:rolf:

http://www.mozzartsport.com/vesti/marinovic-o-nepozivanju-u-reprezentaciju-evidentno-je-da-niko-ne-zeli-da-primeti-moje-dobre-partije/79852

 

Među kandidatima za put u Španiju našao se kapiten Crvene zvezde Marko Simonović, što je momentalno izazvalo buru komentara u javnosti, a neka od imena koja su izostavljena su Milan Mačvan, Duško Savanović, Milenko Tepić, Raško Katić, Boban Marjanović... A među njima nije bilo ni najboljeg asistenta Evrokupa i jednog od najboljih plejmejkera u zemlji u ovom trenutku - Marka Marinovića. Koji se, doduše, nije našao ni na širem spisku...
"Nastupao sam za reprezentaciju u Japanu 2006. godine i posle toga sam stalno mislio da će me selektori zvati. Onda sam shvatio da ljudi ne obraćaju pažnju na mene. Da nisam došao u Radnički niko ne bi znao gde i kako igram. Evidentno je da sam u mnogim ekipama gde sam igrao odrađivao veliki posao, ali to neko nije želeo da primeti. Prošle godine u Levskom sam imao sjajnu sezonu, ali ako bugarska liga nije merilo ja sam posle Japana otišao u najjaču ligu i igrao protiv Navara, Skole, sa Gasolom i bio jedan od najboljih igrača lige. Tad smo završili na četvrtom mestu, osvojili smo Evročelendž Kup, ali ni tad nije stigao poziv uz obrazloženje da se ta liga slabije prati. Sa Valensijom sam osvojio Evrokup, očekivao sam da se nađem na spisku od 30 imena, ali ništa se nije dogodilo", rekao je Marinović za MOZZART Sport.

 

 




inace mi se nista ne dopada ovo oko reprezentacije.
svi su kao djordjeviceve vrline isticali to sto ce vratiti team spirit u ekipu, sto ce svi biti drugari koji ce se stititi na parketu i van njega, svi za jednog - jedan za sve, dobra atmosfera i hemija u ekipi.. a desava se bas suprotno

ne znam kako ce se sve ovo odraziti na ostale igrace, ali ne deluje dobro

izgleda da ce ovo biti jedno jako ruzno prvenstvo za nas

Link to comment

Bolje od ovoga je i selekcija na osnovu pevanja himne. Veličković sigurno zna nešto što mi ne znamo, ali to ga ne amnestira od etikete reprezentativnog đubrišta.

Link to comment

Nidje veze. Nije duznost selektora da zove svakog ponaosob i javi da nece biti na spisku.

 

S druge strane je potez Novice jajarski, jer mu je rekao da moze da racuna na njega, a onda ga ispalio dan nakon saopstavanja spiska..

 

Bjelica je projektovan da bude startna 4. Nema nikakvog rezona da na pripreme vodis i Novicu i Savana i Macvana, da bi onda pred prvenstvo precrtao dvojicu od njih. Sale ima svoju viziju tima, a Novica mu se uklapao vise od Savana i Macvana. 

 

Ovde je najveca greska Djordjevica to sto nije shvatio da je Velickovic (na nasu veliku zalost) istrosen kosarkas, ubijen povredama, koji vise nikada nece biti na nivou na kojem je bio, a kamoli da ce ikada ispuniti 50% potencijala koji smo mislili da je imao kada smo ga gledali 2009. - isto kao i Tepic. Kod Tepica je Sale shvatio, kod Novice nije i to je glavni zajeb - ko je kada koga i kako zvao i sta mu je rekao je sekundarno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...