Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Ma, o čemu pričamo? Imao je izbor između Savana i Novice koji su ovom trenutku, u najboljem slučaju po Novicu, igrači sličnog nivoa. I on je zarad onog koji ne želi da igra ispalio onog koji želi i to uradio tako da sada ne može da ispravi grešku. Naravno da ove stvari spadaju u opis selektorovog posla.

 

Mačvana ne pominjem pošto kojot ima info da nije želeo da igra.

Edited by Heaviside
Link to comment
  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

I selektor je rekao Savanoviću da računa na njega pa ga je jajarski, preko novina tj. objavljivanjem spiska obavestio da to ipak nije slučaj. Objašnjenje da se okrećemo mladim igračima je takođe jajarski jer je Savanović imao 30 godina i u trenutku objavljivanja šireg spiska.

 

Ja mislim da selektorov posao baš jeste da se razgovara sa igračima i spreči ovakve situacije. Da je imao dobru komunikaciju, shvatio bi da Novica ne želi da igra. Ovo pokazuje da ni igrače sa užeg spiska nije nazvao pre njegovog objavljivanja.

Selektor nema kada da taktički i tehnički unapredi igrače i jedino kako on može da dugoročno pomogne su dobri odnosi sa igračima koji će se zbog toga osećati prpadnost reprezentaciji i nastaviti da se odazivaju i u budućnosti bez obzira da li su prošli selekciju za neko konkretno takmičenje.

 

Na kraju, ne Đorđević ne bi izjavio da nema obraza da pozove Savana i Mačvana naknadno da se prema njima poneo kako treba.

 

1b. Pa stavio je Savana na siri spisak. Dao je prednost drugim igracima na toj poziciji i gotovo. Nema tu niceg jajarskog. Jajarsko bi bilo da mu je Sale pred skracenje spiska rekao da ce biti na uzem, pa ga onda ispalio. A to nije slucaj.

2b. Ovo pokazuje da pricas napamet. Ili si mozda prisluskivao razgovore Saleta i Novice. Trece nema.

3b. Kako se to poneo prema Macvanu? Jel i on saznao iz novina? Negiras da su razgovarali kao sto kaze Sale?

Link to comment

Новица Величковић:

Не бих да улазим у детаље,шта,зашто и како,али... Волео бих да је Сале објасно откуд то Симоновић у репрезентацији,а за Савановића и Мачвана нема места! Мислио сам да ће се неке ствари што се репрезентације тиче променити кад дође Ђорђевић,али изгледа да и даље имамо разне игре и игрице...

Edited by zmanic
Link to comment

Новица Величковић:

 

Alarmirajte Anđusa da pozove Jakovljevića da donese fotke izlapelog čiče sa golubovima...

Link to comment

Novica ne bi smeo da ima prednost u odnosu na Savanovica in da first place.

Ni u snu, al to je manji problem.

 

Nije da smo Spanija, pa da imamo luksuz da se odricemo bilo koga jer smo puni "na njegovoj poziciji". Mi moramo da prilagodjavamo igru onim igracima koje imamo. Savanovic jeste u 12 najboljih igraca ovde i zato mora da igra. Cak i da je otpao na pripremama, ne vidim njega kako se duri zbog toga. A i ako se duri, ko ga sisa.

Link to comment

Pa od takvih stvari sve pocinje, selektor nastoji da se nametne kao autoritet a onda za prioritet na poziciji 4 stavi igraca koji je najbolje partije pruzao protiv Zvezde, u situaciji kada se odbrana izrotira i on ostane na Marjanovicu koji stoji pet metara od njega. Daleko od toga da je Novica los igrac, ali koleno mu vise nije spremno i on nije u mogucnosti da ucestvuje na odgovarajuci nacin u tranziciji.

Link to comment

Pa od takvih stvari sve pocinje, selektor nastoji da se nametne kao autoritet a onda za prioritet na poziciji 4 stavi igraca koji je najbolje partije pruzao protiv Zvezde, u situaciji kada se odbrana izrotira i on ostane na Marjanovicu koji stoji pet metara od njega. Daleko od toga da je Novica los igrac, ali koleno mu vise nije spremno i on nije u mogucnosti da ucestvuje na odgovarajuci nacin u tranziciji.

tranziciji, koja je najjaca stavka u njegovom repertoaru. Sada se sve svodi na sut za 3 i igru ledjima, koji su uvek bili dobri/nelosi, ali ne ono cime je pravio razliku.

Link to comment

Ocekivao sam da Novica otkaze odmah, ali posto se to nije dogodilo ponadao sam se da moze nesto biti od njega. Ipak, bio sam u pravu u vezi sa ugovorom, cim ga je dobio, odjebo je Saleta. Nek zaradi jos malo, pa nek se posveti otvaranju jos pokoje teretane i kafica.

Naravno da bi sada bilo najbolje pozvati Savana, ali on je vec jednom ranije prekidao odmor da bi se pojavio na prozivci. Ocekivati to opet, posle svega, bilo bi previse.

Nek igraju Birca ili Luka

Link to comment

Mašite temu, nismo mi izgubili bogzna šta neigranjem Novice - nismo, usput budi rečeno, ni Savanovim, nego je Đorđević uspio za vrlo kratko vrijeme da propusti da uradi ono što mu je bio glavni adut u onim višemjesečnim natezanjima oko preuzimanja reprezentacije. Imao je nedvosmislenu podršku, dosta kredita je potrošio, sad mu ostaje samo rezultat.

Link to comment

Nidje veze. Nije duznost selektora da zove svakog ponaosob i javi da nece biti na spisku.

 

S druge strane je potez Novice jajarski, jer mu je rekao da moze da racuna na njega, a onda ga ispalio dan nakon saopstavanja spiska..

 

Bjelica je projektovan da bude startna 4. Nema nikakvog rezona da na pripreme vodis i Novicu i Savana i Macvana, da bi onda pred prvenstvo precrtao dvojicu od njih. Sale ima svoju viziju tima, a Novica mu se uklapao vise od Savana i Macvana. 

 

Kao što sam napisao,ne može se očekivati od selektora da zove svakog ponaosob ali kad je već objavio širi spisak onda je potpuno logično da ako otpada 10 igrača okrene 10 puta broj telefona,nije da ima neke druge obaveze pa da ne može. I onda se duri kad njemu to isto urade. Mada ne branim Novicu,jako sam ga gotivio i jako mi ga je žao,ali on nije bolji igrač niti od Mačvana niti od Savana i nije mu ni mesto među 12. Tako da je to opet Đorđevićeva krivica što je njega stavio ispred ove dvojice. Svako ko je iole gledao košarku u zadnje 2 godine,zna da Novica nije bolji i tačka.

Link to comment

1b. Pa stavio je Savana na siri spisak. Dao je prednost drugim igracima na toj poziciji i gotovo. Nema tu niceg jajarskog. Jajarsko bi bilo da mu je Sale pred skracenje spiska rekao da ce biti na uzem, pa ga onda ispalio. A to nije slucaj.

2b. Ovo pokazuje da pricas napamet. Ili si mozda prisluskivao razgovore Saleta i Novice. Trece nema.

3b. Kako se to poneo prema Macvanu? Jel i on saznao iz novina? Negiras da su razgovarali kao sto kaze Sale?

 

Ok, sve je kako treba. Sale je posao do sada odradio fantastično. Evo, nisu još ni skupili a već svetaju ruže. A da, nije posao selektora da cvetaju ruže u reprezentaciji, na to sam zaboravio. Oh well, još samo da nađemo tog čiji je to posao.

Link to comment

Kowalski, ne postoji teorija u kojoj se prica oko spiska sa terena taktike i mogucnosti igraca svode na teren obraza, cojstva i junastva - a da ti prethodno nesto nisi sjebao losom komunikacijom i od toga posledicno napravio cojstvo i junastvo.

 

zvanje ljudi na spisak je najobicnija tehnikalija. ko oce da dodje - dodje, ko nece - nedodje. ti radis da postignes najbolje u zadatim okolnostima. no ako se tebi javljaju dva igraca (od toga 1 Matematicar !) i kazu da saznaju iz novina da nisu na spisku i onda ti kreces da drvis o nekom apstraktnom obrazu, ja pocinjem da sumnjam da je konvencija da se o licnom angazmanu preko leta saznaje iz sredstava javnog informisanja i jos ozbiljnije sumnjam da si ti komunicirao sa njima na adekvatan nacin. pocinjem da mislim da si nekima titrao egoe, drugima zablude, trece naprosto zapostavio i da je pomeranje ove stvari u okvire casti i postenja bez da ti je iko dao povoda za to znak da ti ovo bas i nisi ishendlovao kako treba.

 

mislim, ne mozes da ne zoves ljude da im kazes zasto se ne uklapaju i sta si ti mislio. na kraju krajeva mozda ce neko da se povredi za 3 dana, neko ce ti mozda otkazati za 5 dana i trebace ti ti ljudi opet. trebace ti prohodnost komunikacijskih kanala, ne moz da nadureno kazes nemam obraza da ih zovem. morao si da sa njima pricas na nacin da uvek mozes da ih zoves ! pa za koji kurac smo te doveli ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...