Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Može se reći da je izvesno da će Luka otići u Španiju, radujem se tome.

ne moze se reci, ali bi to bila najbolja opcija.

 

mozda povuce i jankovica ili tejica iz mlade zarad povecanja broja igraca ako se jos skrati spisak a neko od njih pokida evropsko.

Link to comment

Da, i Birčević je u konkurenciji, njega sam prenebregnuo. Al ja bih svakako pre vodio Mitrovića kao 4 godine mlađeg, i svakako veću perspektivu. Nije Birčević trenutno toliko bolji igrač, ako je uopšte bolji.

Link to comment

zar kravić nije čista petica?

 

postalo je sve ovo smešno oko reprezentacije a da pripreme nisu ni počele. možda sam bio naivan pa očekivao da će nešto krenuti na bolje. đorđević je i izabran iz te neke nade u kult reprezentacije ma koliko smešno to zvučalo i onda se dešavaju ovakve stvari za koje on možda i najviše snosi krivicu. sa ove distance ne vidim uopšte potrebu za onim širim spiskom,mislim zašto? mogao je do prvog da obavi razgovore sa svima,da objavi sada taj spisak od 20 igrača i bilo bi bolje,izbegla bi se neprijatna situacija sa savanovićem recimo i tepićem. ne mora selektor da zove svakog igrača pojedinačno pa da mu objašnjava ali ako je već napravio taj spisak od 30 onda je potpuno logično očekivati da će bar ove koji otpadaju da nazove jebenim telefonom. i sada treba da pojede govno pozove savanovića ili mačvana,kaže ja sam pojeo govno,dođite,a ne da ide birčević. u ovoj varijanti se slažem da je najbolje da ide mitrović ali to sve zavisi šta đorđević vidi od ove pozicije,da li traži stretch četvorku tipa birčević ili nešto drugo. može i krle da igra četvorku al je rekao da ne voli to da igra.

Link to comment

Kravić je valjda četvorka, a Kuzmić je petica. Lepo bi bilo da neko napiše nešto ako njima, ako ih je gledao ili ima informacije. Dobili su prednost u odnosu na Bobija, Mačvan i Savanovića. Ova poslednja dvojica su ipak dala nešto repki i imaju neko ime, tako da će ako se Kuzmić i Kravić pokažu loše to možda dodatno narušiti autoritet selektora.

 

Bilo bi kretenski da Krle igra četvorku. On, Teo i Bjelica su nam ubedljivo najbolji igrači i morali bi da igraju na pozicijama koje im najviše leže, a onda slagati ostatak ekipe oko njih.

 

Ne sviđa mi se ovo uopšte. Selektor se prema igračima koji otpali sa šireg spiska poneo identično kao Novica prema njemu i on sada takav odnos naziva brukom i sramotom.

Link to comment

pa zasto si ga losom komunikacijom napravio na pitanje obraza umesto na ono sto to u stvarnosti jeste - pitanje takticnosti i ko sta moze da da u kom trenutku ? kakav diletant, neverujem. jedina preporuka mu je bila komunikacija i atmosfera i on tu failuje, pa jbt :lolol:

 

edit: ovo ce da bude epic disaster, ko je ono napisao 'apgrejdovani Moka 2' juce, prekjuce ?

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Ne sviđa mi se ovo uopšte. Selektor se prema igračima koji otpali sa šireg spiska poneo identično kao Novica prema njemu i on sada takav odnos naziva brukom i sramotom.

 

Nidje veze. Nije duznost selektora da zove svakog ponaosob i javi da nece biti na spisku.

 

S druge strane je potez Novice jajarski, jer mu je rekao da moze da racuna na njega, a onda ga ispalio dan nakon saopstavanja spiska..

 

Bjelica je projektovan da bude startna 4. Nema nikakvog rezona da na pripreme vodis i Novicu i Savana i Macvana, da bi onda pred prvenstvo precrtao dvojicu od njih. Sale ima svoju viziju tima, a Novica mu se uklapao vise od Savana i Macvana. 

Link to comment

S druge strane je potez Novice jajarski, jer mu je rekao da moze da racuna na njega, a onda ga ispalio dan nakon saopstavanja spiska..

 

Nije ti palo na pamet da Novičin otkaz ima veze sa spiskom?

Možda je slučajnost, ali znam da je Novica dobar sa Savanom.

Link to comment

Nidje veze. Nije duznost selektora da zove svakog ponaosob i javi da nece biti na spisku.

 

S druge strane je potez Novice jajarski, jer mu je rekao da moze da racuna na njega, a onda ga ispalio dan nakon saopstavanja spiska..

 

 

 

I selektor je rekao Savanoviću da računa na njega pa ga je jajarski, preko novina tj. objavljivanjem spiska obavestio da to ipak nije slučaj. Objašnjenje da se okrećemo mladim igračima je takođe jajarski jer je Savanović imao 30 godina i u trenutku objavljivanja šireg spiska.

 

Ja mislim da selektorov posao baš jeste da se razgovara sa igračima i spreči ovakve situacije. Da je imao dobru komunikaciju, shvatio bi da Novica ne želi da igra. Ovo pokazuje da ni igrače sa užeg spiska nije nazvao pre njegovog objavljivanja.

Selektor nema kada da taktički i tehnički unapredi igrače i jedino kako on može da dugoročno pomogne su dobri odnosi sa igračima koji će se zbog toga osećati prpadnost reprezentaciji i nastaviti da se odazivaju i u budućnosti bez obzira da li su prošli selekciju za neko konkretno takmičenje.

 

Na kraju, ne Đorđević ne bi izjavio da nema obraza da pozove Savana i Mačvana naknadno da se prema njima poneo kako treba.

Edited by Heaviside
Link to comment

Nidje veze. Nije duznost selektora da zove svakog ponaosob i javi da nece biti na spisku.

 

Pa nije baš da mora da odradi ceo telefonski imenik, u pitanju je nekoliko igrača, a takve stvari gode ljudima, kad vidiš da se neko lično iscima oko tebe, bio to poziv ili pedala. U svakom slučaju je bolje nego da sad plače po medijima oko stvari koje je i on uradio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...