Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1008

  • pbg12345

    961

Kako sam ja shvatio, rekao je da je pricao sa selektorom i da mu je receno da se na njega racuna i da je zato svoje porodicne obaveze podredio tome. Mada se sve svodi na to da li su mu ista rekli, ako je istina da je prvobitno bio u planu.

ma ok, mozda ga je ispalio, mozda nije, ne zalazim u to. kljucna stvar koja me je odredila prema savanovom postupku to unosenje zene i dece u frame i ne samo unosenje zene i dece, vec nacin unosenja, tj. to fraziranje iz turske kasabe kao svi znaju da ja imam...

Link to comment

Kako sam ja shvatio, rekao je da je pricao sa selektorom i da mu je receno da se na njega racuna i da je zato svoje porodicne obaveze podredio tome. Mada se sve svodi na to da li su mu ista rekli, ako je istina da je prvobitno bio u planu.

 

OK, sve i da je tako, kak'e to veze ima? Ako ti neko u martu mesecu (ili kad vec) kaze "racunamo na tebe" to ne znaci da automatski putujes na prvenstvo, mislim cemu onda sluze pripreme, prosireni spisak, kraci spisak, i slicno? Evo Savan sad ima celo leto da se posveti familiji, ne mora da rizikuje da ce proci cele pripreme i celo leto potrositi na reprezentaciju a onda biti skinut sa spiska, kao sto rizikuju svi u ovom trenutku preostali igraci.

Link to comment

Zašto ga je stavljao na prošireni spisak? I dalje mi nije jasna svrha tog spiska. Mogao je i prije mjesec dana da sastavi 20 imena, eventualno ostavi neke rezerve za slučaj povreda.

Link to comment

Video valjda da i drugi selektori tako rade.

 

Nego, meni više upada u oči ovo o saznavanju preko medija, ako je tačno. Kapiram da se preko toga ćutke prelazi kad te trenira neki nadrkani zmaj od legende, sa svojim bubicama ali i ogromnim autoritetom. Rekao bih da Sale nije taj, a ovako se svakako ne pravi atmosfera.

Link to comment

OK, sve i da je tako, kak'e to veze ima? Ako ti neko u martu mesecu (ili kad vec) kaze "racunamo na tebe" to ne znaci da automatski putujes na prvenstvo, mislim cemu onda sluze pripreme, prosireni spisak, kraci spisak, i slicno? Evo Savan sad ima celo leto da se posveti familiji, ne mora da rizikuje da ce proci cele pripreme i celo leto potrositi na reprezentaciju a onda biti skinut sa spiska, kao sto rizikuju svi u ovom trenutku preostali igraci.

 

Ja sam samo rekao da nije tek tako pominjao porodicu. Da li je u pravu ili nije je druga stvar.

Link to comment

Pa sad, ja stvarno ne znam da li bi selektor da zove pojedinačno igrače da im saopštava da su otpali. On je objavio to u onom trenutku kada je mislio da treba - da je hteo ranije, onda bi objavio ranije.

Link to comment

Ma sve ok, samo ne kapiram kako je Bobi za ovih mjesec dana postao slaba tačka u odbrani, ili recimo Mačvan počeo da luta između četvorke i petice. Ili je lutao i tada a Đorđević pogriješio u procjeni. Nije ovo što se desilo nikakva tragedija, samo ne pomaže.

Link to comment

Meni nije jasan onaj početni spisak od 40™ imena,čemu to služi? Da se razočara onih 22 koji otpadnu do drugog proširenog spiska, a posebno oni kojima to otpadanje ne bude saopšteno na dovoljno suptilan način?

 

Na kraju sezone saopštiš spisak od 14-15 imena, tih 14-15 dođe na pripreme,od njih izabereš 12 i to je to.

Link to comment

Ma sve ok, samo ne kapiram kako je Bobi za ovih mjesec dana postao slaba tačka u odbrani, ili recimo Mačvan počeo da luta između četvorke i petice. Ili je lutao i tada a Đorđević pogriješio u procjeni. Nije ovo što se desilo nikakva tragedija, samo ne pomaže.

 

macvan ne igra zato sto nije zeleo da igra

Link to comment

Zašto ga je stavljao na prošireni spisak? I dalje mi nije jasna svrha tog spiska. Mogao je i prije mjesec dana da sastavi 20 imena, eventualno ostavi neke rezerve za slučaj povreda.

 

Pa bas zbog toga da se ne bi desavalo kao kod Dude da neko kaze kako nisu hteli da ga zovu, a zapravo nije stavljen na spisak jer ne bi dosao. Ovako pozoves sve, pa kad se neko ne pojavi, razjasni se sta i kako i zdravo.

Link to comment

Meni nije jasan onaj početni spisak od 40™ imena,čemu to služi? Da se razočara onih 22 koji otpadnu do drugog proširenog spiska, a posebno oni kojima to otpadanje ne bude saopšteno na dovoljno suptilan način?

 

Na kraju sezone saopštiš spisak od 14-15 imena, tih 14-15 dođe na pripreme,od njih izabereš 12 i to je to.

Valjda je taj prosireni spisak za mladje igrace i one koji nisu bas u fokusu. Nesto kao pohvala za njihov rad i da ce se racunati na njih u buducnosti. Ja nevidim nista lose u objavljivanju prosirenog spiska i onda skracivanju, ako se to radi na pravi nacin, i ako Djordjevic sam ne nazove ove koje je maknu i da im razloge mano-a-mano. Valjda se tako i gradi nekakvi posteni odnos izmedju selektora, saveza i igraca. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...