Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

Miralem kao Marty McFly, samo sto ga je DeLorean greskom bacio u 2018, umesto u 2015. Da nije hala izgradjenih sedamdesetih i osamdesetih, gde bi danas bio Jokic (rodjen 1995)! I da stanemo zalizanom na put, posto borci za reprezentaciju, domace kosarkaske centre i ostala ognjista proizvode igrace kao na traci.

Link to comment

pa ne znam kad je izgradjena mostonga, po secanju na izgled, rekao bih krajem 80tih i cudno da debelog jokica nije mrzelo da se cima do tamo, posto je prilicno udaljena od centra. mora da je iz tog dela sombora

ali ima miralem poentu

jokic mozda i ponajmanje, ali ovo sad jesu ostatci nekog proslog vremena

 

radi se naprosto o tome da nece imati ko da radi sa decom na iole ozbiljnijem nivou

bili smo toliko dominantni i imali toliko siroku bazu u svakom smislu da ustvari jos uvek jasemo na ostacima tih talasa, nekad smo vise dole, kao u ovom periodu koji joe pominje, nekad gore kao protekih par godina, ali je sustina da dolazi oseka i to dugotrajna ako se nesto ne promeni

Link to comment
27 minutes ago, levi said:

koje opštemestaško lupetanje. dominantni smo i u vaterpolu iako nema ni pola kurca izgrađenih bazena, ni kvaniteta

 

u košarci smo bili dominantni isključivo zbog trenerske škole, koja je bila nekoliko decenija  ispred svog vremena

i koja je pala sa neba i opstajala u vakuumu. ne baljezgaj. u stvari, ne pisi nista, posto samo i umes da baljezgas.

12 minutes ago, Venom said:

Miralem kao Marty McFly, samo sto ga je DeLorean greskom bacio u 2018, umesto u 2015. Da nije hala izgradjenih sedamdesetih i osamdesetih, gde bi danas bio Jokic (rodjen 1995)! I da stanemo zalizanom na put, posto borci za reprezentaciju, domace kosarkaske centre i ostala ognjista proizvode igrace kao na traci.

treba biti poprilicno priglup pa ne shvatiti da je to upravo tako. da hale nisu gradjene ne bi klinci imali gde da igraju i vezbaju. da divci, drazeni, kukoci, paspalji, saloi, radje nisu imali gde da vezbaju, ne bi ni postali kosarkasi. da nisu postali kosarkasi, ne bi popularizovali sport medju decom, ni stojakovic i bodiroga se ne bi bavili tim. svi oni zajedno, uz dudu, robiju, pesica etc. su se mnogo cimali za reprezentaciju i inspirisali decu da i ona krenu da se bave kosarkom, i doprineli tome da budemo kosarkaska zemlja. bez njih to ne bi bili. da nsimo kosarkaska zemlja, jokic(1995) bi trenutno bio nezaposlen, bogdanovic bi radio u kladionici za 250 evra, od cega bi pola i sam prokockavao, sns bobi bi palio fenjere predvece, teo bi u dugom kaputu posmatrao decu kako se igraju u pesku, braduljica bi prodavao sajkace sa kokardama po vasarima, stimac bi bio seoska luda koju deca gadjaju kamenjem. e sad, posto to nisu, mogli bi da budu zahvalni onom ko im je stvorio uslove da postanu nesto vise, i nekako se oduze. si nabrojani to i rade, osim za sada jokica.

Link to comment

Meni se čini da nije samo problem u uslovima i trenerima već i trendu kuda ide mlada klinčadija danas, a to je putem instagrama i warcrafta.

Ja sam celu osnovnu školu proveo u školskom, šutirajući kakvu god loptu da smo imali, ona tigar gumena što cepa kožu, tensika, izduvana, bušna, odbojka, basket, bilo šta jbt.

Danas su školska dvorišta zaključana kada škola ne radi, a i kada radi. Neam pojma gde klinci pikaju fudbal.

Tokom faxa sam visio na adi svaki vikend, koševi kod teniskih terena su bili prepuni, ako ne dođeš pre 11 nema leba da uhvatiš prazan koš. Sad dajbože da ih je 2-3 popunjeno.

Link to comment
21 minutes ago, Miralem said:

i koja je pala sa neba i opstajala u vakuumu. ne baljezgaj. u stvari, ne pisi nista, posto samo i umes da baljezgas.

treba biti poprilicno priglup pa ne shvatiti da je to upravo tako. da hale nisu gradjene ne bi klinci imali gde da igraju i vezbaju. da divci, drazeni, kukoci, paspalji, saloi, radje nisu imali gde da vezbaju, ne bi ni postali kosarkasi. da nisu postali kosarkasi, ne bi popularizovali sport medju decom, ni stojakovic i bodiroga se ne bi bavili tim. svi oni zajedno, uz dudu, robiju, pesica etc. su se mnogo cimali za reprezentaciju i inspirisali decu da i ona krenu da se bave kosarkom, i doprineli tome da budemo kosarkaska zemlja. bez njih to ne bi bili. da nsimo kosarkaska zemlja, jokic(1995) bi trenutno bio nezaposlen, bogdanovic bi radio u kladionici za 250 evra, od cega bi pola i sam prokockavao, sns bobi bi palio fenjere predvece, teo bi u dugom kaputu posmatrao decu kako se igraju u pesku, braduljica bi prodavao sajkace sa kokardama po vasarima, stimac bi bio seoska luda koju deca gadjaju kamenjem. e sad, posto to nisu, mogli bi da budu zahvalni onom ko im je stvorio uslove da postanu nesto vise, i nekako se oduze. si nabrojani to i rade, osim za sada jokica.

 

Meni je srce puno kad citam ovako nesto i pitam se zasto Jokic i ostale gnjide nece da igraju za Miralema i ostale divne ljude.

Link to comment

Citam ovaj forum duze vremena , pogotovo sekciju  vezanu za kosarku. Mislim da mnogo mracite , istina je da dosta toga ne stima u nasoj kosarci , pogotovo kada su klubovi  I domaca liga u pitanju  ali mnogi od vas zaboravljaju da smo samo pre dve,tri sedmice  osvojili juniorsko evropsko prvenstvo Evrope , gde su klinci ubacivali skoro 100 poena po utakmici . Ne secam se kada je neka nasa generacija tako dobro  i zrelo igrala a  uz to postizala toliki broj  koseva. Citava petorka Trifunovic,Paunovic ,Ilici,Pecarski i  Petrsev poseduje talenat  i kvalitet da za dve , tri godine  obuku dres seniorske reprezentacije, plus igraci  poput Cerovine  i Nedeljkovic  mogu da iskoce iz drugog plana a  na EP su  izostali Koprivica i Smailagic , ako jos ovoj generaciji pridodamo i 2001 godiste , baza igraca je jos sira i zanimljivija sa Nakicem,Pokusevskim,Popovicem,Pazinom ,Milosevic-Jaricem  itd. Ne vidim ja  da mi kao zemlja  talentom kaskamo  za  ostalim evropskim zemljama , ako neko treba da brine to su Spanija i Italija na primer, zemlje koje  forsiraju fizicki zrele  klince  koji su poreklom iz Afrike ili koji su rodjeni na tom kontinentu, njihova ovogodisnja kadetska reprezentacija je pravi  primer, a spanci nisu uspeli da se plasiraju na ovogodisnje u17 prvenstvo kao ni na u19 SP  prvenstvo  koje  se odrzava sledece godine. Godiste 2003 je takodje poprilicno jako. Talenata ima i  tu nema sta da brinemo , bez obzira na svu nesposobnost ljudi koji vode srpsku kosarku.

 

Mi smo trenutno druga nacija na svetu u kosarci , Bogdanovic,Jokic (ako se bude odazivao na velika takmicenja), Milutinov,Nedovic, Guduric,Jovic  itd.  su sve relativno mladi igraci koji ce moci da izguraju ceo  olimpijski ciklus  a mozda i vise od toga . Jebi ga  nama je jedan Bjelica od 30 godina prestar  i saljemo ga u penziju a spancima Gasol od 37 godina je jos uvek u cvetu mladosti i sluzi im bez ikakvih problema. Cak je prosli Eurobasket pokazao da vise       ne zavisimo od Teodosica , nego da se i bez njega moze napraviti dobar rezultat. Tako da ja ne brinem za sadasnjost i buducnost seniorske reprezentacije, mislim da necemo imati neki veliki pad poput onog  sredinom 2000 ih. Tu se bas potrefilo da    genracija na zalasku  nije imala spremne  naslednike ,  sada je situacija mnogo bolja , imamo igrace koji nisu  ni usli u najbolje igracke godine ili su tek u najboljim igrackim godinama a zamene  za ove starije se vec  polako naziru.

Edited by Micko8
Link to comment
31 minutes ago, goofs said:

Meni se čini da nije samo problem u uslovima i trenerima već i trendu kuda ide mlada klinčadija danas, a to je putem instagrama i warcrafta.

Ja sam celu osnovnu školu proveo u školskom, šutirajući kakvu god loptu da smo imali, ona tigar gumena što cepa kožu, tensika, izduvana, bušna, odbojka, basket, bilo šta jbt.

Danas su školska dvorišta zaključana kada škola ne radi, a i kada radi. Neam pojma gde klinci pikaju fudbal.

Tokom faxa sam visio na adi svaki vikend, koševi kod teniskih terena su bili prepuni, ako ne dođeš pre 11 nema leba da uhvatiš prazan koš. Sad dajbože da ih je 2-3 popunjeno.

to komparativno i nije problem, posto i deca u drugim zemljama kvare oci i krive kicmu buljeci po ceo dan u ekran. btw, u amsterdamu je samo jedan teren uvek pun, ostali zvrje prazni 99% vremena. a ima ih.

 

9 minutes ago, Venom said:

 

Meni je srce puno kad citam ovako nesto i pitam se zasto Jokic i ostale gnjide nece da igraju za Miralema i ostale divne ljude.

posto sam danas manje lose volje nego inace, otkricu ti jednu istinu- profesionalnim sportistima je posao da igraju za mene. ca i za tebe takvog, i ti si im publika.

 

7 minutes ago, Micko8 said:

Koprivica

sta pricas bre ti?

Link to comment

Al zato zna da je gazda, svima iz showbiznisa, sportistima, politicarima. Sve on njih placa i prati, pusti ga.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Micko8 said:

Balsa Koprivica iz Amerike, sin Slavise Koprivice, centar 216 cm.

aaaa, ok. pomislio sam na milosa.

1 minute ago, Venom said:

Ti Miraleme ne razumes nista ni o cemu.

razumem jednu stvar- ako nastavim da se objasnjavam sa glupacima, i sam cu u nekom momentu biti upravo to- glupak.

Link to comment

problem sa tim uspesima mladjih selekcija je da retko kad to bude neki indikator toga ko ce biti vrhunski igrac u nasem slucaju. 2007. smo osvojili 4 zlata i vremenom dobili 5 igraca iz te 4 selekcije. sad smo imali jednu jaku generaciju nakon 4 koje iskreno ni upotrebljivog igraca nisu uspele da proizvedu. a ni jokiceva generacija koja je vazila za jednu od najjacih ikad nije dalje od jokica i eventualno gudurica uspela da progura na neki visoki nivo. od kad pratim te mladje kategorije, uvek su velika ocekivanja kad se postigne neki uspeh, ali procenat igraca koji uspevaju je veoma mali, a sa stagnacijom klupske kosarke i trenerske struke, ne vidim kako moze da se ocekuje da se to menja. 

Link to comment

Mene raduje  sto je u ovoj generaciji  talenat igraca ocigledan,  da nije sve na snagu, za     primer uzimam Muslijevu generaciju gde je talenat  igraca bio bas prosecan  , jeste da smo imali dominantne centre ali oni su pokazali  umece  i talenat, bekovi su takodje  pokazali da umeju, recimo Trifunovic  je bek suter ali je silom prilika prebacen na keca , zato sto je Kuzmanovic beskoristan a Lakic prosek , i taj posao je obavio   sasvim korektno, pokazao je igracku raznovrsnost . Ova reprezentacija je  vodila u  skoro svim statistickim kategorijama, ne moze to da se ostvari ako su igraci  panjevi.  Meni  je licno ova 2000/2001 generacija  najjaca  otkako  Srbija nastupa samostalno na velikim takmicenjima. Na klubovima i kss--u je da ne dopuste  da se  ovi igraci izgube u tranziciji  iz mladjih kategorija u seniorsku kosarku.  Ako dodamo  toj 95-oj i 94-o godiste imamo Milutinova  i Micica tu je i nenadano upao i Todorovic , videcemo da li Zagorac moze  da se vrati na pravi put , mozda i Ristic  iskoci u CZ.  Jos je rano donositi  konacan sud o njima.

Edited by Micko8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...