Jump to content

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

ma idi, pomislih iz tvog posta da je izanalizirao nesto srpsku kosarku

on samo rekao ono poznato iz kurtoazije "ne plasim se za vas vi imate tradiciju"

 

imamo, odnosno imali smo

napisao sam kako ja shvatam prednost "tradicije" i zasto smatram da ce tu biti sve veci problem

 

 

inace, hvala za dina. uvek ga je lepo videti/cuti :)

 

 

 

Link to comment
13 hours ago, Giggsy said:

 

Naravno. Tu nemam sta da kazem. Sistema nema ne znam vec koliko... ali repka ce opstati. Slozili smo se oko toga da Jokic ne moze da sredi nissta, ali nekako uvek isplivamo poslednjih 60 godina. I sada cemo, sa njim naravno lakse, a bez, malo teze ali hocemo

kakve veze poslednjih 60 godina ima sa bilo cime? mi stalno mislimo da je nama nesto bogom dano i da drugi nemaju sta tu da se pitaju. to sto drugi rade dok mi urusavamo isto nikad nece doci na naplatu. al u kurcu. to u zivotu ne ide tako.

 

mi smo vec imali period od 12 godina u kome smo osvojili jednu medalju. i do te jedne smo dosli potpuno neocekivano i trebalo je dosta vremena da se ona potpuno realizuje kroz stvaranje jake reprezentacije. a tada je jos nesto i sljakalo u nasoj kosarci. ubuduce ce biti samo teze stvarati novi tim iz pocetka. 

 

trajni gubitak jokica bi za nasu reprezentaciju bio katastrofa iz vise razloga, reci drugacije moze biti samo kiselo grozdje. ali za razliku od ostalih problema nase kosarke, to je samo do njega i ne moze tu puno da se uradi. 

Link to comment

Zašto odmah 'trajni gubitak jokića'? Nešto sam izgleda propustio. To što preskače ove prozore sada ne znači valjda da će preskakati i sva velika takmičenja u sledećih deset godina. A nadam se da niko nije lud da ga trajno otpiše zato što trenutno ima druge prioritete

Link to comment
22 minutes ago, Joe D said:

zato sto je teza bila da ce srbija uvek biti u vrhu, a on slobodno nek ne igra. 

 

Srbija nece uvek biti u vrhu, a on slobodno nek ne igra. Ako budemo uvek u vrhu, to sigurno nece biti zato sto smo odobrovoljili Jokija da igra.

 

Ko hoce da igra, nek igra, ko nece, nek ne igra. Sve ostalo je samo kontraproduktivno. Uopste, ljudi se ovde ponasaju kao da su pali s Marsa; makar niko nije pomenuo gradjenje kulta reprezentacije.

Link to comment
24 minutes ago, Venom said:

 

Srbija nece uvek biti u vrhu, a on slobodno nek ne igra. Ako budemo uvek u vrhu, to sigurno nece biti zato sto smo odobrovoljili Jokija da igra.

 

Ko hoce da igra, nek igra, ko nece, nek ne igra. Sve ostalo je samo kontraproduktivno. Uopste, ljudi se ovde ponasaju kao da su pali s Marsa; makar niko nije pomenuo gradjenje kulta reprezentacije.

Slazem se ja sa tobom, samo mi nije jasna bila ubedjenost u nasu superiornost.

Link to comment
31 minutes ago, Venom said:

 

Srbija nece uvek biti u vrhu, a on slobodno nek ne igra. Ako budemo uvek u vrhu, to sigurno nece biti zato sto smo odobrovoljili Jokija da igra.

 

Ko hoce da igra, nek igra, ko nece, nek ne igra. Sve ostalo je samo kontraproduktivno. Uopste, ljudi se ovde ponasaju kao da su pali s Marsa; makar niko nije pomenuo gradjenje kulta reprezentacije.

 

E svasta. Pa naravno da je posao saveza da ucini sve sta moze da sto veci broj igraca igra... Cuj, ko nece da igra nek ne igra. Pa nismo mi USA da imamo 100 igraca na raspolaganju.

Link to comment
54 minutes ago, Joe D said:

Slazem se ja sa tobom, samo mi nije jasna bila ubedjenost u nasu superiornost.

 

ok, tu se u svakom slucaju slazemo.

 

@Timmy

Nisam rekao da Savez ne treba da se cima (treba, samo time i treba da se bave), ali ne tako sto ce nekog ubedjivati, moljakati, napusavati preko novina itsl. Ako nesto treba da rade, to je da vide zasto neko nece da igra i ako imaju sta, nesto promene u samom Savezu. Ali to je naravno utopija -- da neko od njih jeli radi svoj posao. Lakse je napusavati, cuditi se, glumiti sokiranost, razocaranost itsl.

 

I onda ako neko nakon svog tog cimanja opet kaze "necu da igram", onda "ko nece da igra, ne mora".

Link to comment

mi smo bili (i jesmo trenutno, u punom sastavu) superiorni iz vise razloga. 70/80ih je izgradjen pun huratz sportskih hala i sala, deca su za sitne pare ili besplatno mogla da treniraju kosarku, imali smo nekoliko igraca na koje su deca mogla da se loze. kvantitet je proizveo kvalitet, ti sad mozes da pokupis prvih deset prolaznika na ulici i oni ce dobiti pola timova iz recimo holandske amaterske lige. naravno, bilo je tu i dosta srece da se neki igraci pojave u nekim momentima. plus su se vrtele manje pare pa su se menadzerske hijene vrtele negde drugde.

 

dakle nista sto dvadesetak godina neulaganja i nebrige ne moze da sjebe. ako jokici ne igraju za reprezentaciju, partizan i zvezda evroligu, zalizani prodaju cetvorogodisnjake u inostranstvo, za desetak godina mozemo dostici nivo vec pomenute holandije.

 

zato jeste bitno da jokic igra, i picketina je ako ne igra. da su neki drugi igraci imali tako lezeran odnos prema repstaciji, on bi bio nezaposleni debeli retard koji po ceo dan igra igrice i zivi kod mame do 40te  dok mu strina ne nadje neku useljivu nesretnicu.

Edited by Miralem
Link to comment

koje opštemestaško lupetanje. dominantni smo i u vaterpolu iako nema ni pola kurca izgrađenih bazena, ni kvaniteta

 

u košarci smo bili dominantni isključivo zbog trenerske škole, koja je bila nekoliko decenija  ispred svog vremena

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...