Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

33 minutes ago, Timmy said:

Njihovi igraci dolaze po dogovoru i ne retko samo par nedelja pred takmicenje. A kod nas je bio problem sa Bobijem da ono jednom zakasni 7 dana, jer jelte mora da se priprema dva meseca, ni dana manje. 

 

 

Sa ovime se jedino slazem, mora se biti fleksibilniji sto se trajanja priprema tice. Sa ostalime se ne slazem. Svidja mi se transparentnost saveza. Sve je kristalno jasno i bez suvisnih pojasnjenja o licnim motivima igraca. Zna se koga selektor nije izabrao, ko je povredjen, a ko ima nesto vaznije da radi. Takodje je kristalno jasno da se na igrace koji otkazu racuna za sledece akcije. A i selektor je voljan da objasni zasto nekoga nije pozvao.

Edited by Heaviside
Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    955

  • pbg12345

    910

3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dokle vise to ponavljanje kako nase pripreme vecito traju po 2 meseca i ubedljivo najduze od svih reprezentacija, i kao dok se drugi lepo odmaraju, nasi jadni igraci ispustaju dusu na nekoj planini. To jednostavno nije tacno, i nema nikakvog uticaja na eventualne otkaze.

 

Sve reprezentacije krecu sa pripremama u otprilike isto vreme (nekoliko dana gore-dole), nema tu velike razlike. I ako se ceka neki igrac, to je izuzetak i obicno postoji opravdan razlog (tipa nije zalecio do kraja neku povredu pa treba da zavrsi terapiju, treba da potpise ugovor i sl).. I to i kod nas funkcionise..

 

Deluje mi da Sale ima vise kriterijume za to sta je opravdan razlog kasnjenja u odnosu na na primer spanski savez koji je Timmy naveo. Mada koliko se secam imali smo samo jedan izostanak iz tog razlaoga od kada je on selektor.

Edited by Heaviside
Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dokle vise to ponavljanje kako nase pripreme vecito traju po 2 meseca i ubedljivo najduze od svih reprezentacija, i kao dok se drugi lepo odmaraju, nasi jadni igraci ispustaju dusu na nekoj planini. To jednostavno nije tacno, i nema nikakvog uticaja na eventualne otkaze.

 

Sve reprezentacije krecu sa pripremama u otprilike isto vreme (nekoliko dana gore-dole), nema tu velike razlike. I ako se ceka neki igrac, to je izuzetak i obicno postoji opravdan razlog (tipa nije zalecio do kraja neku povredu pa treba da zavrsi terapiju, treba da potpise ugovor i sl).. I to i kod nas funkcionise..

 

Te dvomesecne pripreme su nam donele tri srebna za cetiri godine. Just sayin' :fantom:

Edited by goofs
Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dokle vise to ponavljanje kako nase pripreme vecito traju po 2 meseca i ubedljivo najduze od svih reprezentacija, i kao dok se drugi lepo odmaraju, nasi jadni igraci ispustaju dusu na nekoj planini. To jednostavno nije tacno, i nema nikakvog uticaja na eventualne otkaze.

 

Sve reprezentacije krecu sa pripremama u otprilike isto vreme (nekoliko dana gore-dole), nema tu velike razlike. I ako se ceka neki igrac, to je izuzetak i obicno postoji opravdan razlog (tipa nije zalecio do kraja neku povredu pa treba da zavrsi terapiju, treba da potpise ugovor i sl).. I to i kod nas funkcionise..

 

Pogledaj bilo koju godinu u ovoj deceniji kada su se pripremama prikljucivali spanski igraci. Bezveze da raspravljamo oko misljenja ako se sporimo oko cinjenica. 

Link to comment
1 hour ago, Calavera said:

 

mozda bi mogli da se dogovore s jokarom u cetiri oka, umesto sto izbacuju prljav ves u javnost? ako nece da igra, ne stavis ga na spisak i to je to.

 

savez je izbacio prljav veš u javnost tako što je pozvao čoveka da igra za reprezentaciju :D e jebeš mi sve sad sam sve pročitao

 

@Timmy

 

zašto kada pričaš o gasolu polaziš od pretpostavke da se radi o odnosu saveza a ne o odnosu igrača? dakle, ako već kao primer navodiš gasola zašto misliš da je to do odnosa saveza prema njemu a ne zato što on možda ima specijalan odnos prema državi, reprezentaciji otkud znam. nemaš nikakvo saznanje da se npr španski savez odnosi prema gasolu bolje nego naš prema jokić i to uzimaš kao pretpostavku

Edited by theanswer
Link to comment
8 minutes ago, Timmy said:

 

Pogledaj bilo koju godinu u ovoj deceniji kada su se pripremama prikljucivali spanski igraci. Bezveze da raspravljamo oko misljenja ako se sporimo oko cinjenica. 

 

Upravo tako. Svake godine neko krene da kuka kako smo pre svih drugih krenuli, i naravno uvek se ispostavi da nije tacno. Ima na ovom topiku iz ranijih godina, pa ces videti da i Spanci krecu na pripreme kad i ostali..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Pricam o prikljucenju igraca tim pripremama. Ne o formalnom datumu kad se prvi put okupe.

 

I ne samo Gasol, dao sam ga samo kao primer. Vecina najvecih zvezda se naknadno prikljucuje. Cak objave 12 pre pocetka priprema. I onda se skupljaju polako.

 

Ne kazem da sve treba prepisati, al nesto moze da se vidi od uspešnih.

Link to comment

Prepisuju mnogi mnoge stvari od nas. Ranije jos vise. Al sta sa tim, ne veeujem da mislis da je sve savršeno i da nema mesta da se bilo sta u nasoj kosarci unapredi.

Link to comment

pa naravno da nije sve savršeno niti može biti sve savršeno

 

ako se priča o pripremama ja stvarno nisam primetio neku veliku razliku. izuzev toga što španci sve pripremne mečeve po pravilu igraju u španiju jer žele da posete što više gradova u unutrašnjosti što ne mora biti dobra stvar pogotovo kad se takmičenje ne održava u španiji, treba malo igrati i u gostima i treba malo povesti ekipu na neki put

Link to comment

ne znam ni odakle pretpostavka da djordjevic ne bi izao u susret nekome ko hoce kasnije da se prikljuci. boban nije igrao na kvalifikacionom turniru, to je drugacija prica.

Link to comment
12 minutes ago, Timmy said:

Pricam o prikljucenju igraca tim pripremama. Ne o formalnom datumu kad se prvi put okupe.

 

I ne samo Gasol, dao sam ga samo kao primer. Vecina najvecih zvezda se naknadno prikljucuje. Cak objave 12 pre pocetka priprema. I onda se skupljaju polako.

 

Ne kazem da sve treba prepisati, al nesto moze da se vidi od uspešnih.

 

Ne, dolaze svi na pocetak priprema i igraju od prve pripremne utakmice. Ako neko i preskace pocetak, to je izuzetak zbog opravdanog razloga, nikako pravilo..

Link to comment



Stigle su nove generacije na svetu. A samim tim i u sportu. Nas kss i trener su klasican primer ne shvatanja realnosti. Za njih je i dalje 89ta.
 
E nije. I mora se jednom Jokicu pristupiti drugacije. Pa umesto da bude nadrkanko koji nece da odgovori na pitanje, postane deo ekipe za koju ce povremeno igrati, a povremeno nece. 
 
A kad ga ostavis na vetrometini, izložen napadu razjarene mase, pa jos dodavati argumente protiv njega i pljuvati ga... Sta da se ocekuje nego da ode u zagrljaj menadžeru, koji munje doneo milione, i da dobrim delom odjebe reprezentaciju. 
 
A svima nama sa strane je lakse reci, eto mali smrad, uzeo pare i sad ga zabole za Srbiju. 
 
I nije nam zbog nase gluposti tako samo u sportu, vec i u drugim bransama. 
 
A meni licno je muka od ove teme. Odavno... 


Bravo majstore, najtrezvenije mišljenje koje sam pročitao![emoji41]
Link to comment

A što se tiče pravljenja žrtve od Jokića, to je čista zamena teza ne pravi se od njega žrtva nego orkestrirana hajka i poziv na linč, dovoljno je videti kakve mu poruke šalju maloumnici a to je samo posledica sveopšte histerije koja je zavladala protiv dečka.
I da, više mi je stalo da sa dečkom bude sve u redu u takvoj atmosferi nego za jebeni rezultat jebenih kvalifikacija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...