Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

veliko pitanje je da li bobi uopste hoce da igra za reprezentaciju. do sad je zeleo sve do momenta kada treba da zaista zaigra (prosli put mu otkrili odjednom nekakvu povredu stopala), i kada je jasno da nece igrati.

Link to comment

Mene samo zanima zašto je Bobi otkazao u poslednji  čas, tj zašto je govorio da će igrati pa se predomislio. Trebao je od početka da priča da će igrati tek kada potpiše ugovor i to je to. Jedino tu postoji šansa da je Đorđević dobio razlog da se ovako ponaša. Kad kažem ovako mislim na to je od Bobija bukvalno napravio nekog neprijatelja što sebe što tima što nije baš najbolji model za ponašanje jednog selektora, imho, sve i da je u pravu 100%. 

Link to comment

veliko pitanje je da li bobi uopste hoce da igra za reprezentaciju. do sad je zeleo sve do momenta kada treba da zaista zaigra (prosli put mu otkrili odjednom nekakvu povredu stopala), i kada je jasno da nece igrati.

Oba ta puta se potrefilo da treba da potpise NBA ugovore, pa Misko tu "savetuje" kako i šta.

Link to comment

bezveze je i prica o tome da je problem sto je otkazao u 5 do 12 kad je djordjevic stav o nepozivanju bobija u slucaju da ne igra kvalifikacije rekao prilikom citanja spiska od 16 imena. pretpostavljam da je boban razmislio o tome da ipak igra, pa ponovo odustao i probao sporednim putevima da nadje mesto u timu. kako bilo, ovo razvlacenje selektora po medijima zbog jednog igraca je u najmanju ruku bedno.

 

     To i jeste poenta, otkazivanje u 5 do 12 i to drhtavim glasom (ovo nije moja konstrukcija već "izvora bliskom stručnom štabu") samo daje jeftinu dramatiku i provocira osećaj gađenja prema celom slučaju. Više manje je svima jasno da se još u januaru znalo da će Boban potpisivati novi ugovor upravo u terminu kvalifikacija, sumnjam da je Bobi toliko glup (a onaj koga savetuje, pošto je i to jedna od opcija, još manje) da misli da će nekim glumatanjem, odugovlačenjem i laganjem poboljšati svoju pregovaračku poziciju. Razvlačenje selektora po medijima je podjednako bedno kao i razvalačenje Marjanovića.

Link to comment

To i jeste suština ekipe/tima/reprezentacije - 12 koji najbolje igraju zajedno.

 

edit: pošto mi nisu poznata ta pravila oko potpisivanja ugovora u NBA, zanima me tačno koje bi konsekvence bile po Bobija da je igrao ove kvalifikacije? I zašto?

Ne bi bilo konsekvenci po automatizmu, ali višedecenijska je praksa da se igrači koji potpisuju za NBA klubove čekaju i priključuju se kad to pozavršavaju (2005. Robija je čekao Jarića, Rebraču i Radmanovića), ali tada nije bilo kvalifikacionog turnira - kasnili su samo na pripreme.

 

Ti pregovori i odabir tima uopšte nisu rutina i meni je sasvim jasno da igrač teško može da se koncentriše na bazične pripreme i ganjanje kopaoničnih brisanih prostora dok se u isto vreme, hiljadama km daleko, rešava ključni deo karijere i materijalno obezbeđuju pokolenja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne bi bilo konsekvenci po automatizmu, ali višedecenijska je praksa da se igrači koji potpisuju za NBA klubove čekaju i priključuju se kad to pozavršavaju (2005. Robija je čekao Jarića, Rebraču i Radmanovića), ali tada nije bilo kvalifikacionog turnira - kasnili su samo na pripreme.

 

Ti pregovori i odabir tima uopšte nisu rutina i meni je sasvim jasno da igrač teško može da se koncentriše na bazične pripreme i ganjanje kopaoničnih brisanih prostora dok se u isto vreme, hiljadama km daleko, rešava ključni deo karijere i materijalno obezbeđuju pokolenja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sve je to Bobi znao mnogo pre početka priprema i da je to i jasno rekao selektoru, da neći moći da igra kvalifikacije, ali da će moći da igra na OI ako se plasiramo, možda bi ishod bio drugačiji. Možda i ne bi, ali to nikada nećemo saznati.

Link to comment
U suštini je vrlo prosto, ako prođemo dobro sve će biti ok, ako se ispostavi da nam je Bobi bio neophodan za veći uspeh, zna se ko će da snosi odgovornost, tačnije, ko bi trebao da snosi odgovornost. 

 

u ovom djindjicizmu se lepo vidi kako je ppp 1 liberalni, neko bi - s punim pravom - reko desnicarski, forum.

 

to na stranu. bilo bi lepo videti kolko je ovo sto dragance kaze tacno, tj. ko je od igraca najvise zagrizo protiv bobija. ako je teodosic, to je ok, jer kako kaze ajzeja tomas, ako je dzordan/medzik/bird bio protiv toga da igram u drim timu, to je ok, ali ne moze jedan pipen/raduljica da odlucuje o meni.

Link to comment

Oba ta puta se potrefilo da treba da potpise NBA ugovore, pa Misko tu "savetuje" kako i šta.

to potpisivanje ugovora nije nesto sto je palo iz vedra neba i sto se prvi put desava pa niko ne zna kako da se ponasa. bilo je sasvim dovoljno vremena da se o svemu iskomunicira na pravi nacin i postigne nekakav, bilo kakav, dogovor. posto obojica nisu kompletni retardi, najlogicnije mi izgleda da bobi jednostavno nije hteo (i nece) da igra za reprezentaciju, a to ne sme da kaze da ga celokupna javnost ne bi smatrala za picku. a celavi je ispizdeo jer ga je ovaj zavlacio i onda imamo ovo sta imamo.

Link to comment

Sve je to Bobi znao mnogo pre početka priprema i da je to i jasno rekao selektoru, da neći moći da igra kvalifikacije, ali da će moći da igra na OI ako se plasiramo, možda bi ishod bio drugačiji. Možda i ne bi, ali to nikada nećemo saznati.

znao je i selektor situaciju, i odbio je. da se boban ranije izjasnio, izbegli bismo ovo natezanje preko medija, ali igrao ne bi, ako verujemo selektoru na rec.

Link to comment

1. Odgovor je ozbiljan koliko je i pitanje bilo ozbiljno

 

2. Preskoči me i ne obraćaj mi se više.

 

To da li cu ti se obracati zavisi iskljucivo od kolicine gluposti kojom ces nas obasuti, a ne od tvojih naredbi. Ovo je javni, diskusioni forum i komentarisacu sve sto nadjem za shodno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...