Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Srbin potpisao za Majami a ja nikad cuo za njega. Deluje ko materijal za reprezentaciju

 

koliko se ja secam, taj je igrao za mladje selekcije kanade.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Ma Djordjevic je suvise tvrdoglav i pravi istu gresku kao i Sinisa Mihajlovic (samo verovatno jos vecu) postavljajuci stvari na takav nacin da ima samo 2 mogucnosti. Znalo se da ako Bobi ne dobije odmah ugovor od Sparsa da ce juriti jak ugovor i da nece moci da igra te kvalifikacije. Na kraju se pokazalo da je njegov potez savrseno opravdan, jer ne znam ko normalan moze da zameri coveku sto nije zeleo da rizikuje takav ugovor. Ali ako ti u startu postavis stvari da on mora da bira izmedju tog ugovora i kvalifikacija za OI... suludo. 

 

Koleu nije problem sto Gober nije zeleo da igra (i to ne zbog ugovora, vec prosto nije hteo da se cima) kvalifikacije, pa cemo gledati kako neprincipijelni Kole koristi izdajnika Gobera protiv naseg principijelnog Saleta i dobrog momka za ekipu Stimeta... Najcrnje je sto sad ljudi dodatno pljuju Stimca, a on decko tonikako nije zalsuzio. On daje sve od sebe, ali prosto ima limite koji su toliko jasni i ocigledni da uz svo uvazavanje principijelnosti i neke kvazi hemije (kvazi sto je bulsit da bi Bobijev dolazak narusio atmosferu) ova njegova odluka je cista GLUPOST. Bas bi se Teo osetio pogodjeno sto bi 90% njegovih pasova pod kos zavrsilo kao asistencija... opste je poznato da super zvezde vise vole da igraju sa ogranicenim igracima... sta ce im kvalitetniji saigraci...

 

Ne zna se koja recenica je netacnija u ovom postu. Dve stvari su najvaznije. Pre svega, Marjanovic bi potpisao isti ugovor i da je odlucio da igra. Nije on birao izmedju ugovora i igranja za reprezentaciju, nego je izabrao da eliminise onih par promila sanse da bas sad dozivi tesku povredu. On naravno ima pravo da bude maksimalno oprezan, ali to nije situacija gde bira kvalifikacije ili 20 miliona kao sto se ovde danima predstavlja.

 

Drugo, nije Stimac izabran pre Bobija, selektor nije pretpostavio Stimetovo mahanje peskirom Bobijevim kvalitetima, niti ce Stimac igrati ozbiljne minute na OI. Ako vec gledas ko ce dobiti vise minuta zbog ove situacije, to su Jokic (sto je odlicno) i Raduljica (jebiga). 

Link to comment

Jes vala, upropasti nas Salo za ove dve godine koliko vodi reprezentaciju. Ne znam kako cemo se oporaviti od stete koju nam je naneo

 

vidi, ja nisam neki djindjicevac pa da sala procenjujem samo na osnovu rezultata, ovo sto on radi je naopako bez obzira na rezultat na olimpijskim igrama. uostalom ako je saletu nesto slaba tacka to je selekcija igraca i to ga je vec kostalo u karijeri, prosle sezone u grckoj.

Link to comment

    Ono što mene najviše interesuje kad se sve bude obelodanilo i kada sve maske budu pale, zašto je Bobi (ako jeste) mesecima ubedjivao Đorđevića da će igrati, navukao ga na tanak led da pravi plan priprema sa njim kao jednom od glavnih poluga tima i onda "drhtavim glasom u 5 do 12 saopštio da neće igrati"? Za mene je to pitanje svih pitanja zašto je to Marjanović uradio baš tako?

Link to comment

al ovo je najjace ne 12 najboljih nego 12 koji najbolje igraju zajedno lol

 

pa onda idi treniraj partizan ostavi reprezentaciju nekom ko hoce da uklapa najbolje igrace. misim se zabole me sto unistavas svoju karijeru, al necu nikome dozvoliti da svoju sujetu stavlja ispred interesa moje zemlje pa bio on sto puta sale djordjevic

kako mu to neces dozvoliti?
Link to comment

koliko se ja secam, taj je igrao za mladje selekcije kanade.

Rodjen u Beogradu pa emigrirao u Kanadu kao klinac. Pretpostavljam da bi prihvatio poziv kad bi ga zvali.

Link to comment

Rodjen u Beogradu pa emigrirao u Kanadu kao klinac. Pretpostavljam da bi prihvatio poziv kad bi ga zvali.

samo sto bi trebalo i kanadski savez da dozvoli u tom slucaju. 

Link to comment

al ovo je najjace ne 12 najboljih nego 12 koji najbolje igraju zajedno lol

 

 

 

To i jeste suština ekipe/tima/reprezentacije - 12 koji najbolje igraju zajedno.

 

edit: pošto mi nisu poznata ta pravila oko potpisivanja ugovora u NBA, zanima me tačno koje bi konsekvence bile po Bobija da je igrao ove kvalifikacije? I zašto?

Edited by Filozof manijak
Link to comment

    Ono što mene najviše interesuje kad se sve bude obelodanilo i kada sve maske budu pale, zašto je Bobi (ako jeste) mesecima ubedjivao Đorđevića da će igrati, navukao ga na tanak led da pravi plan priprema sa njim kao jednom od glavnih poluga tima i onda "drhtavim glasom u 5 do 12 saopštio da neće igrati"? Za mene je to pitanje svih pitanja zašto je to Marjanović uradio baš tako?

bezveze je i prica o tome da je problem sto je otkazao u 5 do 12 kad je djordjevic stav o nepozivanju bobija u slucaju da ne igra kvalifikacije rekao prilikom citanja spiska od 16 imena. pretpostavljam da je boban razmislio o tome da ipak igra, pa ponovo odustao i probao sporednim putevima da nadje mesto u timu. kako bilo, ovo razvlacenje selektora po medijima zbog jednog igraca je u najmanju ruku bedno.

Link to comment

Ono što mene najviše interesuje kad se sve bude obelodanilo i kada sve maske budu pale, zašto je Bobi (ako jeste) mesecima ubedjivao Đorđevića da će igrati, navukao ga na tanak led da pravi plan priprema sa njim kao jednom od glavnih poluga tima i onda "drhtavim glasom u 5 do 12 saopštio da neće igrati"? Za mene je to pitanje svih pitanja zašto je to Marjanović uradio baš tako?

Sve što je izrečeno u principu sugeriše da sam Boban uopšte nije glavni protagonista u celom slučaju.

 

Mada to uopšte više nije bitno. Mene zanima kako će to novo saopštenje pozitivno uticati na tim. Sve slutim da je bolje da se ćuti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

bezveze je i prica o tome da je problem sto je otkazao u 5 do 12 kad je djordjevic stav o nepozivanju bobija u slucaju da ne igra kvalifikacije rekao prilikom citanja spiska od 16 imena. pretpostavljam da je boban razmislio o tome da ipak igra, pa ponovo odustao i probao sporednim putevima da nadje mesto u timu. kako bilo, ovo razvlacenje selektora po medijima zbog jednog igraca je u najmanju ruku bedno.

 

I meni deluje da se Bobi lomio i onda je previse odlagao da saopsti odluku jer je znao da ce da razocara Djordjevica i bi sta bi. +1 na bold.

 

 Sve slutim da je bolje da se ćuti.

 

 

+1

 

Tu pricu je trebalo zakljuciti na prvoj konferenciji za stampu. Nista dobro iz ovoga ne moze da izadje. 

Link to comment

Najcrnje je sto sad ljudi dodatno pljuju Stimca, a on decko tonikako nije zalsuzio. 

 

Možemo li da razlučimo objektivno procenjivanje Štimcovih kvaliteta u odnosu na Bobija i pljuvanje? 

 

Ja verujem da apsolutno jebeno niko ne mrzi Štimca, niti ima nameru da ga ponižava i spušta i pljuje. Sarkastično i ironična pominjanja njegovog srca i uloge u stvaranju atmosfere oko tima više su pucnji u Đorđevića.

 

U suštini je vrlo prosto, ako prođemo dobro sve će biti ok, ako se ispostavi da nam je Bobi bio neophodan za veći uspeh, zna se ko će da snosi odgovornost, tačnije, ko bi trebao da snosi odgovornost. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Jasno je da zalizani stoji iza svega, ali i ovo o igračima koji bi se bunili da bude u timu je više nego očigledno da se radi o Raduljici i njegovom klanu, koji pored Bobija i Jokića ne bi imao puno minuta. Eto mu sad, nek se pokaže (da bi i on i Salo mu) da zabode i on neki ugovor.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...