Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

+1000

 

Dok Bobi nije bio tema, Štime je imao status Dejvida Robinsona na forumu. Harper ga je onoliko hvalio da bi se čudom čudio da ga nema istetoviranog po nekoj intimnosti. Jedino je Petović bio izdašniji u superlativima.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

na stranu freakova ocekivanja, nasa reprezentacija je evidentno medju legitimnim kandidatima za medalju, i to je nesto sto igraci i selektor imaju argumenata da postave sebi kao cilj. igrali smo izuzetnu kosarku poslednje dve godine, sad sa jokicem i sa formom sa kojom najbolji igraci ulaze u takmicenje, ne mozemo vise da budemo u poziciji autsajdera protiv blio koga ko nije USA

 

Ne sporim, samo sam oprezan. Ako me sećanje ne vara, uvodnu fazu prošlog EP smo odigrali poprilično senzacionalno, pa smo počeli polako da popuštamo kako je postajalo tvrdje, tj. već od 1/4 je bilo izvesno da smo iza Španaca i Francuza (čak se sećam i rasprave, kad sam rekao da će ko god prođe u Špa-Fra počistiti ekipu iz drugog 1/2, na šta je bilo "ma kakvi, srb'ja, najjači smo etc".

 

Malo ozbiljnije - rekao bih da nam Jokić u pozicionom napadu daje jedan dodatni kvalitet koji nam je mnogo falio prošle godine kad prosto nismo mogli da se snađemo i odgovorimo na sporiji ritam. Ono što ostaje kao problem je odbrana unutra u svakom smislu. Prošle godine se iz aviona videlo da niko od naših nije mogao ni da pomisli da zaustavi Gasola (na kraju krajeva, nije to mogao ni Gober), moraće to da se rešava nekim udvajanjima i rotacijama (mislim, u teoriji, u praksi svaki naš trener će pre ostaviti defanzivca na milost i nemilost napadaču i moliti se bogu, pre nego će se setiti udvajanja - valjda nisu navikli na dominantne napadače, šta li).

 

kao po obicaju, lupetas, ali nema veze, samo nastavi

 

Ajde, šta se jediš, morao sam da proverim da li si tu i da li pratiš.

Link to comment

nisam primetio da neko vređa Štimca lično.

uglavnom se kritikuje njegova igra u segmentu skoka u odbrani, brzine reakcije, igre leđima, skoka u napadu...

poneko spomene i slobodna bacanja....ali sve u poređenju sa ostatkom ekipe.

 

većina bi sada bila oduševljena i opcijom da umesto Štimca povedemo bilo koju peticu...

samo da ne gledamo kako ga biju kao vola u kupusu svih 90 sekundi na parketu...a on pati iskonski posle svakog bacanja.

Link to comment

Ma Djordjevic je suvise tvrdoglav i pravi istu gresku kao i Sinisa Mihajlovic (samo verovatno jos vecu) postavljajuci stvari na takav nacin da ima samo 2 mogucnosti. Znalo se da ako Bobi ne dobije odmah ugovor od Sparsa da ce juriti jak ugovor i da nece moci da igra te kvalifikacije. Na kraju se pokazalo da je njegov potez savrseno opravdan, jer ne znam ko normalan moze da zameri coveku sto nije zeleo da rizikuje takav ugovor. Ali ako ti u startu postavis stvari da on mora da bira izmedju tog ugovora i kvalifikacija za OI... suludo. 

 

Koleu nije problem sto Gober nije zeleo da igra (i to ne zbog ugovora, vec prosto nije hteo da se cima) kvalifikacije, pa cemo gledati kako neprincipijelni Kole koristi izdajnika Gobera protiv naseg principijelnog Saleta i dobrog momka za ekipu Stimeta... Najcrnje je sto sad ljudi dodatno pljuju Stimca, a on decko tonikako nije zalsuzio. On daje sve od sebe, ali prosto ima limite koji su toliko jasni i ocigledni da uz svo uvazavanje principijelnosti i neke kvazi hemije (kvazi sto je bulsit da bi Bobijev dolazak narusio atmosferu) ova njegova odluka je cista GLUPOST. Bas bi se Teo osetio pogodjeno sto bi 90% njegovih pasova pod kos zavrsilo kao asistencija... opste je poznato da super zvezde vise vole da igraju sa ogranicenim igracima... sta ce im kvalitetniji saigraci...

Link to comment

Izašlo to?

 

„Marjanović je odličan momak i čestitam mu na ugovoru koji je potpisao“, rekao jeAleksandar Đorđević

 

 

On nesumnjivo, kao i ostali igrači, ima želju da igra na Olimpijskim igrama u Riju. Međutim, sve je to ostalo samo na rečima, jer je otkazao učešće 12 sati pre prvog treninga. Osnovni zadatak selektora je da izabere igrače koji imaju određene karakteristike i kao igrači i kao ličnosti, one koji imaju kvalitet i formu za određeno takmičenje, a koji ujedno žele da se stave na raspolaganje selektoru i da bezrezervno prihvate odluke o sastavu tima“.

 

U zaključku je podsetio na davno ukorenjen košarkaški postulat.

Mnogo puta, ako ne i uvek, 12 izabranih nisu skup 12 najboljih, nego skup 12 koji najbolje igraju zajedno. Reprezentacija koju trenutno vodim jeste najbolja reprezentacija Srbije“, 

Link to comment

 

„Marjanović je odličan momak i čestitam mu na ugovoru koji je potpisao“, rekao jeAleksandar Đorđević

 

 

On nesumnjivo, kao i ostali igrači, ima želju da igra na Olimpijskim igrama u Riju. Međutim, sve je to ostalo samo na rečima, jer je otkazao učešće 12 sati pre prvog treninga. Osnovni zadatak selektora je da izabere igrače koji imaju određene karakteristike i kao igrači i kao ličnosti, one koji imaju kvalitet i formu za određeno takmičenje, a koji ujedno žele da se stave na raspolaganje selektoru i da bezrezervno prihvate odluke o sastavu tima“.

 

U zaključku je podsetio na davno ukorenjen košarkaški postulat.

Mnogo puta, ako ne i uvek, 12 izabranih nisu skup 12 najboljih, nego skup 12 koji najbolje igraju zajedno. Reprezentacija koju trenutno vodim jeste najbolja reprezentacija Srbije“, 

 

 

    Nije to, očekuje se zvanično saoptenje KSS-a povodom slučaja Marjanović u toku dana. Đorđević najavio da će sve reći. Ajde da i to vidim prvi put u bilo kojoj sferi života. 

Edited by fandorin
Link to comment

al ovo je najjace ne 12 najboljih nego 12 koji najbolje igraju zajedno lol

 

pa onda idi treniraj partizan ostavi reprezentaciju nekom ko hoce da uklapa najbolje igrace. misim se zabole me sto unistavas svoju karijeru, al necu nikome dozvoliti da svoju sujetu stavlja ispred interesa moje zemlje pa bio on sto puta sale djordjevic

Link to comment

Ja ne znam sta nije jasno oko toga da je covek rekao da hoce da igra, a onda ispalio u minut do dvanaest.

Nek se nosi, nije on DIvac. Pa i da jeste, isto bih rekao

Link to comment

Ma Djordjevic je suvise tvrdoglav i pravi istu gresku kao i Sinisa Mihajlovic (samo verovatno jos vecu) postavljajuci stvari na takav nacin da ima samo 2 mogucnosti. Znalo se da ako Bobi ne dobije odmah ugovor od Sparsa da ce juriti jak ugovor i da nece moci da igra te kvalifikacije. Na kraju se pokazalo da je njegov potez savrseno opravdan, jer ne znam ko normalan moze da zameri coveku sto nije zeleo da rizikuje takav ugovor. Ali ako ti u startu postavis stvari da on mora da bira izmedju tog ugovora i kvalifikacija za OI... suludo. 

 

wrong.

 

procitaj dole sta je djordjevic rekao (problem je otkazivanje u 5do12, a ne sto je jurio ugovor.)

+jos jedna stavka gde je sale 100% u pravu - tim je bitniji od 1 igraca.

ovo zna svako ko je ikada vodio bilo kakav tim.

Edited by Zverilla
Link to comment

al ovo je najjace ne 12 najboljih nego 12 koji najbolje igraju zajedno lol

 

pa onda idi treniraj partizan ostavi reprezentaciju nekom ko hoce da uklapa najbolje igrace. misim se zabole me sto unistavas svoju karijeru, al necu nikome dozvoliti da svoju sujetu stavlja ispred interesa moje zemlje pa bio on sto puta sale djordjevic

 

Jes vala, upropasti nas Salo za ove dve godine koliko vodi reprezentaciju. Ne znam kako cemo se oporaviti od stete koju nam je naneo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...