Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Intervju sa Teom na Al Jazeer-i: https://youtu.be/_eDiZ9DXoTY

 

Negde oko 20. minuta, pitali ga na cemu bi trebalo da radi u svojoj igri. Kaze, "Ima mnogo toga, no nemam kada, svako leto sam sa repkom".

 

Meni je ovo dok sam gledao intervju malo licilo na to da je imao u glavi neke kolege i potencijalne kolege u reprezentaciji, ne da im je slao poruku vec da mu se neko tiho nezadovoljstvo motalo po glavi i da se o tome ocigledno pricalo medju momcima. Uvek ima budala ali stvarno ne znam ko bi iole normalan zamerio Teu da je preskocio jedno leto s reprezentacijom i otisao u SAD da se nagruva, covek vec deset godina bukvalno svake godine rilja s reprezentacijom, bilo da je zdrav, povredjen, umoran ili spreman kao komandos. Mi objektivno nemamo igraca koji njega moze da zameni ali ne moramo ni uvek, na svakom takmicenju, da pucamo na medalju u najjacem sastavu, igrace se u Srbiji kosarka i kad Teo ode u penziju.

 

S druge strane, da je on zaista ozbiljno hteo da to uradi, uradio bi. Cini mi se da ni on sam nije bio siguran da li to zeli i da je neko trebalo da ga pogura u tom smeru. Sto nas opet dovodi do potrebe planiranja i angazovanja ovih nasih vrhunskih trenera iz strucnog saveta oko toga da posavetuju i ohrabre bilo kojeg reprezentativnog igraca individualno u situacijama kad neki igrac ima neku dilemu u vezi s karijerom. Nekada su ti nasi treneri strogo vodili racuna o tome za koga potpisuju reprezentativci, kod kojih trenera idu i kakvu ulogu ce imati u timovima za koje potpisuju, danas to vise nije moguce zbog menadzera ali nije nemoguce da se oni angazuju bar na nivou saveta, preporuke ili misljenja. Ne znam kada se desilo da smo dosli u situaciju da se interesi igraca i reprezentacije ponekad ne poklapaju ali jednostavno se mora naci nacin da to vise nikada ne bude slucaj, o kojem god igracu da se radi. OK je da igraci imaju emocije prema dresu s nacionalnim grbom, i treba da imaju, ali to nije i ne treba da bude jedini motiv za igranje u reprezentaciji. Mora se oko momaka stvoriti jaka mreza dobre organizacije i strucnog rada koja ce im pored zadovoljstva igranja u reprezentaciji stvoriti i pretpostavke za kvalitetan rad i napredak kroz reprezentativne selekcije. I to je takodje bila notorna stvar kod nas, mnogi igraci su strahovito napredovali kroz pripreme reprezentacije do mere da su im te pripreme bile kriticne tacke u karijeri.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Ma, sve se moze kad se hoce, proslogodisnji slucaj sa Jokicem je pravi primer za to. 

 

Nazalost, mi nismo Spanija koja moze da prezivi izostanak Rubia, Navara, Cjacje ili oba Gasola, a ponekad i vise njih, pa da opet puca na visoko mesto i medalju. Poslednju Dudinu akciju smo igrali bez Tea, i to smo dosta dobro igrali, pa smo pukli 30 razlike u 1/4f.

Link to comment

Ma, sve se moze kad se hoce, proslogodisnji slucaj sa Jokicem je pravi primer za to. 

 

Nazalost, mi nismo Spanija koja moze da prezivi izostanak Rubia, Navara, Cjacje ili oba Gasola, a ponekad i vise njih, pa da opet puca na visoko mesto i medalju. Poslednju Dudinu akciju smo igrali bez Tea, i to smo dosta dobro igrali, pa smo pukli 30 razlike u 1/4f.

 

Sve se moze kad se ne zoves Bobi Marjanovic. :lolol:

Link to comment

Ne voli ga Sale :(

 

Izgleda da ga mnogi ne vole, 21 milion je ocigledno nekima bilo tesko za progutati. Mislim da je sada manje-vise jasno da imamo zurku u reprezentaciji i da Bobi jednostavno nije pozvan na tu zurku. Dobra strana toga je da cemo imati odlicnu i drugarsku atmosferu u timu, losa je to sto necemo ici u Rio u najjacem sastavu. Bobiju puno srece u klupskoj karijeri posto reprezentativnu nece imati. Australija je cekala Boguta, Francuska je cekala Gobera, mi nismo cekali Bobija. Vec u grupi cemo videti ko je pametnije odlucio.

Link to comment

bogut naravno nije u istoj situaciji kao bobi ali nemoj to da bude prepreka da se stavi u isti koš

 

gober je druga priča, tu je kole pojeo govno i pozvao ga

Link to comment

Pojeo govno jer zeli da ojaca tim. 

 

naravno ali je pojeo govno ipak jer su bukvalno izmislili tu povredu

 

mislim mogu ja sad da cepidlačim i da guram svoje i da kažem da je furnije bio u potpuno istoj situaciji kao bobi i da njega neće biti na spisku, a da je gober stvarno bio povređen, ali znamo da nije tako što se tiče gobera

Link to comment

Pojeo govno jer zeli da ojaca tim. 

 

Da, pravo je cudo da se jedan selektor kosarkaske reprezentacije rukovodio kvalitetom da izabere tim a ne besmislenim prdjenjem o atmosferi i srcu tima koje ce muceno prepuci ako se taj zlotvor i kvarilac atmosfere Marjanovic Gober pridruzi timu. Bice simpaticno gledati Stimeta protiv Gobera, mozda Muta da bude sesti igrac da drzi Stimcu "lopovsku" kod svakog skoka. :lolol:

Link to comment

Ja kako sam skontao Furnije neće igrati a ima identičnu situaciju kao Bobi. Ili možda Furnije nema mesta u reprezentaciji jer nije dovoljno kvalitetan.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Ajinca je imao problem sa ostalim igracima. Parker ga nesto bas i nemirise. Pisalo je da prosle godine niko nije razgovarao sa njim. Zbog tog je i odstranjen.

Sa Gobert-om je ocigledno postojao dogovor. 

Link to comment

Nije mu neophodan Ajinca pored Goberta. Za ekipe za koje je Gobert dovoljan Ajinca mu ne treba, a protiv ovih za koje nije, Alexis ce ih tesko spasiti. Bolje mu dodju ove lazne petice sto mogu trojku da zviznu i loptu na parket da spuste.

Dakle, Kole seo i pojeo govno da bi mu igrao jedan bitan igrac, a igrace i Ertel, posle ozbiljnog proslogodisnjeg sukoba koji su imali...Mogo bi Sale nesto da nauci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...