Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Kada si na pripremama valjda postoje neka pravila.. Ovaj je kao na ekskurziji odjebao ostale i bez znanja selektora izašao, to je za nogu u dupe jedan kroz jedan..

Bilo je i prica da su svi bili napolje, a da se ovaj vratio poslednji pa posluzio kao primer. Nemam pojma da li je tacno, ali ne znamo ni uopste da li je izlazak bio u pitanju.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

ok, možda bismo mogli i da batalimo naglabanje u vezi marjnovića. jedino što je tu izvesno je da se radi o krljanju ćelavog i zalizanog, sve ostalo su puka nagađanja.

 

budući da možemo samo da nagađamo, ostaje nam da verujemo u selektorov izbor. prvo, zato što je to selektor. drugo, zato što ima rezultate. treće zato što ekipa odlično igra. četvrto zato što je to sale jebeni đorđević. taj čovek zaslužuje izvestan kredit.

 

ja se nadam da će se ovo nekako izgladiti i da će đorđević pozvati marjanovića. ako to i ne uradi, jbg, šta je tu je.

Link to comment

Sve što znamo o tom slučaju je pisanje Blica koji je u najmanju ruku problematičan medij. Drugo, ne znam tačno kakva pravila postoje i koliko se ona sprovode u reprezentaciji. Treće, opet kažem kršenje discipline na pripremama nije isto kao neodazivanje na poziv da uopšte budeš na tim pripremama. Pogotovo ako je kršenje discipline prvi put od igrača koji je uvek dolazio i nije pravio probleme. Ako nije.

 

Nije. Prvo se ocigledno desilo jer je Nedovic kaznjen, drugo mozda i nije. Ako je verovati Misku, a njemu imamo razloga da verujemo taman koliko i Djordjevicu, Bobi je nudio da bude s ekipom bez utakmica i treninga pa da se ukljuci u pun trenazni proces nakon sto potpise ugovor (Batum scenario). To nije nimalo nefer ponuda, imajuci u vidu konkurenciju u kvalifikacijama i znacaj razloga zasto Bobi ne bi mogao da igra i trenira dok ne potpise ugovor ali je tu ponudu Djordjevic odbio, sto nas vraca na temu koliko je njemu zapravo bilo bitno da ima Bobija u timu. Ja tu vrstu nefleksibilnosti jednostavno ne mogu drugacije da razumem.

Link to comment

nema misko mnogo veze sa bobanovim neigranjem. djordjevic se isto izjasnio i pre famoznog okupljanja o situaciji sa bobanom. misko je sve vreme pokusavao da ugura bobana u tim za olimpijske igre, i pokusava i dalje preko medija, tako ne verujem da je njemu u interesu da sabotira nekog. 

Link to comment

Mozda je tebi jasna ali nije tacna. Prica je pocela kad je Djordjevic izjavio da ko se ne pojavi na kvalifikacionom turniru nece igrati na OI, tek onda je dosla Bobijeva izjava da on ne moze da igra i trenira tokom kvalifikacionog turnira, onda je Djordjevic izjavio da je ranije drugacije pricao i da bi to bilo to sto se Bobija tice. To je od onoga sto se pojavilo u medijima, sve ostalo je ko ce cijim izjavama da veruje.

 

I opet, Bobi je rekao ne moze da igra i trenira tokom kvalifikacionog turnira dan pred okupljanje. Ne dakle kad je Sale objavio siri spisak. Dan pred okupljanje. Dzaba sva spinovanja, cinjenice su cinjenice. A one govore u prilog onog sto je Sale ispricao. I tu je kraj svake razumne diskusije.

 

Nije tacno ni ovo drugo ali vise nema ni veze, posto je valjda sada svima jasno da iz nekog razloga Djordjevic ne zeli Bobija u reprezentaciji. Moram da priznam da mi nije jasno kako su odjednom ljudi koji zele najjaci tim protiv reprezentacije a oni koji zele slabiji tim po svaku cenu su cuvari vatre. Bobiju neigranje u Riu ne ide ni iz dzepa ni u dzep, ugovor je potpisao i njegova buducnost je jasna, onaj ko ce imati stetu od toga je reprezentacija Srbije. Nama umesto Bobija u Rio ide Vladimir Stimac. Ponovicu - Vladimir Stimac. S jedne strane je NBA centar a s druge drugi centar Zvezde koji ni u ABA ligi nije pravio razliku u kvalitetu. Ako to nije dovoljno da se pokusa iz svih uglova razmotriti kakvu korist od jednog ili drugog scenarija ima reprezentacija vec se prdi o nekakvoj atmosferi, principima (koji se, inace, menjaju od igraca do igraca), poturaju neki nemusti i nejasni odgovori po konferencijama za stampu, onda ne znam sta bi bilo. To bi bilo isto kao da Pau Gasol ne igra za Spance na Olimpijadi jer nije mogao u kvalifikacije vec ce otici, recimo, Fran Vaskez, posto je super za atmosferu.

 

Boban je ovde pion u Miskovim rukama. MIsko je taj koji je bio i ostao prepreka za Bobanovo igranje u repki..

Link to comment

Bottom line je posle 3 godine Đorđevića na klupi reprezentacije ona je ostvarila nešto što u prethodnim ciklusima nije. Ostvaren je cilj da se plasiramo na OI i tamo idemo sa dobrim šansama da se borimo za medalju. Ekipa na terenu izgleda odlično i igramo modernu dopadljivu košarku što se kaže. Postoji tačno jedna reprezentacija na svetu koju bi bilo iznenađenje da je dobijemo. A mi nalazimo stvari koje bodu oči. 12 timova igra na OI a košarka nije baš vaterpolo da je pola sveta ne igra. Al ne ajde da pišemo o Bobanu jer ga Đorđević ne voli. Ajte molim vas.

 

<-- poklonite se gospodinu i igračima koji su igrali

Link to comment

Bottom line je posle 3 godine Đorđevića na klupi reprezentacije ona je ostvarila nešto što u prethodnim ciklusima nije. Ostvaren je cilj da se plasiramo na OI i tamo idemo sa dobrim šansama da se borimo za medalju. Ekipa na terenu izgleda odlično i igramo modernu dopadljivu košarku što se kaže. Postoji tačno jedna reprezentacija na svetu koju bi bilo iznenađenje da je dobijemo. A mi nalazimo stvari koje bodu oči. 12 timova igra na OI a košarka nije baš vaterpolo da je pola sveta ne igra. Al ne ajde da pišemo o Bobanu jer ga Đorđević ne voli. Ajte molim vas.

 

<-- poklonite se gospodinu i igračima koji su igrali

 

Primećuješ možda da određuješ drugima o čemu će da razglabaju? A to je dosta ružno.

 

Forum, tema, piše se o svemu i svačemu.

Link to comment

I opet, Bobi je rekao ne moze da igra i trenira tokom kvalifikacionog turnira dan pred okupljanje. Ne dakle kad je Sale objavio siri spisak. Dan pred okupljanje. Dzaba sva spinovanja, cinjenice su cinjenice. A one govore u prilog onog sto je Sale ispricao. I tu je kraj svake razumne diskusije.

 

 

Boban je ovde pion u Miskovim rukama. MIsko je taj koji je bio i ostao prepreka za Bobanovo igranje u repki..

 

I dva dana nakon sto je Djordjevic postavio uslov da ko ne dodje u boj na Kosovo ne imao roda ni poroda i tako dalje... Cinjenice jesu cinjenice, samo ih treba sve skupiti na isto mesto a ne birati sta mi odgovara u raspravi.

 

Takodje, voleo bih da neko konacno objasni kakav tacno interes Misko ima da Bobi ne ide u Rio a pokusava i rukama i nogama da ga nekako ugura u tim za Olimpijadu. To bi moglo da se uklopi jedino u slucaju da je Misko sizofrenik a nisam primetio kod njega simptome sizofrenije.

Link to comment

da ponovim..

misko bi da diktira uslove.salo misli da tako ne moze.salo gresi jer je zalizani mnogo jak.savez nam je drustvo nesposobnjakovica

Link to comment

Primećuješ možda da određuješ drugima o čemu će da razglabaju? A to je dosta ružno.

 

Forum, tema, piše se o svemu i svačemu.

 

Ih, određujem šta će ko da piše. Samo kažem da je glupo. Ništa više, moje mišljenje.

Link to comment

Takodje, voleo bih da neko konacno objasni kakav tacno interes Misko ima da Bobi ne ide u Rio a pokusava i rukama i nogama da ga nekako ugura u tim za Olimpijadu. To bi moglo da se uklopi jedino u slucaju da je Misko sizofrenik a nisam primetio kod njega simptome sizofrenije.

 

Znas i ti vrlo dobro ko je i sta je Misko, samo se pravis Kostunica.

 

Svako ko prati kosarku zna da Misko hoce da vodi glavnu rec i da pokazuje svoju moc. Nakon sto je popizdeo javno sto je Sale umesto Micica pozvao Novaka prosle godine, namestio je zvrcku sa famoznom povredom Bobana.

 

I sada. Hoce Misko da Bobi ide na OI, ali pod njegovim uslovima. Ali, uslove propisuje selektor. Kad vodja udruzenja navijaca Mege postane selektor, onda neka sastavlja repku po svom nahodjenju. Do tada moze da odjebe..

Link to comment

Bottom line je posle 3 godine Đorđevića na klupi reprezentacije ona je ostvarila nešto što u prethodnim ciklusima nije. Ostvaren je cilj da se plasiramo na OI i tamo idemo sa dobrim šansama da se borimo za medalju. Ekipa na terenu izgleda odlično i igramo modernu dopadljivu košarku što se kaže. Postoji tačno jedna reprezentacija na svetu koju bi bilo iznenađenje da je dobijemo. A mi nalazimo stvari koje bodu oči. 12 timova igra na OI a košarka nije baš vaterpolo da je pola sveta ne igra. Al ne ajde da pišemo o Bobanu jer ga Đorđević ne voli. Ajte molim vas.

 

<-- poklonite se gospodinu i igračima koji su igrali

 

 

ovo je sve na mestu.

 

uzgred...nije bitno dal ga voli...

bitnije je da li sada misli da neće doći trenutak tokom eliminacione faze,

kada bi ga pravio od blata.

 

sa litvancima je bilo lakše opravdati propuštanje prilike sa ...

,,eh da mi je ovaj ili onaj bio zdrav pa da sam poveo najjači tim"

sada kako god da okreneš...mnogo manje treba za sreću.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...