Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

bogami, Sale je bas lepo poslozio kockice.

 

prva tri meca smo dobili lagano iako smo igrali u drugoj brzini. danas dodali gas i pojeli Portoriko. nemamo vrhunske defanzivce, ali igramo odlicnu timsku odbranu. Pefi i Jovic predvode(Djordjevic gleda da uvek jedan od njih dvojice bude na terenu), prave ogroman pritisak na playa, ostali prate. jako puno ispomazemo, drzimo tempo, izvlacimo max iz onoga sto imamo. problem je jedino zatvaranje obruca na skoku, ali jbg, ne mozes sve. 

u napadu su lagano najpotentniji tim u Evropi. naznake toga se videle i ranije, ali mislim da smo sada jos bolji. jednostavno, prosle godine je Bogdan igrao povredjen i nije bilo Jokica, a sada meljemo bez Bjelica i sa Teom i Raduljicom koji se prakticno nisu ni pojavili. Kalina je za mene najprijatnije iznenadjenje u napadu. ocigledno je da skok forme na oba dela terena u drugom delu sezone u Feneru nije bio slucajan. Bogdan je doktorski odradio turnir, a Jokic je apsolutni monstrum. takvog napadackog centra(ili PF) nismo imali od Dina Radje.

ukupno, uzasno ali uzasno smo brzi. haj Portoriko ili Angola, da kazes da su polulpenzioneri, ali mi smo i Cehe pretrcali. i to nije samo puko trcanje, ko muve bez glave, vec se lopta krece jako brzo. nema bugova, lopta se drzi po 2 sec, i onda se ili dodaje, ili se ide na kos. i tu se vidi zasto je Pefi car. nema davljanja ili carinjenja(nesto sto Jovic i dalje radi, ali popravlja se i on u tome), max efikasno. 

 

samo da se Bjelica oporavi i bude spreman za Rio, za Tea sam siguran da ce biti najbolji, a i Braduljica ce da odigra jebacki. ako nas zaobidju povrede, mi ne da imamo sanse za medalju, vec bih rekao da smo prvi favoriti za srebro!

 

ps. kako je lepo imati ovakvo poverenje u kosarsku opet :)

Link to comment

step by step...ne valja sad leteti i reci sve osim srebra bi bio neuspeh...protok lopte je nesto sto je dominantan utisak...stvoriti kulturu nesebicnosti u timu u kome imas vrhunske individualce (za evropske prilike) jeste pecat trenera i svaka cast Saletu na tome...cini se da ima autoritet kod svih igraca sto je jako bitno...u nekim trenucima asocijacija na nasu igru mi je bio showtime :D bravo za momke!

Link to comment

step by step...ne valja sad leteti i reci sve osim srebra bi bio neuspeh...protok lopte je nesto sto je dominantan utisak...stvoriti kulturu nesebicnosti u timu u kome imas vrhunske individualce (za evropske prilike) jeste pecat trenera i svaka cast Saletu na tome...cini se da ima autoritet kod svih igraca sto je jako bitno...u nekim trenucima asocijacija na nasu igru mi je bio showtime :D bravo za momke!

 

Ovo je i meni glavni utisak sa ovog turnira. A s obzirom na priličan individualan napredak kod igrača u odnosu na tim od prije dvije godine koji je igrao finale, moram reći da bi i za mene sve osim medalje bio neuspjeh.

Link to comment

Polako, ljudi. Ne moze sve osim medalje da bude neuspeh jer na OI svi dolaze maksimalno naspanovani, neki u jacim sastavima nego mi. Ameri i Spanci imaju top top top timove. Francuzi su pojacani Batumom, ako su pametni pozvace i nekog centra, Brazil igra na domacem terenu, Litvanci dolaze u punom sastavu a znaju da nas dobiju u bitnim tekmama, Australija ima NBA petorku... Svi mi navijamo da uzmemo medalju ali tamo igramo protiv mnogo ozbiljnijih protivnika nego sto smo videli u BG.

Na OI kljuc svega je 1/4 finale. Ja sam vise za to da budemo u jacoj grupi pa da ukrstamo sa onom slabijom, tako da bih voleo da budemo sa Amerima. I prizeljkujem Argentinu ili Hrvatsku u 1\4 finalu. Litvance ne bih voleo ni u snu u tom mecu da vidim preko puta nas.

Link to comment

Definitivno bez Bobija (copy/paste iz Ružnala™):

 

Pitanje za selektora Orlova Aleksandra Đorđevića posle plasmana na OI je glasilo da li će zvati nekoga dodatno:

 

– Ne, biće samo ovih 16 – rekao je Đorđević na konferenciji posle pobede nad Portorikom u finalu kvalifikacionog turnira za Olimpisjke igre.

 

Potom je pojasnio:

 

- Dogodilo se nešto što nije bilo lepo od strane igrača prema ostaloj grupi. Naša vrata su bila širom otvorena, ali smo naišli na potpuno pogrešan način otkaza. Svaki otkaz je potpuno legitiman, ali da dođe na taj način nije u redu. Juče je bilo da, a danas ne. Bili smo iznenađeni svi. Bilo je to bez respekta prema ovih 16 momaka. To srce Štimca, to ne postoji, i to je dokaz njemu, i svima nama, i meni, taj aplauz, kad ljudi ustanu, to je on zaradio svojim radom. To je ono što volim i cenim.

 

Link to comment

step by step...ne valja sad leteti i reci sve osim srebra bi bio neuspeh...protok lopte je nesto sto je dominantan utisak...stvoriti kulturu nesebicnosti u timu u kome imas vrhunske individualce (za evropske prilike) jeste pecat trenera i svaka cast Saletu na tome...cini se da ima autoritet kod svih igraca sto je jako bitno...u nekim trenucima asocijacija na nasu igru mi je bio showtime :D bravo za momke!

ne mislim da je neuspeh bilo sta! kazem samo da imamo sanse, velike sanse, za medalju. sada, ako zaseremo u jednoj tekmi, sta da se radi :) niko sem amera ne moze stalno da racuna na medalje, pa tako ni mi.

Link to comment

Definitivno bez Bobija (copy/paste iz Ružnala™):

 

jebi se djordjevicu

 

pod 1 sto bi nam boban mnogo znacio

pod 2 sto se ponasa kao tinejdzer kog je riba odjebala na po njemu neadekvatan nacin, pa sad ima potrebu milion puta da je opljune pred drustvom

Link to comment

 sto se ponasa kao tinejdzer kog je riba odjebala na po njemu neadekvatan nacin, pa sad ima potrebu milion puta da je opljune pred drustvom

Seti se selektore Litvanije...nije to bilo tako poodavno majka mu stara.

Ovo gore nisu isti Španci...ni Francuzi.

Nemoj da se opet čupa seda brada kada izađe Jokić pa krenu da nas tovare sve preko glave Raduljice,

a tebi na klupi verni Štimac ko zapeta puška spreman da uleti...a tebi glupo.

 

Posle ove izjave stiče se utisak da je Sale istinski ispizdeo kada se ispostavila istinitom priča da će Boban potpisati ugovor karijere i jedan od najvećih u našoj košarci. 

Nema racionalnog a još manje profesionalnog razloga da se propusti šansa ove generacije

i ostvarenje trenerskog sna... da na Olimpijadu izvedeš apsolutno najbolji sastav u top formi. 

 

al može i ovako...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...