Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Miško je preuveličao obziljnost posledica eventualne povrede. Ali mislim da se u javnosti stvorio utisak koji je jednako ekstreman, ali na drugačiji način - da bi to bila povreda kao bilo koja druga jer, zaboga, uzeo bi milione od osiguranja. 

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Svaki od ovih igraca koji su na pripremama moze u teoriji da se, ne daj Boze, povredi i mozda unisti sebi karijeru. Opet, Bobi ima sve pravo da prvi misli na sebe, ali nije trebalo da se izlece i prica kako ce doci. A Djilasova konferencija je poseban momenat u citavoj prici.

Link to comment

Pretpostavljam da je (vrhunsko) lečenje i terapija nakon povrede veoma skupo i da bi u tom slučaju Marjanović morao da ga sprovede u kompletno individualnom aranžmanu. NIje to samo pitanje novca,već i toga da u slučaju ugovora igrač ima klub uz sebe, koji nadgleda njegovo lečenje, uposli svu moguću klupsku struku zarad ozdravljenja igrača, uvodi ga u trenažni proces sa ekipom. Igrač je u tom procesu svestan da klub računa na njega i da je oporavak deo usaglašenog plana. Po ozdravljenju će igrati neke sitne minute, potom sve veće, jer klub želi da ga kontrolisano osposobi za nastavak sezone. Bez ugovora povređeni igrač je bukvalno sam svoj majstor.

 

jbg sad ne znam kakvo lečenje posle ne znam kakve povrede tipa ukrštenih ligamenata možda može da dođe do milionskih iznosa al u dinarima, ne u evrima

 

inače igramo večeras sa francuzima, pa nam oni dolaze u subotu kod nas pa nam dolaze grci u utorak

Link to comment

Tako je. Svako ima pravo izbora u skladu sa motivima koji su mu na vrhu liste u svom zivotu. Sve dok se otvoreno i iskreno komunicira medju zainteresovanim stranama, nema mesta bilo kakvim zemerkama i prozivkama. E sad sto je ovde izgleda ukljucena neiskrena i fake komunikacija, to je neki drugi par cipela.

Link to comment

Meni je Bobijev slucaj mnogo manje kritican od Milutinovljevog, na stranu to sto je Bobi svoju odluku lose iskomunicirao.

 

Ako igraci bez sansi za NBA ugovor radije igraju letnju ligu od OI onda reprezentativna takmicinja gube smisao. To vise nije takminje izmedju najboljih igraca iz dve zemlje nego takmicinje igraca koje tog leta nemaju nista pametnije da rade.

 

Igraci kojima se lomi karijera tog leta nisu generalan problem, to se desava redje nego povrede, svadja sa selektorom ili jednostavno kurcobolja, a i veorvatno je u interesu reprezentacije da se igracima u takvoj situaciji izadje u susret, kao Jokicu prosle godine.

Link to comment

I da dodam da ni tom Milutinovu ne zameram, covek radi ono sto je najbolje za njegovu karijeru. Ono sto je katastroficno za srpsku kosarku koja zivi od reprezentacije je cinjenica da je to tako tj. da nastup u letnjoj ligi ima veci uticaj na karijeru igraca od nastupa na Olimpijadi, makar to tako vide agenti i igraci.

Edited by Heaviside
Link to comment

Ne znam da l je bilo ovde - Macvan ce nositi longetu 15ak dana, znaci trebalo bi da se vrati u trenazni proces tacno negde oko pocetka turnira.

Sto opet znaci da bi trebalo da moze da konkurise za tim na OI.

Link to comment

Ali on ne želi da nađe klub u Evropi. Čovek juri NBA ugovor od 4 godine i više od 15 miliona dolara (ili koliko već). 

 

Dalje, mi govorimo o iznosu od 5mil osiguranja, što je verovatno nekakav plafon u slučaju ozbiljnije povrede. Ili grešim?

 

Koliko sam ja shvatio, Marjanovic je dobio ne osiguranje od povrede (osiguranje od povrede se placa standardno svim NBA igracima koji igraju u reprezentaciji, koliko sam shvatio) vec nikada do sada vidjeno osiguranje od nedobijanja ugovora (za koji i Misko sam kaze da je ,,cudo").

 

Dakle, bio je osiguran da, u slucaju nepotpisivanja NBA ugovora zbog obaveza u reprezentaciji, dobije iznos koji bi dobio za godinu dana od tog ugovora (5 miliona). Nema to veze sa povredom. Mogao je da prodje skroz nepovredjen i neokrznut, ako ne bi potpisao ugovor zbog toga sto je igrao kvalifikacije i Rio dobio bi obestecenje.

 

Ovo sto kazes gore za oporavak itd. dobrim delom stoji ali ipak ne mora svako da se leci na vrhunskoj klinici u Hjustonu ili Cikagu, ima dosta mesta na ovoj planeti na kojima ces za 5 miliona evra da dobijes vrhunsku negu, oporavak kakav oces i da ti pride ostane jos mnogo mnogo love za zivotne troskove. Nadam se da si svestan da teske povrede imaju i igraci koji imaju ugovore na 150-200 hiljada evra godisnje i ne zarade ukupno 5 miliona u karijeri pa opet se od tih povreda oporavljaju.

 

Ja tipujem na to da ovde osiguranje nije nagnalo Bobija da igra jer pretpostavljam da to osiguranje naplacuje samo Bobi, dok agent - Misko - verovatno ne dobija nista. A kada se sklopi NBA ugovor, agent uzima svoju proviziju. I onda je Misko objasnio™ Bobiju sta bi trebalo da uradi. Ili je sto neko rekao bas obrnuto, da Misko tu uzima preveliki deo toga i da onda Bobiju ostaje mnogo manje od 5 miliona.

Edited by hazard
Link to comment

Sve je moguće, osim da je zapelo zbog podele 5 mil između Bobija i Miška

 

Neće čovek 5 mil da sedi kod kuće, hoće ugovor

to je ta radna etika

Link to comment

Koliko sam ja shvatio, Marjanovic je dobio ne osiguranje od povrede (osiguranje od povrede se placa standardno svim NBA igracima koji igraju u reprezentaciji, koliko sam shvatio) vec nikada do sada vidjeno osiguranje od nedobijanja ugovora (za koji i Misko sam kaze da je ,,cudo").

 

Dakle, bio je osiguran da, u slucaju nepotpisivanja NBA ugovora zbog obaveza u reprezentaciji, dobije iznos koji bi dobio za godinu dana od tog ugovora (5 miliona). Nema to veze sa povredom. Mogao je da prodje skroz nepovredjen i neokrznut, ako ne bi potpisao ugovor zbog toga sto je igrao kvalifikacije i Rio dobio bi obestecenje.

:isuse: 

 

Pokusao sam da prokomentarisem ali ne ide, ne znam sta napisati. A u taj smajli iznad sve staje.

Link to comment

počinjemo u bersiju

 

marković bogdanović kalinić birčević raduljica

 

parker de kolo moerman diao lovernj

 

strim ili live score?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...