Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Miloš Teodosić za VICE: Slava se ne stiče u klubu, već u reprezentaciji

Super intervju o svemu (repka, klubovi, NBA, igraci, treneri...)

 

 

Da li misliš da će se odnos prema tebi u medijima promeniti sada kada si konačno postao klupski prvak Evrope?

Pa iskreno, ja nikad nisam obraćao pažnju šta će neko reći o meni, jer se uvek trudim da budem svoj, da radim svoj posao, i ja stvarno mislim da je to jedini ispravan način. Sad, da li će javnost u Srbiji mene više poštovati zbog ovoga, to ne znam – ja bih voleo, iako mi to ništa previše sad ne znači – ali, generalno mislim da javnost u Srbiji više ceni šta ja, ili neki naš igrač, uradi za reprezentaciju. To je nešto najbitnije kod nas.

Niko se ne seća, opet, govorim ovde o ljudima koji nisu toliko zagriženi ljubitelji, koliko Sale Đorđević ima Evroliga, koliko Dejan Bodiroga ima Evroliga... Ali svi znaju šta su uradili u Atini 1995. U Atlanti 1996, u Barseloni 1997, Atini 1998 i tako dalje. To svi znaju. I zato su oni velika imena u Srbiji, zbog toga, a ne zbog njihovih klupskih trofeja.

Da skrenemo malo na saigrače. Igrao si sa nekim zaista vrhunskim košarkašima, je l' ima neko koga bi želeo da istakneš?

Pre svih ja moram da istaknem Krleta (Nenad Krstić, prim. aut.). To je neko sa kime sam ja stvarno obožavao da igram, jedan od retkih saigrača sa kojim uopšte nisam morao da gledam gde je, ja bih napamet znao da je on tu. Mogli smo da igramo zajedno zatvorenih očiju.

Zanimljivo je pomenuti da smo nas dvojica možda i najbolje sarađivali u reprezentaciji u periodu kada nismo razgovarali jedan sa drugim. Posvađali smo se nešto na treningu, i to je bogami trajalo barem godinu dana, tako. Znači, Poljska 2009, mi uopšte ne pričamo. Nas dvojica smo igrali tada stvarno sjajno, posle nekog poena, odlaska na tajm-aut, baciš ruku jer moraš da baciš ruku, ali ne progovaramo.

Pomirili smo se sledećeg leta tokom Svetskog prvenstva u Turskoj. Duda nas je stavio u istu sobu, i sad tako, jednog dana, sedimo mi tu, niko se nikom ne obraća, ja ustajem do frižidera, pitam ga, hoćeš koka kolu? On kaže, neću. Posle pet minuta, jedan drugar me zove da odemo do grada, ja ga pitam, hoćeš do grada? On kaže, hoću. I eto, odemo do grada, i otad je sve normalno. Izmirismo smo se, i evo, sad smo i kumovi.
Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Inace, meni je u Miskovom intervjuu akonto Bobija ovo najjaci momenat:

 

 


Dragan je napravio malo čudo i uspeo je da obezbedi osiguranje na ugovorenu sumu od pet miliona dolara. Želeo bih da napomenem da ugovor koji očekuje Bobija je drastično veći od te sume, mada to nije ključ problema. Igraču ne odgovara situacija da u slučaju povrede ostane bez ugovora a dobije od osiguranja i 500 miliona. Ne govorimo o novcu. Ako ostane bez ugovora, on je praktično na ulici, ali sa novcem od osiguranja u džepu. Gde će vršiti oporavak, ko će brinuti o njemu, gde će živeti porodica. Ako nema ugovora, i pored novca od osiguranja, nema NBA penzije, između ostalog.

 

Zamisli...imas 5 miliona evra/dolara i gde ces se oporaviti od povrede, ko ce te pogledati, sta ce jadna porodica izbacena na ulicu  :cry:

 

OK, naravno da nije isto imati ugovor i naplaceno osiguranje, ali brate, ovo izgovoreno je bas bas ono bljutavo...i to za medij u zemlji u kojoj je plata 400, pardon 401 evro. Sta ce raditi sa 5 miliona dolara u dzepu...mukica.  :(

Link to comment

Nije cudno. Naprotiv. Samo je mogao lepo to da kaze prvo Saletu, a onda i javnosti. Bolje bi svakako bilo za sve.

Edited by Timmy
Link to comment

Važniji mu je nba ugovor nego novac od osiguranja, šta je tu čudno

Ma naravno da nije ništa čudno, ja sam se samo zgrozio nad ovim Miškovim monologom o jadnom beskućniku siromahu sa 5 miliona evra u džepu.
Link to comment

Pretpostavljam da je (vrhunsko) lečenje i terapija nakon povrede veoma skupo i da bi u tom slučaju Marjanović morao da ga sprovede u kompletno individualnom aranžmanu. NIje to samo pitanje novca,već i toga da u slučaju ugovora igrač ima klub uz sebe, koji nadgleda njegovo lečenje, uposli svu moguću klupsku struku zarad ozdravljenja igrača, uvodi ga u trenažni proces sa ekipom. Igrač je u tom procesu svestan da klub računa na njega i da je oporavak deo usaglašenog plana. Po ozdravljenju će igrati neke sitne minute, potom sve veće, jer klub želi da ga kontrolisano osposobi za nastavak sezone. Bez ugovora povređeni igrač je bukvalno sam svoj majstor.

Edited by pacey defender
Link to comment

A jbg, sad prica se ko da bi se za ovih 20 dana priprema obogaljio do te mere da ne moze vise da igra kosarku. I da se povredi, pauzirao bi par nedelja, mesec dana, nasao bi klub u Evropi za pet dana.

Link to comment

A jbg, sad prica se ko da bi se za ovih 20 dana priprema obogaljio do te mere da ne moze vise da igra kosarku. I da se povredi, pauzirao bi par nedelja, mesec dana, nasao bi klub u Evropi za pet dana.

Ali on ne želi da nađe klub u Evropi. Čovek juri NBA ugovor od 4 godine i više od 15 miliona dolara (ili koliko već). 

 

Dalje, mi govorimo o iznosu od 5mil osiguranja, što je verovatno nekakav plafon u slučaju ozbiljnije povrede. Ili grešim?

Edited by pacey defender
Link to comment

Ma ok, jasno je svima sta on zeli, i to je u redu, nego nadovezao si se na Miskovu pricu gde on kaze da bi Boban maltene zavrsio ko prosjak, sto je poseban wtf momenat.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...