Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Naravno da ovo nije problem sa kojim se suočava samo Srbija. S tim u vezi, opet se postavlja pitanje, šta radi Fiba, da li pokušava da nađe neki kompromis i da prilagodi termine svojih takmičenja tako da na najvećim takmičenjima gledamo najbolje košarkaše? Ne, oni uvode nove termine u kvalifikacijama tokom godine u kojima niko živ neće moći da igra. Skupa sa ovim svinjarijama oko naturalizovanih igrača, sve rade na tome da takmičenje reprezentacija bude potpuno obesmišljeno.

Ako nisu u stanju da usklade svoje kalendare, treba da vrate stari sistem ili uvedu u-23 turnire kao u fudbalu.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Inače, koliko god bilo zanimljivo gledati borbu za dvanaest najboljih u pripremnom periodu, mislim da je krajnje vrijeme da se manemo te filozofije iz prošlog vijeka i da se na početku priprema saopšti spisak od 12 igrača koji idu na neko takmičenje. Broj ljudi potrebnih za pripreme uvijek se može dopuniti iz neke mlađe selekcije. Mislim da je tako najpoštenije prema svima.

Link to comment

Evo gde je suština problema

A ne ne, NBA klubovi nemaju mehanizam da zabrane igračima da igraju....ili kako beše ide taj klasičan odgovor na konstatovanje očigledne činjenice da se NBA igrači mnogo ređe odazivaju rep. pozivima neko igrači iz ostalih liga. Po NBA shvatanju igranje za reprezentaciju je čist hobi, pa im je onda neshvatljivo da se podnosi žrtva i svesno ulazi u ma koliko mali rizik zarad toga. Evropski igrači vrlo brzo prihvate taj kulturni model i onda imamo ovo što imamo.

Link to comment

 

Čitao sam do ovog dela. Pitanje na kome bi Uzelac pozavidela

 

Pošto provejava da ste vi inicijator problema, kako je onda ostali broj igrača iz vaše agencije na pripremama i u redovnim obavezama prema reprezentaciji? Jokić, Gudurić, Štimac, Dangubić, Simonović, Nedović.

Link to comment

A ne ne, NBA klubovi nemaju mehanizam da zabrane igračima da igraju....ili kako beše ide taj klasičan odgovor na konstatovanje očigledne činjenice da se NBA igrači mnogo ređe odazivaju rep. pozivima neko igrači iz ostalih liga. Po NBA shvatanju igranje za reprezentaciju je čist hobi, pa im je onda neshvatljivo da se podnosi žrtva i svesno ulazi u ma koliko mali rizik zarad toga. Evropski igrači vrlo brzo prihvate taj kulturni model i onda imamo ovo što imamo.

 

Nije da oni shvataju reprezentaciju kao hobi, nego je NBA prioritetno i najbolje takmičenje u košarci kome se igrači prilagođavaju. To je potpuno prirodno.

Link to comment

:D

 

Moje shvatanje značenja reči hobi se poprilično poklapa sa time što si napisao.

 

Nije ni bitno, najmoćniji evropski menadžer kaže da NBA igrači jednostavno često ne igraju za reprezentaciju i da to treba prihvatiti. A vidimo to i bez njega. A to da li je odbijanje i najmanje žrtve zarad reprezentacije, na primer igranje rep. takičenja umesto sprovođenja nekog individualnog treninga preko leta, prirodno ili ne je pitanje kulturnog modela i ne bih se složio da je odgovor lakonski i pozitivan.

 

Čisto da dodam da sam svestan da je Bobi ipak u specifičnoj situaciji i da mu ne zameram što ne želi da igra kvalifikacije. Trebalo je ranije da prelomi i da sam, a ne preko menadžera, odluku obrazloži javnosti.

Edited by Heaviside
Link to comment

Čisto da dodam da sam svestan da je Bobi ipak u specifičnoj situaciji i da mu ne zameram što ne želi da igra kvalifikacije. Trebalo je ranije da prelomi i da sam, a ne preko menadžera, odluku obrazloži javnosti.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2016&mm=06&dd=14&nav_id=1143567

 

Ovo je intervju koji je izasao vece pre Saletove konferencije. I sada je Zalizani isto rekao. Sale kaze da Bobi nece uopste da igra. Nesto ne stima. Nadam se ce za dobro repke naci zajednicki jezik

Link to comment

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2016&mm=06&dd=14&nav_id=1143567

 

Ovo je intervju koji je izasao vece pre Saletove konferencije. I sada je Zalizani isto rekao. Sale kaze da Bobi nece uopste da igra. Nesto ne stima. Nadam se ce za dobro repke naci zajednicki jezik

 

Ni jedan ni drugi ne kažu zašto je Bobi rekao Saletu da će da igra kada su znali situaciju. Čak deluje da su oni ti koji su zavlačili oko osiguranja iako su jasno znali da to nema nikakve veze ni sa čim.

Link to comment

@Kanzas

 

Sale to kaže zato što je postavio uslov da je ovo jedna akcija i da nema priključivanja posle mesec dana osim u slučaju povrede. Ili hoćeš da igraš sve ili nećeš ništa, a Bobi neće da igra sve.

 

Preduvana je ova priča oko Bobija, Milutinov je ispao mnogo veći smrad.

Edited by Heaviside
Link to comment

Tu su negde, Bobi ima mnogo bolje razloge za neigranje, ovaj drugi se bar pojavio i rekao ovome u oči šta je hteo. Što me dovodi do drugog pitanja, ako je Bobi hteo da radi po posebnom programu i da bude uz reprezentaciju zašto se nije pojavio kao Milutinov kada je Đorđević rekao da je tražio od njega da dođe i da porazgovaraju.

Link to comment

Tako što je Bobijev menadžer naručio intervju kao odgvor Saletu u kome je na sve načine pokušao da smiri situaciju, ali nije dematovao Saletove tvrdnje da je Bobi dan pred okupljanje javio da ipak neće doći.

 

@theanswer

slažem se

Edited by Heaviside
Link to comment

Tu su negde, Bobi ima mnogo bolje razloge za neigranje, ovaj drugi se bar pojavio i rekao ovome u oči šta je hteo. Što me dovodi do drugog pitanja, ako je Bobi hteo da radi po posebnom programu i da bude uz reprezentaciju zašto se nije pojavio kao Milutinov kada je Đorđević rekao da je tražio od njega da dođe i da porazgovaraju.

 

Nema karata sve do kraja jula, zato nije mogao da dodje..

Link to comment

Ni jedan ni drugi ne kažu zašto je Bobi rekao Saletu da će da igra kada su znali situaciju. Čak deluje da su oni ti koji su zavlačili oko osiguranja iako su jasno znali da to nema nikakve veze ni sa čim.

+1. Ovo sa osiguranjem bas smrdi. Sto je uopste Djilas jurio osiguranje ako od toga nema nikakve koristi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...