Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

u jednoj utakmici mozemo da izgubimo i sa bobijem u timu, nije bobi nikakva garancija da bismo otisli, kao sto ni eventualna participacija stimare ne znaci da necemo otici. vise su u pitanju stvari nacelnog tipa i odnosa prema igracima koji imaju i svoje obaveze, nego briga da li cemo proci kvalifikacije ili necemo

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Sjetimo se nastupa reprezentacije na EP 2014. godine. 
U mečevima u grupi Đorđević je u većoj ili manjoj mjeri koristio svih 12 igrača. I nismo se proslavili ni igrom ni rezultatima.
Od osmine finala je znatno skratio rotaciju - Štimac, Birčević i Katić su zakucani za klupu, a Simon je igrao na kašičicu, tako da je igralo 8-9 igrača (od toga 3 pleja). I igra i rezultati su bili znatno bolji.

Nakon današnjih otkaza i uskakanja imamo sastav umnogome sličan tom od prije 2 godine sa manjkom jednog Krstića, a vjerovatno i Bjelice.

Ne vidim svrhu vođenja na OI igrača poput Štimca ili Birčevića, koji ni na klupi presjedili sve bitnije utakmice, bez obzira na zalaganje tokom priprema. Pa Štimac je i prošle sedmice u finalu KLS u Zvezdi imao minimalnu minutažu.

Mislim i da se Đorđević prerano odrekao nekih visokih igrača na pozicijama 4 i 5, poput Jelovca i Muslija (ali i Savanovića), za koje mislim da bi bili dostojnije zamjene za Bjelicu i Bobija (i Milutinova).

Link to comment

Zapravo me više od kulta reprezentacije brine što ne postoji kult olimpijskih igara. Imam utisak da igrači i košarkaška javnost ne poznaju razliku između evropskog prvenstva i OI.

Link to comment

ja mislim da je glupo da bude rigidan i zadrt, interes ekipe treba da mu bude na prvom mestu, i da u rio odemo sto jaci. 

 

+1000

 

taj famozni kult™ se eventualno gradi selektorovim autoritetom i rezultatima. ne vidim zašto bi morala da postoje striktna kruta pravila, selektor bi trebalo najbolje da zna ko mu je neophodan/potreban i kako može da ga dobije. da li će proći pripreme i kvalifikacije, ili će laditi muda, to ne treba nikog da zanima niti treba objašnjavati, dok ima rezultata koji stoje iza nekog.

Link to comment

Meni samo nije jasno kako Djordjevic didn't see it coming. Mi ovde vec duze od mesec dana zvacemo da Bobi nema sansi da igra ovaj kvalifikacioni turnir jer mu se previse stvari u karijeri lomi oko 6. jula, jedino je strucni stab reprezentacije taj poslovicni sneg iznenadio u januaru. Nije ovde u pitanju ni osiguranje za igraca, ni igranje letnje lige pa ako se neko zajebe da ga uzme, ovde je u pitanju ugovor ili pusiona, bukvalno Bobijev opstanak na mestu gde voli i zeli da igra kosarku. Prosto ne mogu da poverujem, iako nemam razloga da ne verujem Djordjevicu, da su Bobi ili njegov menadzer potvrdili da ce sigurno igrati ovaj turnir u situaciji u kojoj se nalazi. Ja sam nekako cak i usvojio odavno da ga necemo gledati u kvalifikacijama a, koliko se secam, nisam bio jedini na ovom forumu.

Link to comment

Ne znam sto se Djordjevic pljuje. Izjavio je da mu je Bobi licno rekao da ce igrati, ako laze, onda jbg

I ne slazem se da treba gurati stvari pod tepih. To se radilo godinama, pa je onda bilo sto teorija o svakom igracu zasto nije igrao i zasto ga nema. Ovako izadji i reci

Link to comment

Da li se zove kult ili timski duh svejedno, bez njega nema uspeha pa ne znam kakve igracine da imas u timu. Setimo se ekipe koju je Robija imao na raspolaganju u Novom Sadu i kako su izgledali na terenu. Na stranu dziberski nastup na konferenciji posle, svi su saglasni da je morao da presece jos na pocetku priprema kad je video da je atmosfera trula.

 

Zato je vazno da su igraci prisutni na pripremama cak iako su povredjeni, ako postoji sansa da se oporave. Tako pokazuju pripadnost timu. Pa je onda logicno sto ih cekas do poslednjeg momenta, pa i vodis nedovoljno spremne. Teo, Krle, Pefi, Bogdan i jos neki su igrali i rizikovali da pogorsaju povrede prethodnih godina. Zato se sada i Bjelica ceka. To je nesto sto treneri uvek cene i prema takvim igracima pokazuju fleksibilnost.

 

Sale je porucio Bobiju da ipak dodje, uprkos sto mu je on tek pre neki dan rekao da nece moci da igra u kvalifikacijama. Bobi nije hteo. On iskazuje pripadnost ekipi u pismima. E pa jebiga. Onda nek gleda OI na TV..

Link to comment

ćelavi ladno ne bi umeo da igra sa bobijem. samo treneri vrhunskog formata to umeju, radonja i greg, ovaj mora još da uči...

vidi, izvesna trema po tom pitanju zasigurno je u opticaju.

 

s druge strane, nalupao bi ga Boby bananama... garanc.

Link to comment

jos jedan problem je ovde, a na sta je lepo ukazao drug JR, da je ovo jedan ciklus. dakle nakon zavrsetka kvalifikacija olimpijske igre pocinju za mesec dana. imas 12 igraca koji su izborili da idu u rio i ti im onda saopstis da da moraju da lete zbog jednog bobija marjanvocia koji nicim nije zasluzio da ima takav status.

Tim rezonom bi trebali igrati onih 12 sa EP jer su oni ti koji su izborili kvalifikacije uopste, jbg nije fer da sad neko od njih poduva. Sta ce onda i taj Jokic sad sa repkom, a proslo leto se jebava po Amerikama :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...