Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Sto se mene tice, jedino Teo bi trebalo da ima takav kredit. Ako bas mora da bude u 'merici za vreme kvalifikacija, putuj igumane. Veci problem za tim je povreda Bjelice.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

bobi je vervoatno rekao selektoru ono sto zeli da cuje, mozda mu je bilo glupo da ga oladi u razgovoru pa mu je onda agent objasnio sta treba da radi.

 

To meni zvuči najverovatnije, ali onda je opet bobi krivac br. 1 za to što sve ovako ispada ružno, nisu to ni selektor ni agent. Mislim, znaš s kim imaš posla (Đorđević), znaš kako su stvari postavljene i u reprezentaciji i u javnosti, nemaš 17 godina nego si odrastao čovek, imaj muda pa reci odmah kako jeste. Mislim nije tu Đorđević bez putera na glavi, verujem da je i on sklon da prihvati takve odgovore (,,sigurno, igraću, selektore!") bez da dalje propituje i kada zna da nije baš tako, pa posle glumi uvređenu mladu, ali ipak igrač je taj koji treba da bude iskren. Ja mislim da igrači ništa ne duguju košarkaškom savezu osim toga (iskrenost u vezi svog statusa u reprezentaciji).

Link to comment

ajde ne preteruj. jednostavno resenje je da igraci koji ne zele da igraju za reprezentaciju precrtaju sa spiska i da se ne zovu u buducnosti.

 

Može i tako. Đorđević je trebalo da ga precrta još prošle sezone, o njemu se sad ne bi razgovaralo, otprilike kao i o Micovu.

Link to comment

Preterujete, ne bi ih trebalo brisati zauvek. Ove godine su im prioriteti takvi, vec sledece moze biti drugacije. Ali nema logike da neko ne igra kvalifikacije i onda za mesec dana ode u Rio. To je jedna reprezentativna akcija.

Link to comment

jos jedan problem je ovde, a na sta je lepo ukazao drug JR, da je ovo jedan ciklus. dakle nakon zavrsetka kvalifikacija olimpijske igre pocinju za mesec dana. imas 12 igraca  koji su izborili da idu u rio i ti im onda saopstis da da moraju da lete zbog jednog bobija marjanvocia koji nicim nije zasluzio da ima takav status.

Link to comment

Nisi me razumeo - uopšte mi nije bitno da li ga je Bobi lagao ili ne. Sporan mi je princip po kome neko ko treba da potpiše ugovor ne sme da igra košarku. Jel' se vozi Marjanović avionom? Da li je svestan da avion može da se sruši? Jel' se vozi kolima? Nesreće u saobraćaju su česte... Život je pun rizika.

 

Ma njemu je to sugerisano i nije blesav da se inati. To je očigledno aktuelna praksa u NBA, moguće da postoje izuzeci, ali svakako ga ne treba napušavati zbog toga. Potpuno sam siguran da bi ogromna većina igrača isto rezonovala, davala koliko-toliko pomirljive izjave i pokušavala da ispegla stvar na najbezbolniji način. Zapravo, siguran sam da bi im se tolerisalo da ne igraju predolimpijski turnir bez ikakvih diskusija.

Link to comment

Može i tako. Đorđević je trebalo da ga precrta još prošle sezone, o njemu se sad ne bi razgovaralo, otprilike kao i o Micovu.

da su i druge reprezentacije precrtavale igrace koji nisu tu prvog dana 2 meseca dugih priprema...na velikim takmicenjima nikad ne bismo gledali igrace tipa novicki, gasol, parker...

Link to comment

Da kad bi isti principi važili za sve, ali ovde igrač za koga se pre tri godine nije znalo da li je uopšte za vrhunsku košarku sada rešava dve generacije finansijski u najboljoj ligi na svetu, a pravi ti ogromnu razliku u timu. To je meni više nego dovoljno za neki kredit. Bar da ga ovako isfrustrirano ne proglasiš za lažova javno.

 

Kada bi hteo da se igram đavoljeg advokata, rekao bih kako Marjanović otkako je postao ozbiljan košarkaš nije ni igrao za reprezentaciju na velikim takmičenju, da nije zadužio reprezentaciju ničim, da selektor uopšte ne zna kako bi sada izgledala igra sa njim, te da on ne zaslužuje nikakav kredit.

 

To je sve preterivanje naravno, ali čisto radi poređenja sa Divcem i sličnima. Divac je pokazao ko je i šta je i zaslužio svoj debeli kredit mnogo pre nego što se na njega čekalo do 5 do 12 da li će iz NBA doći da igra ili ne. To što nam je košarka spala na to da strepimo da li će nam igrati 1 od 2 ili 3 NBA igrača, i to igrač koji je do pre dve godine smatran za nekoga sa skromnim sposobnostima kome je veličina jedini adut je druga priča. Ne mislim ništa loše o Marjanoviću, za čoveka ogroman respekt, nije naravno on kriv što je tako.

Link to comment

jos jedan problem je ovde, a na sta je lepo ukazao drug JR, da je ovo jedan ciklus. dakle nakon zavrsetka kvalifikacija olimpijske igre pocinju za mesec dana. imas 12 igraca  koji su izborili da idu u rio i ti im onda saopstis da da moraju da lete zbog jednog bobija marjanvocia koji nicim nije zasluzio da ima takav status.

 

Ja sam siguran da ih neće svesti na 12 do turnira u Beogradu.

 

Ali mogu da se složim, nije Bobi baš neka zvezda da bi leteo neki igrač sličnog pedigrea koji je bio tu od početka. Samo to može da se kaže tako,a ne ovo što selektor svira kurcu.

Link to comment

da su i druge reprezentacije precrtavale igrace koji nisu tu prvog dana 2 meseca dugih priprema...na velikim takmicenjima nikad ne bismo gledali igrace tipa novicki, gasol, parker...

 

to je potpuno druga priča jer postoji pravilo koliko nba igrači smeju da provode vremena tokom leta pripremajući se za neko takmičenje

Link to comment

Ma njemu je to sugerisano i nije blesav da se inati. To je očigledno aktuelna praksa u NBA, moguće da postoje izuzeci, ali svakako ga ne treba napušavati zbog toga. Potpuno sam siguran da bi ogromna većina igrača isto rezonovala, davala koliko-toliko pomirljive izjave i pokušavala da ispegla stvar na najbezbolniji način. Zapravo, siguran sam da bi im se tolerisalo da ne igraju predolimpijski turnir bez ikakvih diskusija.

 

Pa jeste, to je ta praksa koja je na štetu nacionalnog tima. Savez treba da promeni politiku. Treba da one klince koji sa 16-17 godina neće da se odazovu na rep. akcije tretira kao inostrane igrače, tu treba da počne prevaspitavanje. Ne mora niko da igra za repku, ne moramo mi da budemo ni košarkaška zemlja, ništa se ne mora. Nek ide svako za sebe po belom svetu da juri pare.

Treba ukinuti finansiranje mlađih selekcija, pa kad se pojavi drvo od 215 sa 16 godina nek ide negde napolje da uči da igra.

Link to comment

jos jedan problem je ovde, a na sta je lepo ukazao drug JR, da je ovo jedan ciklus. dakle nakon zavrsetka kvalifikacija olimpijske igre pocinju za mesec dana. imas 12 igraca  koji su izborili da idu u rio i ti im onda saopstis da da moraju da lete zbog jednog bobija marjanvocia koji nicim nije zasluzio da ima takav status.

 

Postoji izlaz iz te situacije. Nije li Đorđević rekao da 12 igrača koje odabere za kval. turnir nije nužno 12 igrača koje će voditi u Rio - ako se uopšte ode tamo - već da će svih 14 ili 16 igrača sa skraćenog spiska pred kval. turnir opet konkurisati za mesto u timu?

 

Eto nek kaže Marjanoviću možeš da dođeš na pripreme posle kval. turnira - ako ih uopšte bude - ali bićeš poslednji na listi prioriteta, daleko od toga da imaš garantovano mesto u timu, moraćeš da se dokažeš i da pokažeš na priprema da to zaslužuješ a trenutno imaš veliki hendikep zbog kašnjenja. I neka to kaže javno. Ako Marjanović stvarno želi na OI, doći će motivisan i izboriće mesto u 12 jer je realno dovoljno kvalitetan. A ta kao timska disciplina, duh reprezentacije, principi bla bla bla, biće sve to sačuvano i održano, Đorđević će i dalje imati svoj autoritet.

Link to comment

to je potpuno druga priča jer postoji pravilo koliko nba igrači smeju da provode vremena tokom leta pripremajući se za neko takmičenje

 

da, mada mnogi igraci trneiraju duze od toga, samo sto to kriju od klubova.

Link to comment

Postoji izlaz iz te situacije. Nije li Đorđević rekao da 12 igrača koje odabere za kval. turnir nije nužno 12 igrača koje će voditi u Rio - ako se uopšte ode tamo - već da će svih 14 ili 16 igrača sa skraćenog spiska pred kval. turnir opet konkurisati za mesto u timu?

 

Eto nek kaže Marjanoviću možeš da dođeš na pripreme posle kval. turnira - ako ih uopšte bude - ali bićeš poslednji na listi prioriteta, daleko od toga da imaš garantovano mesto u timu, moraćeš da se dokažeš i da pokažeš na priprema da to zaslužuješ a trenutno imaš veliki hendikep zbog kašnjenja. I neka to kaže javno. Ako Marjanović stvarno želi na OI, doći će motivisan i izboriće mesto u 12 jer je realno dovoljno kvalitetan. A ta kao timska disciplina, duh reprezentacije, principi bla bla bla, biće sve to sačuvano i održano, Đorđević će i dalje imati svoj autoritet.

 

pa ne moze to da kaze, trebaju mu igaci na treningu, mora da zove nekog umesto njega.

Link to comment

Pa jeste, to je ta praksa koja je na štetu nacionalnog tima. Savez treba da promeni politiku. Treba da one klince koji sa 16-17 godina neće da se odazovu na rep. akcije tretira kao inostrane igrače, tu treba da počne prevaspitavanje. Ne mora niko da igra za repku, ne moramo mi da budemo ni košarkaška zemlja, ništa se ne mora. Nek ide svako za sebe po belom svetu da juri pare.

Treba ukinuti finansiranje mlađih selekcija, pa kad se pojavi drvo od 215 sa 16 godina nek ide negde napolje da uči da igra.

 

Ne, nego se treba prilagoditi kao što se prilagođavaju ostali savezi. Sasvim smo dovoljno originalni time što imamo reprezentaciju bez asimilovanih igrača i što se na TO govori maternjim jezikom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...