Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ili selektor ne kapira zasto bobi mora da bude u usa u to vreme, ili je prosto djubre od coveka. tu vise nema mesta kreativnim tumacenjima.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

i meni smrdi Saletova izjava. Mislim da on nije neki Bobijev fan i da mu je ovo propustanje kvalifikacija posluzilo da ga odjebe za ovo leto. A i svako leto mu se desavaju problemi u komunikaciji.

Bobi je sinoc dao izjavu kako bi rado igrao na OI. Znaci, neko laze.

Link to comment

ili selektor ne kapira zasto bobi mora da bude u usa u to vreme, ili je prosto djubre od coveka. tu vise nema mesta kreativnim tumacenjima.

 

ko je đubre od čoveka?

Link to comment

ili selektor ne kapira zasto bobi mora da bude u usa u to vreme, ili je prosto djubre od coveka. tu vise nema mesta kreativnim tumacenjima.

 

Dakle, kad god neko treba da potpiše ugovor on ne sme da igra košarku, da se slučajno ne bi povredio, pa da ne potpiše. Što to nije oduvek tako? Jesu li se i ranije potpisivali ugovori? Jel' ima Štimac ugovor? Simon? A Bogdan, zar neće i on u Feniks?

 

Dajte da promenimo pravila reprezentativnih takmičenja da smeju da igraju samo oni igrači koji imaju potpisane ugovore.

Link to comment

Totalno može da se povuče paralela, oba igrača se trude da zarade ugovor u nba. Jedino u čitavoj stvari nije jasno da li, recimo, i neko ko hoće da zaradi novi ugovor u evropi isto "ima pravo" da ne igra kvalifikacije/oi ?

 

Pritom, nije li Marjanoviću već jedanput ,,izađeno u susret" upravo zbog NBA, ugovori bla bla, prošlog leta? I tad je bila priča ,,ne može da propusti životnu šansu" itd. Nije li ,,životna šansa" i igrati na Olimpijadi? Na kojoj je prošli put reprezentacija igrala 2004. i ko zna kada će opet biti u prilici?

 

Ja verujem da Đorđević ne laže. Verujem da je sujetan itekako, ali da ne laže. Ako se s Marjanovićem ,,sve znalo" što koji moj ovaj nije rekao slušaj Sale, nema šanse taj kvalifikacioni turnir da igram, Olimpijadu mogu ako se kvalifikujemo - i kraj, pa bi onda Đorđević vagao da li mu je to pametno i mogla bi odluka da se kritikuje ili ne. Ja nemam problem s tim da igrač stavi svoju profi karijeru daleko ispred i iznad reprezentativnih obaveza, to je njegovo pravo. Ali onda neka brate lepo tako kaže unapred i gotovo - otišao sam u NBA, igraću za reprezentaciju samo ako mi se sve kockice poklope i niko iz NBA mi ne pravi nikakav problem, tako je kako je jebiga. Pa onda selektor može da odluči da li da takvom igraču daje poseban tretman ili ne. Ovako ispada kao da stalno neko nekoga ispaljuje i ispada mnogo ružno.

Link to comment

Ne radi se o tome da Salo nece Bobija, nego se tvrdoglavo drzi svojih principa iako je ocigledno da je to u ovom slucaju stetno za reprezentaciju.

Link to comment

Kako god, moglo je sve elegantnije da se reši. Kao prošle godine sa Jokićem.

 

Kapiram da je selektor poslednji tip kome treba i koji će da traži alibi za eventualni neuspeh, ali to mi je jedino racionalno objašnjenje ovoga. 

 

Da svi selektori imaju ovakve agende, Gasol, Novicki i ini ne bi čuli himnu uživo. Ne treba Đorđeviću zameriti što je odabrao pravila igre, ima na to pravo, ali valjda je svestan da su ona rigidna za aktuelne prilike i da je skroz očekivano da mnogi neće uspeti da im se prilagode iz objektivnih razloga. Ovo satanizovanje ovih momaka je baš jadno.

Link to comment

 Ovo satanizovanje ovih momaka je baš jadno.

ni meni se ovo ne svidja. Jos se Milutinov danas pojavio na prozivci kako bi pruzio podrsku repki.

Link to comment

bobi je vervoatno rekao selektoru ono sto zeli da cuje, mozda mu je bilo glupo da ga oladi u razgovoru pa mu je onda agent objasnio sta treba da radi.

Link to comment

Treba ih satanizovati da se više nikad ne vrate da igraju ovde. Mi nismo Francuska. Naša košarka živi od reprezentativnih pobeda, iz njih crpi ono nešto popularnosti koje ima. Kad nam repka postane nebitna u evropi i svetu, i košarka će nam postati nebitna. Da nije prethodnih uspeha reprezentacije 1 Bobi bi verovatno svoje fizičke predispozicije koristio za branje bresaka i oranje njive.

Link to comment

Ne radi se o tome da Salo nece Bobija, nego se tvrdoglavo drzi svojih principa iako je ocigledno da je to u ovom slucaju stetno za reprezentaciju.

+1

 

velika steta sto se djordjevic ponasa u neku ruku kao sinisa mihajlovic kad je vodio fudbalere. sve dobro sto je napravio u vezi igre bacio je pod voz rigidnoscu i postavljanjem sebe i svojih diskutabilnih principa iznad svih ostalih.

 

jos jednom, velika steta.

Link to comment

Dakle, kad god neko treba da potpiše ugovor on ne sme da igra košarku, da se slučajno ne bi povredio, pa da ne potpiše. Što to nije oduvek tako? Jesu li se i ranije potpisivali ugovori? Jel' ima Štimac ugovor? Simon? A Bogdan, zar neće i on u Feniks?

 

Dajte da promenimo pravila reprezentativnih takmičenja da smeju da igraju samo oni igrači koji imaju potpisane ugovore.

Da kad bi isti principi važili za sve, ali ovde igrač za koga se pre tri godine nije znalo da li je uopšte za vrhunsku košarku sada rešava dve generacije finansijski u najboljoj ligi na svetu, a pravi ti ogromnu razliku u timu. To je meni više nego dovoljno za neki kredit. Bar da ga ovako isfrustrirano ne proglasiš za lažova javno.

 

Pritom, nije li Marjanoviću već jedanput ,,izađeno u susret" upravo zbog NBA, ugovori bla bla, prošlog leta? I tad je bila priča ,,ne može da propusti životnu šansu" itd. Nije li ,,životna šansa" i igrati na Olimpijadi? 

Marjanović je čovek od 2.20 i kusur, i rešava svoju profi karijeru i egzistenciju pre OI, na kojima mu je san da nastupi. Đorđević se vodi nekakvim principima koji treba da budu isti i važe za sve, ali ovo je košarka i godina 2016. naravno da neko ima veći kredit, da ćeš nekom da se prilagodiš nekome ne.

 

Ne radi se o tome da Salo nece Bobija, nego se tvrdoglavo drzi svojih principa iako je ocigledno da je to u ovom slucaju stetno za reprezentaciju.

Upravo

Link to comment

Da kad bi isti principi važili za sve, ali ovde igrač za koga se pre tri godine nije znalo da li je uopšte za vrhunsku košarku sada rešava dve generacije finansijski u najboljoj ligi na svetu, a pravi ti ogromnu razliku u timu. To je meni više nego dovoljno za neki kredit. Bar da ga ovako isfrustrirano ne proglasiš za lažova javno.

 

Marjanović je čovek od 2.20 i kusur, i rešava svoju profi karijeru i egzistenciju pre OI, na kojima mu je san da nastupi. Đorđević se vodi nekakvim principima koji treba da budu isti i važe za sve, ali ovo je košarka i godina 2016. naravno da neko ima veći kredit, da ćeš nekom da se prilagodiš nekome ne.

 

Upravo

kakav kredit ima marjanović, veći kredit ima štimac u pogledu reprezentacije? a ako je lagao naravno da treba da ga proglasi lažovom

Link to comment

Da kad bi isti principi važili za sve, ali ovde igrač za koga se pre tri godine nije znalo da li je uopšte za vrhunsku košarku sada rešava dve generacije finansijski u najboljoj ligi na svetu, a pravi ti ogromnu razliku u timu. To je meni više nego dovoljno za neki kredit. Bar da ga ovako isfrustrirano ne proglasiš za lažova javno.

 

 

 

 

Nisi me razumeo - uopšte mi nije bitno da li ga je Bobi lagao ili ne. Sporan mi je princip po kome neko ko treba da potpiše ugovor ne sme da igra košarku. Jel' se vozi Marjanović avionom? Da li je svestan da avion može da se sruši? Jel' se vozi kolima? Nesreće u saobraćaju su česte... Život je pun rizika.

Link to comment

Treba ih satanizovati da se više nikad ne vrate da igraju ovde. Mi nismo Francuska. Naša košarka živi od reprezentativnih pobeda, iz njih crpi ono nešto popularnosti koje ima. Kad nam repka postane nebitna u evropi i svetu, i košarka će nam postati nebitna. Da nije prethodnih uspeha reprezentacije 1 Bobi bi verovatno svoje fizičke predispozicije koristio za branje bresaka i oranje njive.

 

ajde ne preteruj. jednostavno resenje je da igraci koji ne zele da igraju za reprezentaciju precrtaju sa spiska i da se ne zovu u buducnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...