Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Zato sto igrace sa njegovim iskustvom ne zoves na dokazivanje na pripremama. Ili racunas na njih ili ne. Isto vazi i za Macvana recimo.

A šta radiš ako se neko povredi tokom priprema? 

 

Pitam načelno. 

Link to comment

Zato sto igrace sa njegovim iskustvom ne zoves na dokazivanje na pripremama. Ili racunas na njih ili ne. Isto vazi i za Macvana recimo.

kao stimca prosle godine, jel tako?

Link to comment

Zato sto igrace sa njegovim iskustvom ne zoves na dokazivanje na pripremama. Ili racunas na njih ili ne. Isto vazi i za Macvana recimo.

 

pa to ti i kazem, ti pricas o njemu ko da je neki 35-godisnjak na zalasku nba karijere, a ne da mu je ova prethodna sezona bila prva van srbije.

 

ja i dalje mislim da selektor zeli da mu igraci na kraju klupe budu specijalisti koji mogu da ubodu trojku, odigraju odbranu ili promene ritam. dragan ne moze nista od toga na vrhunskom nivou > ne uklapa se u plan, pa nije ni pozvan na pripreme. to mi prosto deluje logicnije od toga da selektor ne zeli da povredi tanusna draganova osecanja tako sto bi ga odstranio pre takmicenja, ko sto ce uraditi s jos cetvoricom sa spiska.

Edited by Calavera
Link to comment

pa to ti i kazem, ti pricas o njemu ko da je neki 35-godisnjak na zalasku nba karijere, a ne da mu je ova prethodna sezona bila prva van srbije.

 

ja i dalje mislim da selektor zeli da mu igraci na kraju klupe budu specijalisti koji mogu da ubodu trojku, odigraju odbranu ili promene ritam. dragan ne moze nista od toga na vrhunskom nivou > ne uklapa se u plan, pa nije ni pozvan na pripreme. to mi prosto deluje logicnije od toga da ne zeli da povredi tanusna draganova osecanja tako sto bi ga odstranio pre takmicenja, ko sto ce uraditi s jos cetvoricom sa spiska.

 

Nisam pricao o njemu kao 35-godisnjaku, vec o proverenom igracu. Znas tacno sta mozes da ocekujes od njega. Ako je Sale dao prednost Dangi u odnosu na njega, onda nema smisla da ga vodi na pripreme. Prosto je tako postenije prema takvom igracu.

Link to comment

po tvojim kriterijumima su svi provereni igraci. sumnjam da selektor ne bi hteo da proveri na pripremama koliko je dragan izgubio na brzini, koliko je konstantan spolja, neke takticke varijacije s njim, itd. svake pripreme su prica za sebe, uvek se neko koga ne ocekujemo nametne iz drugog plana i otputuje na prvenstvo. 

Link to comment

Stalno mi ucitavas stvari koje nisam napisao, tako da stvarno ne znam koji su to svi provereni igraci po mojim kriterijumima. Ja govorim konkretno o Gagiju. Selektor je gledao njegove utakmice u Albi ove sezone, Dangine u Zvezdi i odlucio da Danga ima prednost.

 

I to je to.

Link to comment

pa dobro, samo ne znam sta ce mu uopste pripreme u tom slucaju. neka izabere prvih 12, ostavi ovih ostalih 4 u pripravnosti za slucaj da se neko povredi i to je to.

Link to comment

Postoji izvesna bolecivost prema Gagiju jer je dobar momak i vrlo zahvalan igrac zbog koje ga ljudi jednostavno precenjuju. Nisam ni ja ocekivao da ce ovako rano ispasti iz kombinacije ali mi se cini da je tu izbor u 12 vec napravljen i da je Djordjevic smatrao da mu je bolje da nesto duze cima Gudurica i Zagorca nego Gagija, koje ce onda lakse da otpili kad bude sledeca seca. Pisao sam vec o tome, uopste ne mislim da je Gagi toliko bolji i korisniji igrac od Dangubica da bi taj izbor bio toliko sokantan, verovatno su odlucile nijanse i neko uklapanje u opstu fizionomiju tima, narocito fizionomiju ostalih igraca spoljnje linije.

 

Ono sto brine je sto Simon jos uvek nije otpao. :lolol:

Link to comment

pa dobro, samo ne znam sta ce mu uopste pripreme u tom slucaju. neka izabere prvih 12, ostavi ovih ostalih 4 u pripravnosti za slucaj da se neko povredi i to je to.

 

Ja sam siguran da on u glavi ima prakticno ceo tim, jedino nije jos nacisto sta sa Bobijem da radi ako preskoci kvalifikacioni turnir. Ocekivano je da visak budu Gudura, Zagorac i Milutinov, s tim sto ce oni sve vreme trenirati sa ekipom.

Link to comment

sta tu brine? ja sam ubedjen da simon ide, kao sto sam bio i prosle godine kad su ga svi prvog izbacivali sa liste. moze da se svidja nekome ili ne, ali on je ocigledno deo tima.

Link to comment

sta tu brine? ja sam ubedjen da simon ide, kao sto sam bio i prosle godine kad su ga svi prvog izbacivali sa liste. moze da se svidja nekome ili ne, ali on je ocigledno deo tima.

 

Imam fobiju od Simonovica i Stimca. :lolol:

Link to comment

Imam fobiju od Simonovica i Stimca. :lolol:

 

Isto, uvek me hvata jeza kad vidim Simona na spisku...ne kapiram sta selektor vidi u njemu, sem ajd kao tu opciju smallball cetvorke, mada mi ni u tome nikad nije bio ubedljiv a jos manje ocekujem na reprezentativnom nivou. Samo da je on zamenjen DMBom, spisak bi bio savrsen. Danguba, Zagorac i Guduric u 16 su bas pozitivne stvari.

Link to comment

Sa četiri dobra dodavača na terenu (što imamo u najavi) Simon može fino da isprangija. Ako ga krene. 

 

Spisak je ok. Puna podrška™ saveznom selektoru™.

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...