Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Svakako je klubasko rezonovanje razmisljati o igracima koji su igrali cetvrtfinale Evrolige pored zvezde tima koji je ispao u cetvrtfinalu nemacke lige

 

Ovo je definicija klubaškog rezonovanja. Da je košarka tenis ili neki individualni spot, možda bi imalo smisla.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Ovo je definicija klubaškog rezonovanja. Da je košarka tenis ili neki individualni spot, možda bi imalo smisla.

 

Nije, to je definicija kriterijuma. Dangubic i Guduric su odigrali sezonu na najvisem nivou koji evropska kosarka moze da pruzi i to ne kao epizodisti s kraja klupe vec kao legit igraci. Danguba cak kao starter. To uopste nije zanemarljiv podatak jer mi ovde ne govorimo o igracima koji ce da nose igru reprezentacije vec su sposobni da svoju minutazu odrade kvalitetno i profesionalno i nece biti isuvise impresionirani svojom ulogom. Ne tvrdim da njih dvojica treba da idu umesto Gagija i Zagorca, samo kazem da postoje argumenti za njih koji nisu posledica klubastva vec normalnog kosarkaskog rezona. Zagorac, na primer, nikada nije bio u situaciji da mora da cuva igrace poput De Koloa, Rajsa, Sveda, Chacha Rodrigeza, Ljulja, Diksona, Bogdanovica, Ertela, Dijamantidisa i niza drugih vrhunskih evropskih napadaca, Dangubic jeste. Zagorac nikada nije preokretao utakmicu za prolaz u Top 16 Evrolige (Bajern) ili prelamao utakmicu za prolaz u cetvrtfinale Evrolige (Efes), Guduric jeste. Ako je kriterijum da se ide na najbolji tim u ovom trenutku koji ce da se posveti samo i iskljucivo rezultatu, odlasku na OI u Brazilu, onda tu i nema nekih posebnih dilema.

 

Kapiram da mnogima, ukljucujuci i neke navijace Zvezde, nije prijatno to sto je Zvezda ove godine takmicarski odskocila od domace konkurencije, kad smo vec kod klubastva, ali taj sentiment sa igracima i reprezentacijom nema i ne treba da ima veze. Mi ne pricamo o nekim fantomskim igracima vec o momcima koji su igrali ove sezone i imaju iza sebe utakmice na osnovu kojih se moze videti sta su uradili u kosarkaskom smislu za tu jednu godinu. Ostavljam mogucnost da ja precenjujem Dangubica i Gudurica u odnosu na Milosavljevica i Zagorca jer sam navijac Zvezde i gledao sam najvise njenih utakmica ali sam otvoren da mi se objasni sta su to toliko vise pojedinacno pokazali Gagi i Zagorac od Dangubica i Gudurica da bi misljenje kako su ova dvojica legitimni kandidati za mesto u reprezentaciji bilo iskljucivo posledica klubastva.

 

Stoga, izvoli.

Link to comment

Svakako je klubasko rezonovanje razmisljati o igracima koji su igrali cetvrtfinale Evrolige pored zvezde tima koji je ispao u cetvrtfinalu nemacke lige i klinca koji za sada nije pokazao nista van ABA lige a i pola sezone je bio povredjen. Mojne da preterujemo s tim optuzivanjem za klubastvo bez nekog posebnog razloga. Dangubic i Guduric su ove godine napravili odredjeni igracki CV u najjacem evropskom takmicenju, nije bas da im je potrebno da ih gura neka fantomska navijacka prica. Nemam neko posebno cvrsto misljenje ko bi od cetvorke Milosavljevic - Zagorac - Dangubic - Guduric trebalo da udje u 12 ali prilicno je besmisleno stajati na stanovistu da su Guduric i Dangubic u kombinaciji samo zato sto to zele Zvezdini navijaci a ne zato sto imaju podjednak kvalitet sa Zagorcem i Milosavljevicem. Uostalom, Gudurica i Zagorca smo videli u istom timu na istom reprezentativnom takmicenju i guess who je pokazao vise. Pre bih rekao da izmedju njih cetvorice odlucuju nijanse i da ce otici oni koji najvise mogu da popune od onoga sto glavnim igracima mozda nedostaje ili bismo izgubili kad odu na klupu da se odmore.

 

Meni iz kategorije WTF Zvezdinih igraca vise upadaju u oci Micic i Stimac, ne vidim sta nam oni posebno donose osim tog famoznog odlicnog mahanja peskirom.

slazem se. evidento je da je Zvezda igrala 1/4finale EL upravo zbog Gudurica. pomalo mozda zbog Dangubica.

u tri tekme finala Zagorac je bio daleko bolji i kvalitetniji igrac od Gudurica. jedna lepa statistika recimo je da je Guduric u tri tekme za 50 i nesto minuta imao ceo jedan skok. to je porazavajuca statistika ma sta da ti je uloga u timu. Guduriceva "najjaca" osobina je da ima "m00da" i da moze da opali u zadnjih 5 minuta isto kao i da je na treninigu. u reprezentaciji on ne da nece igrati zadnjih 5 minuta, vec je i mahanje peskirom upitno. Zagorac je pak neko ko ti moze dati kvalitetnih 5-6 minuta u drugoj cetvrtini, ako zatreba. na kraju, Guduric je svoj CV izgradio tako sto je igrao 12-15min u ABA ligi. jebemu mater ako smo dosli na to da namu reprezentaciji  igra covek sa 15 minuta u ABA ligi. 

i da, izmedji njih cetvorice ne odlucuju nijanse. trenutno, Gagi je daleko najbolji od cetvorice. Dangubic je imao odlicnu sezonu pogotovo kada se pogleda da je pola propustio zbog povrede. i sa upsideom koji je pokazao ove sezone, mislim da bi bio mozda i najbolje resenje tog "12-og" igraca jer od navedenih najvise doprinosi u igri bez lopte. Zagorac je imao sjajnu sezonu i verovatno je najtalentovaniji od nabrojanih. Guduric na kraju nema nijednu komparativnu prednost u odnosu na ovu trojicu i zaista ne znam pomocu koje carolije moze medju 16, a o 12 da ne pricamo...  

Link to comment

slazem se. evidento je da je Zvezda igrala 1/4finale EL upravo zbog Gudurica. pomalo mozda zbog Dangubica.

u tri tekme finala Zagorac je bio daleko bolji i kvalitetniji igrac od Gudurica. jedna lepa statistika recimo je da je Guduric u tri tekme za 50 i nesto minuta imao ceo jedan skok. to je porazavajuca statistika ma sta da ti je uloga u timu. Guduriceva "najjaca" osobina je da ima "m00da" i da moze da opali u zadnjih 5 minuta isto kao i da je na treninigu. u reprezentaciji on ne da nece igrati zadnjih 5 minuta, vec je i mahanje peskirom upitno. Zagorac je pak neko ko ti moze dati kvalitetnih 5-6 minuta u drugoj cetvrtini, ako zatreba. na kraju, Guduric je svoj CV izgradio tako sto je igrao 12-15min u ABA ligi. jebemu mater ako smo dosli na to da namu reprezentaciji  igra covek sa 15 minuta u ABA ligi. 

i da, izmedji njih cetvorice ne odlucuju nijanse. trenutno, Gagi je daleko najbolji od cetvorice. Dangubic je imao odlicnu sezonu pogotovo kada se pogleda da je pola propustio zbog povrede. i sa upsideom koji je pokazao ove sezone, mislim da bi bio mozda i najbolje resenje tog "12-og" igraca jer od navedenih najvise doprinosi u igri bez lopte. Zagorac je imao sjajnu sezonu i verovatno je najtalentovaniji od nabrojanih. Guduric na kraju nema nijednu komparativnu prednost u odnosu na ovu trojicu i zaista ne znam pomocu koje carolije moze medju 16, a o 12 da ne pricamo...  

 

Rekao bih da ti nisi mnogo gledao Zvezdu ove godine pa cu preskociti ovo sa Guduricevim gradjenjem CV-ja kroz 12-15 minuta u ABA ligi. Ne mislim da on treba da ide jer su po meni Dangubic i Milosavljevic u ovom trenutku bolji igraci od njega ali Guduric je imao neocekivano znacajnu rolu u nekim bitnim Zvezdinim evropskim utakmicama. Na primer, vratio nas je u egal protiv Bajerna u Beogradu u do or die utakmica za prolaz u Top 16, pokrenuo je na -18 seriju Zvezde u Malagi kojom smo se vratili u utakmicu i dobili je, protiv Efesa u Vrscu je od 72:72 do 83:73 izmislio sve nase koseve osim jednog Micicevog prodora. Za nekog ko je prosle godine gulio u FMP-u to je sasvim lepo gradjenje CV-ja i bez ABA lige.

 

Od njih cetvorice za mene je u ovom trenutku ukupno najbolji igrac Dangubic i njega bih prvog poveo jer mislim da bi najvise koristio reprezentaciji.

Link to comment

nekako je prirodno rezonovati da je bolje da 11. i 12. igrac u timu budu mladji igraci koji ce nas nositi u buducnosti, a zagorac i guduric svakako jesu ti igraci, pa bi stoga za njih trebalo da bude mesta. opet, legitimno je i da salo odlaskom na oi nagradi one kojima je verovao i dosad, koji su doneli medalju na sp, i sansu da se plasiramo u rio. stimac jeste wtf kada se spisak pogleda iz sadasnje perspektive, ali je osvojio srebro na sp, pa je valjda i logicno da bude makar na sirem spisku. isto tako i bircevic koji je zaboravljen u medjuvremenu, ali i on je bio u spaniji, pa mu treba odati respekt makar na ovaj nacin.

Edited by Nikodije
Link to comment

Covece, samo sam napisao da lik(blud) prica dve godine istu pricu besmislenu pricu o Milosavljevicu i da je ona motivisana iskljucivo klubaski(ili navijacki, ako preferiras izraz), zaista masis fudbal sa celom izuzetno dosadnom i besmislenom "ljudi ne mogu da se naviknu na jaku zvezdu" tiradom koju ionako konstano pises.

Covek je dobar i koristan igrac(ako smem da dodam, takodje ne bez zavidnog evroligaskog cv-ja, posto je to tvoj argument za kvalifikovanost za tim), nije ni mator moze bar jos 5 godina da igra za reprezentaciju, stvarno nema argumntada se izbacuje samo da bi neko skupljao nastupe samo na osnovu toga sto je mlad igrac(u ovom slucaju guduric, prosle godine dangubic). that said, ionako imamo guzvu na spoljnim pozicijama i vrlo je dobra verovatnoca da za milosavljevica i nema mesta. a guduric tesko da ce i u 16, jer ipak treba 8 igraca i da ispadne sa prvobitnog spiska. 

 

inace je prica o podmladjivanju ekipe koja nece imati starijeg igraca od 29 i prosek od oko 25.5 godina na sve nacine besmislena. ako milutinov bude taj koji bude menjao bobija, svakako cemo imati dva igraca od 21 u ekipi, koliko treba da bi ih imamo da bi se dovoljno podmladili, 5-6-7?

Link to comment

Covece, samo sam napisao da lik(blud) prica dve godine istu pricu besmislenu pricu o Milosavljevicu i da je ona motivisana iskljucivo klubaski(ili navijacki, ako preferiras izraz), zaista masis fudbal sa celom izuzetno dosadnom i besmislenom "ljudi ne mogu da se naviknu na jaku zvezdu" tiradom koju ionako konstano pises.

Covek je dobar i koristan igrac(ako smem da dodam, takodje ne bez zavidnog evroligaskog cv-ja, posto je to tvoj argument za kvalifikovanost za tim), nije ni mator moze bar jos 5 godina da igra za reprezentaciju, stvarno nema argumntada se izbacuje samo da bi neko skupljao nastupe samo na osnovu toga sto je mlad igrac(u ovom slucaju guduric, prosle godine dangubic). that said, ionako imamo guzvu na spoljnim pozicijama i vrlo je dobra verovatnoca da za milosavljevica i nema mesta. a guduric tesko da ce i u 16, jer ipak treba 8 igraca i da ispadne sa prvobitnog spiska. 

 

inace je prica o podmladjivanju ekipe koja nece imati starijeg igraca od 29 i prosek od oko 25.5 godina na sve nacine besmislena. ako milutinov bude taj koji bude menjao bobija, svakako cemo imati dva igraca od 21 u ekipi, koliko treba da bi ih imamo da bi se dovoljno podmladili, 5-6-7?

 

OK.

Link to comment

Ako je procena da bi, Zagorac, na primer, trebalo da postane veoma bitan igrac za reprezentaciju u sledecim godinama, onda nema poente kao 12. voditi nekog starijeg za pet minuta po utakmici ili eventualno jednu vaznu specijalnu rolu na turniru, nego se vodi Zagorac da stice iskustvo i postaje deo tima. Nebitno da li je prosek godina 25, 23 ili 28, bio taj ko otpada Simon, Milosavljevic, ko god. Vodi se 12 igraca, ali nikada nije islo 12 podjednako kvalitetnih, a ako takvih timova i ima, oni su svejedno ili prejaki ili preslabi.

Link to comment

A Kalina je zakucan u 12 koliko vidim? Ono sto je on odigrao proslo EP ne bih voleo da gledamo ponovo. A ni sezona mu nije bila takva da bi se moglo reci da je u bilo cemu napredovao ili bar bio na visokom nivou...

Link to comment

Treba da se odigraju dva turnira, to može biti i 12 utakmica. Tu dvanaesti igrač treba da bude neko ko je spreman da odmah uđe i ne bude problem u odbrani ili napadu. Nije ovo vreme za vođenje mladih da osete atmosferu.

Link to comment

tesko da kalina moze da ispadne, isto kao i markovic npr. koji je bio povredjen veci deo sezone. teo, jovic, markovic, nedovic, bogdan, kalina, bjelica, jokic i blud su sigurni, oko ostala tri mesta ce se lomiti koplja™.

Link to comment

Treba da se odigraju dva turnira, to može biti i 12 utakmica. Tu dvanaesti igrač treba da bude neko ko je spreman da odmah uđe i ne bude problem u odbrani ili napadu. Nije ovo vreme za vođenje mladih da osete atmosferu.

 

Zavisi na koga mislis. Po meni je Dangubic vec sada bolji i korisniji igrac od Gagija na obe strane terena za tu back-up ulogu koju bi imao neko od njih dvojice, Zagorca i Gudurica uopste ne vidim u kombinaciji. Na kraju ce nas Djordjevic sve sokirati i izabrati Simonovica. :lolol:

Link to comment

Jasno da je Dangubic legitiman kandidat za 12, decko nam je mozda i najbolji defanzivac. Ne bih rekao da je bolji ofanzivno od Gagija, previse je nekonstantan u svemu i Gagi bolje cita igru, ali ima veci plafon i moze da eksplodira. I Simonovic legitiman kandidat, u ekipi koja ima Teodosica i Jokica, on sa svojim sutiranjem iz cutovima po osnovnoj liniji moze da se proslavi. Plus moze da odigra neki minut na 4, sto je plus u ovakvom sastavu.

Link to comment

svi su ti momci bolji od nedovića. i gagi i danguba i gudura i dečko koji na treningu nosi peškire i onaj što organizuje avionske karte u reprezentaciji...

Link to comment

Jasno da je Dangubic legitiman kandidat za 12, decko nam je mozda i najbolji defanzivac. Ne bih rekao da je bolji ofanzivno od Gagija, previse je nekonstantan u svemu i Gagi bolje cita igru, ali ima veci plafon i moze da eksplodira. I Simonovic legitiman kandidat, u ekipi koja ima Teodosica i Jokica, on sa svojim sutiranjem iz cutovima po osnovnoj liniji moze da se proslavi. Plus moze da odigra neki minut na 4, sto je plus u ovakvom sastavu.

 

Gagi je pouzdaniji napadac od Dangube ali racunam s tim da je to verovatno najmanja stavka kojom ce se rukovoditi Djordjevic jer ni jedan ni drugi nece biti nigde u vrhu napadackih opcija. Sve drugo je po meni na strani Dangubica, mogucnost da brani vise razlicitih napadaca, skok, brzina, igra iznad obruca. Mi imamo nekoliko vrhunskih dodavaca u timu, mogao bi se Danguba lako nalaziti oko obruca gde je u prednosti u odnosu na vecinu trojki zbog fizikalija. Simon jeste u prednosti jer je u toj kombinaciji verovatno najbolji catch & shoot suter ali ja jednostavno imam alergiju od njega i Stimca i stvarno ne bih voleo da ih vidim u timu. Fin izbor igraca koji igraju na obe strane terena mozemo da napravimo i reaolno nam ne trebaju tridesetogodisnjaci koji ni u najboljim godinama nisu bili bog zna sta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...