Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

mislim da nedovic prvi put u zivotu igra u adekvatnoj formi zadnjih nekoliko meseci. ako je ranije forsiran, ne vidim kako bi sad ispadao iz tima. moglo bi opet da se svede na dilemu dragan/dangubic za poslednje mesto u rosteru na kraju, spolja je 6 igraca prakticno sigurno.

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

slažem se da jokić mora biti u toj petorci za kraj

 

sa druge strane ako idu jović i marković najbolje još da se ubaci i dangubić koji je još jedan ofanzivno limitiran igrač

Link to comment

Za ono malo minutaze sto dobija Dragan mozda je bolje investirati u Guduru. Dragan je verovatno dogurao neki maksimum u karijeri odavno i tesko da ovakav ima ista vise da trazi od 12tog igraca, bolje je voditi klinca na toj poziciji.

Link to comment

Ja bih mnogo voleo i guduru i zagorca u 12. Mada tesko da cu taj film gledati ove godine.

Ali, Teo, Bogdan, Kalina, Bjelica i Jokic. Vrlo, vrlo sexy. Druga petorka nam i ne treba pored Bobana. Neki plej da mu "nabaci" i eventualno bek/krilo da ubaci spolja kad protivnik skupi i to e to. Steta sto ni Bobana nece biti ove godine :(

Zajebancije bez, silno ce pogresiti djordjevic ako ga ne povede. Malo koja reprezentacija sme da si priuati takav luksuz da se odrekne igraca koji i na tom najvisem nivou moze da bude dominantan. I zaista meni selektoru :) ne bi pocinjao, nego bi mi bio deo druge petorke koja bi se prilagodjavala njemu

Kompletni, cini mi se nismo bili konkurentniji jos od pesicevog mandata. Bilo bi lepo da iskoristimo ovaj period dok je teo jos na vrhuncu, a jokic dovoljno porastao. Sa njima dvojicom i bjelicom na parketu nemamo nista manje kosarkaske pameti nego sfrj poslednjoh godina sa drazenom, kukocem, divcem. Jos ako u nekom momentu u toj petorci zaigraju bodiroga i stojakovic,odnosni zagorac u gudura mogu samo da nam se sagnu

Link to comment

Za ono malo minutaze sto dobija Dragan mozda je bolje investirati u Guduru. Dragan je verovatno dogurao neki maksimum u karijeri odavno i tesko da ovakav ima ista vise da trazi od 12tog igraca, bolje je voditi klinca na toj poziciji.

ako ce vec da se investira u igraca (a ne bi trebalo u olimpijskoj godini), to svakako pre treba da bude zagorac nego guduric. 

Link to comment

zagorac je veci talenat, ali pitanje je sta selektor zeli od svojih mahaca peskirom. meni deluje da bi gudura mogao da iskoristi priliku i ispuni onu ulogu koju je imao keselj svojevremeno, cinjenica je da se mladac lozi na velike tekme.

Edited by Calavera
Link to comment

od mahaca peskirom svakako nece zeleti da mu resava velike utakmice. a nije i da fali ovoj reprezentaciji neko ko ce to da radi.

 

zagorac je druga prica,  osim sto je talentovaniji, igra ne poziciji koja nam je tanka godinama i ima kvalitete koji bi zapravo bili od koristi uz igrace kakve imamo. ali svakako se ne treba odricati bilo kog igraca koji moze da doprinese reprezentaciji zarad ulaganja u nekog ko moze a ne mora da postane dobar igrac. prevazisli smo davno rebuild i ulaganja, imamo vrhunske igrace, nismo matori i kandidati smo za medalju. 

Link to comment

Jebiga onda nam je i Simon siguran.

Mislim da jednostavno moramo imati mesta za 2 mladja igraca, jer je ocekivano da 10 iznesu 95% tereta. Cinilo mi se nekad da Sale ocekuje od 11-12igraca da ga izvlace kad timu ne ide, kad uspe to je se naziva timskim uspehom i sl, a obicno kad ne uspe bude bezidejno traganje za 5torkom. 

Kao sto nije realno da ocekujes da ti 12igrac izvlaci tim iz govana,takodje mi nije realno da neki talenat tipa Zagorac/Gudura ne moze da bude taj 12ti igrac, a za 4 godine treba da bude nosilac igre. Nama za 4 godine dobar deo ekipe nece igrati i moramo biti spremni da malo opteretimo prvih 10 i damo sansu 2jici koji pritom nisu nikakvi dunsteri.

Link to comment

Samo se nadam da Simon nece nikome zauzeti mesto. Deluje mi precudno da bi mogao pre bilo koga iz grupe koju cine Milosavljevic, Zagorac, Dangubic i Guduric. Ne znam samo da li Ceceh ovim sirim spiskom ima na umu zavrsetak olimpijskog ciklusa, pa je tako red da oni koji su igrali ranije budu u konkurenciji za Rio pre drugih, ili samo veruje istoj grupi igraca, bez obzira na formu. Jer i taj siri spisak je besmislen ako na njega ne stavi neke koji su igrama zasluzili, pa neka su i Jelovac ili Nusli. Ionako nece da idu, ali, eto, igrali su dobro, pa neka ih na spisku.

Link to comment

12ti igrac sluzi i da u slucaju, nedobog-pu-pu, povede neke od bitnih igraca uskoci u rotaciju, nije samo mahac peskirom.

nije ni to, nego svaki igrac ima neki kvalitet i bas taj kvalitet ce da bude mozda potreban u nekom trenutku. neko je dobar mahac peskirom, neko dobro radi na treningu, sta god. nije sastavljanje reprezentacije izbor za mis popularnosti, pa je simon bljak a gudura kul, pa bolje nek igra gudura. tri godine se sprema tim za ovo takmicenje i sve sitnice imaju tezinu.

 

na stranu sto je ovo smesno nipodastavanje milosavljevica cisto klubasko rezonovanje, jer drugu godinu za redom bas on zauzima mesto nekom talentu iz zvezde. a decko je em odlican kosarkas, em je napredovao i imao dobru sezonu, em ima samo 27 godina a predstavlja se kao neki penzioner.

Link to comment

nije ni to, nego svaki igrac ima neki kvalitet i bas taj kvalitet ce da bude mozda potreban u nekom trenutku. neko je dobar mahac peskirom, neko dobro radi na treningu, sta god. nije sastavljanje reprezentacije izbor za mis popularnosti, pa je simon bljak a gudura kul, pa bolje nek igra gudura. tri godine se sprema tim za ovo takmicenje i sve sitnice imaju tezinu.

 

na stranu sto je ovo smesno nipodastavanje milosavljevica cisto klubasko rezonovanje, jer drugu godinu za redom bas on zauzima mesto nekom talentu iz zvezde. a decko je em odlican kosarkas, em je napredovao i imao dobru sezonu, em ima samo 27 godina a predstavlja se kao neki penzioner.

 

Svakako je klubasko rezonovanje razmisljati o igracima koji su igrali cetvrtfinale Evrolige pored zvezde tima koji je ispao u cetvrtfinalu nemacke lige i klinca koji za sada nije pokazao nista van ABA lige a i pola sezone je bio povredjen. Mojne da preterujemo s tim optuzivanjem za klubastvo bez nekog posebnog razloga. Dangubic i Guduric su ove godine napravili odredjeni igracki CV u najjacem evropskom takmicenju, nije bas da im je potrebno da ih gura neka fantomska navijacka prica. Nemam neko posebno cvrsto misljenje ko bi od cetvorke Milosavljevic - Zagorac - Dangubic - Guduric trebalo da udje u 12 ali prilicno je besmisleno stajati na stanovistu da su Guduric i Dangubic u kombinaciji samo zato sto to zele Zvezdini navijaci a ne zato sto imaju podjednak kvalitet sa Zagorcem i Milosavljevicem. Uostalom, Gudurica i Zagorca smo videli u istom timu na istom reprezentativnom takmicenju i guess who je pokazao vise. Pre bih rekao da izmedju njih cetvorice odlucuju nijanse i da ce otici oni koji najvise mogu da popune od onoga sto glavnim igracima mozda nedostaje ili bismo izgubili kad odu na klupu da se odmore.

 

Meni iz kategorije WTF Zvezdinih igraca vise upadaju u oci Micic i Stimac, ne vidim sta nam oni posebno donose osim tog famoznog odlicnog mahanja peskirom.

Edited by harper
Link to comment

 Nemam neko posebno cvrsto misljenje ko bi od cetvorke Milosavljevic - Zagorac - Dangubic - Guduric trebalo da udje u 12 ali prilicno je besmisleno stajati na stanovistu da su Guduric i Dangubic u kombinaciji samo zato sto to zele Zvezdini navijaci a ne zato sto imaju podjednak kvalitet sa Zagorcem i Milosavljevicem.

 

pogadjas poentu napisanog kao jan veseli bacanja.

Link to comment

Mi smo vecinu postova ovde napisali zato sto se Micov preterano kurcio i otvorio prostor za mnoge debate. :D

 

Ono sto jeste smesno je da ce neki klinci za 15-20 godina tripovati da je Simon heroj zato sto je sutnuo mrtvog konja u onom polufinalu.  :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...