Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Aron Baynes je uzeo 19,5 miliona za tri godine i to pre skoka salary capa. Prebacis u evre, uracunas porez i opet bi bio najleceniji igrac u Evropi, ili medju top 3. Nema razloga da Bobi izabere EL ispred NBA ako veruje u sebe. Druga je prica da li je morao da ostane u 'merici i da li bi igranjem za reprezentaciju rizikovao novi ugovor.

 

Ruku na srce Bejns je imao veću minutažu tamo i mnogo veću ulogu nego Bobi ove sezone. To što mi znamo da je Bobi doktor za Bejnsa je druga priča. Najbolje bi bilo za njega da ode iz San Antonia po meni iako se tamo jako dobro radi individualno osim ukoliko se situacija tamo skroz ne rasčisti a nešto ne verujem. Vest po meni sigurno ostaje, Diao nemam blage veze, Dankan ni sam ne zna šta će da radi. Trebalo bi da ima više prostora nego ove godine ali koliko više je pitanje? Opet, nije poenta ni otići negde gde je sistem katastrofalan. Ovo mu je najbitniji ugovor u karijeri i on mora da ga zabode dobro sad jer on ima 28god a centri su lako kvarljiva kategorija.

Link to comment

otkud to da mu je 5 milki maksimum u prvoj sezoni?

 

ima neko staro pravilo koje se odnosi na plate igrača, nisam nešto specijalno istraživao po tom pitanju, ima gomila tih stvari u kepu za koji mnogi ni ne znaju da postoje. tako da ne bih znao dal se odnosi na rast plate u procentima ili je to vezano za to da je prošle godine bio ruki ili ima veze sa tim da je restricted fa, ali znam da postoji.

Link to comment

To sto je RFA sigurno ne limitira mogucu platu. Mislim da ni to sto je bio ruki, kao ni ogranicenje rasta ne igraju.

Link to comment

To je Gilbert Arenas provision (vazi za RFA sa jednom ili dve godine sluzbe). Boban ne moze da dobije offer sheet na vise od MLE u prvoj godini ugovora. 

Link to comment

Samo sto nije ogranicena ukupna plata nego koliko igrac moze da primi u prvoj sezoni. U drugoj ide redovan raise, a u trecoj se nivelise prema ukupnoj velicini ponudjenog ugovora (tzv. poison pill). Tako je Houston maznuo Lina i Asika onomad.

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Samo sto nije ogranicena ukupna plata nego koliko igrac moze da primi u prvoj sezoni. U drugoj ide redovan raise, a u trecoj se nivelise prema ukupnoj velicini ponudjenog ugovora (tzv. poison pill). Tako je Houston maznuo Lina i Asika onomad.

 

da, znam to, samo je prva godina ograničena

Link to comment

inače su francuzi objavili spisak. ipak će igrati batum, tj bar je na spisku, spisak je sa 17 imena. od značajnijih nema Gobera, Furnijea, Mahinmija, Serafana

 

Tony Parker, Thomas Heurtel, Nando De Colo, Antoine Diot, Fabien Causeur, Rodrigue Beaubois, Nicolas Batum, Charles Kahudi, Yakuba Ouattara, Boris Diaw, Florent Pietrus, Adrien Moerman, Kim Tillie, Mam Jaiteh, Alexis Ajinça, Mickael Gelabale, Joffrey Lauvergne.

Link to comment

Sta je Mahinmi igrao u reprezentaciji, pa da nisu isti bez njega?

 

Cini mi se da su i Batum i De Colo jos uvek upitni, ne mora da znaci da je ovo definitivan sastav za kvalifikacije.

Link to comment

Sta je Mahinmi igrao u reprezentaciji, pa da nisu isti bez njega?

 

Cini mi se da su i Batum i De Colo jos uvek upitni, ne mora da znaci da je ovo definitivan sastav za kvalifikacije.

 

To je kao što još uvek uvrštavaju Nou na spisak odsutnih a čovek odigrao samo jedno takmičenje ikada za njih.

 

Bilo je u Lekipu pre par nedelja da je Batum out. De Kolo ako će preko isto bi mogao biti out. A i vidim da je na spisku Ertel a koliko se sećam on je rekao da neće igrati dok je Kole selektor.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...