Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Te dveiljade - pete, imali smo najtrofejnijeg evropskog trenera kao selektora SCG i ruster za ,,stra-da-te-uvati" ...

 

Zrenjanin (SRB)  
Lottomatica Roma (ITA)
 
Novi Sad (SRB)  
Detroit Pistons (NBA)
 
Gacko (BIH)  
Pamesa Valencia (ESP)
 
Trebinje (BIH)  
Seattle Supersonics (NBA)
 
Belgrade (SRB)  
Real Madrid (ESP)
 
Panathinaikos (GRE)
 
Belgrade (SRB)  
Minnesota Timberwolves (NBA)
 
Apatin (SRB)  
Los Angeles Clippers (NBA)
 
Kraljevo (SRB)  
New Jersey Nets (NBA)
 
Belgrade (SRB)  
Partizan Belgrade
 
Novi Sad (SRB)  
Red Star Belgrade

 

...ta obrnuta proporcija kvaliteta i postignutog rezultata se nikada više neće ponoviti, na bilo kom terenu.

Aj da ne idemo na tu stranu, jer ono što je započeo Duda a nastavio Sale...a osvrtom na njihove druge petorke, kazuje pametnom dovoljno.

Edited by Musky
Link to comment

@ musky

slazem se sa onim sto joe kaze u vezi 2005te

ali ajde kad se vec prica o tome

mnogo stosta tad nije valjalo pa ni taj roster koji si pomenuo

najpre zbog toga sto je to vise skup individualno najkvalitetnijih, a ne najbolja ekipa, sto su zvati igraci zbog ranijih zasluga i sto na spisku fali nas najbolji igrac u tom trenutku

ali nista od toga sad nije slucaj

 

ja sam i pre dobijanja organizacije pisao da domaci teren moze biti mac sa dve ostrice. rezultatski zbog pritiska javnosti, a vrlo je izvesno da ce se igrati u pozorisnoj atmosferi

a nekako mislim da su se ove za nas velike pare mogle na drugi mnogo bolji nacin uloziti u kosarku

 

istina, igranje reprezentacije na olimpijadi vuce mnogo toga pozitivnog sa sobom, samo sto kao vec rekoh sumnjam da smo mi samim domacinstvom napravili nekakav veliki iskorak ka tom cilju

Edited by pbg12345
Link to comment

domaci teren moze, ali ne mora biti prednost

 

rekoh zasto smatram da u ovom slucaju verovatno nece biti. to je arena, dvorana koja nije preterano akusticna, dakle pritisak publike sto na protivnicke igrace, sto na sudije nije preterano velik, velika dvorana sto u nasem slucaju znaci da ce vecinu publike ciniti oni koji su dosli da budu vidjeni pa sve i ako budu navijali nece to umeti da rade, posto o kosarci blage veze nemaju pa samim tim nisu u stanju da "osete trenutak" i pomognu ekipi kada je potrebno

 

sa druge strane posto se igra kod nas, pritisak javnosti ce biti veci, sto kod ove ekipe moze izazvati prilicne probleme

nemamo mi onaj nekadasnji suvi kvalitet niti je ova ekipa nesto preterano dugo zajedno (a vrlo je moguce da ce nam jedan od kljucnih igraca biti debitant) da bi sa tim na neki nacin taj pritisak pretvorili u prednost a ne manu

 

naravno da je bolje (ako je to moguce, a nadam se da je istina ovo da smo nosioci i da nije) da ako vec moramo sa grckom ili francuskom igramo kuci, a ne u gostima, ja ovo pisem iz pozicije gde su alternativa nekavi filipini ili slicna egzotika

Edited by pbg12345
Link to comment

Zna li se da li će tokom juna NBA reprezentativci imati dozvolu da se pridruže pripremama repke...

bez Bjelice, Jokića i Bobana...to je neka druga priča.

 

Ne znam odgovor, ali i da bude tako mislim da drugi gube mnogo vise nego mi. Zamislite Italiju ili Francusku bez NBA igraca, druga evropska liga.

Link to comment

Prilicno fascinantno je ovo drzavno izdvajanje 3 miliona za ovaj turnir u situaciji kada mimo jednog kosarkaskog kluba ostali klubovi u zemlji nemaju leba da jedu, a slicno je i ovo sa vaterpolom. Klubovi ne postoje, al vazno je da su oni instalirali bazen u Areni, ne bi li zadivili  nekoga, i oborili nekakve rekorde. Bizarnog li rezima.

Link to comment

zvezda pojede vise od toga godisnje iz drzavne kase, zasto bi reprezentacija bila manje bitna? kad se blizanci konacno skinu sa drzavne sise i to usmeri na neki razvoj kosarke, taj tip primedbe ce imati smisla. 

Link to comment

Ulaganje od 2,5 miliona evra u podršku savezu koji je svojim rezultatima u ozbiljnom usponu,

predstavlja odličan tajming za takvu investiciju, jer reprezentacija ima šansu da na OI otputuje 

prvi put u istoriji srpske košarke sa selekcijom koja će skoro za svaku poziciju u prvoj petorci imati dobranu zamenu.

(da ne poredimo više sa 2005-om, ipak je to bila unija sada dve samostalne države i pored samo dva igrača iz CG).

 

Selekcija koja otputuje na OI ima priliku da sa visokim stepenom samopouzdanja potvrdi prethodne rezultate i 

nadamo se donese medalju kući. 

Link to comment

Da nisu izdvojene za kvalifikacije te pare sigurno ne bi bile date na zdravstvo, obrazovanje ili bilo sta drugo pametno vec bi ih kao i sve pojeo mrak i zavrsile bi po raznim dzepovima. Ovako barem imamo priliku da odemo na OI.

S obzirom na to da ne vidim zamenu za Tea u bliskoj buducnosti, usudjujem se redi da nam je ovo mozda i poslednja lepa prilika da nesto uradimo na takvom takmicenju

Edited by Giggsy
Link to comment

kosarka se ne moze skinuti sa drzavne sise jer nije profitabilna. A ako je drzava, recimo, spremna da ulozi u kosarku 6-7-8 miliona, onda te pare treba upotrebiti za siri razvoj kosarke, a ne da sve pare potrose jedan klub i jedan turnir. Obaska sto bi se reprezentacija verovatno plasirala u rio i da se to ne igra u bg, kao sto se mozda nece plasirati bez obzira sto se igra u bg.

Link to comment

2005. je to na papiru izgledalo jako ali tu je Robija ispao malo sisa i pravio sebi alibi onom dramaturgijom nece da doda loptu itd.

Nosioci te reprezentacije su tu vec bili penzioneri a epizodisti nisu bili dovoljno dobri da preuzmu.

Bodiroga vise nije bio onaj od pre, Rebraca i Tomasevic isto prestari i povredjeni, Radman majmuncina verovatno najprecenjeniji igrac ikada sa ovih prostora..itd.

Nije to nista neuobicajno i desava se cesto u kolektivnim sportovima kad na papiru jaka reprezentacija ima zamor materijala i ispusi...tipa brazil u fudbalu pre par svetskih

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...