Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Dobili smo organizaciju, uz Filipine i Italiju (izgleda da je onaj Tutosport ipak bio u pravu).

 

Izgleda da se sad transliraju pozicije ucesnika, tj. da zbog naseg i italijanskog domacinstva iz Evrope u kvalifikacije upadaju sledeci sa EPa - Letonija i Hrvatska? Mada opet stoji mogucnost da FIBA te pozivnice dodeli po principu ruke u dzep.

 

U svakom slucaju, bilo bi lepo da imamo srece i u zrebu, da Francuzi otperjaju u Filipine, a Grci ili sa njima ili kod Zabara. Nemam pojma kad je zreb.

Link to comment

Dobili smo organizaciju, uz Filipine i Italiju (izgleda da je onaj Tutosport ipak bio u pravu).

 

Izgleda da se sad transliraju pozicije ucesnika, tj. da zbog naseg i italijanskog domacinstva iz Evrope u kvalifikacije upadaju sledeci sa EPa - Letonija i Hrvatska? Mada opet stoji mogucnost da FIBA te pozivnice dodeli po principu ruke u dzep.

 

Trebalo bi da je tako: "If the host team already qualified outright, the next best team from its continent would be invited to participate instead of them."

 

Cudno mi je da su oladili i Nemce i Turke, mada ajde, jedni su dobili grupu na proslom EP neplanirano, a drugi dobijaju na sledecem.

 

Ucesnici kvalifikacija:

 
 Philippines
 Italy
 Serbia
 -------------
 France
 Croatia
 Greece
 Latvia
 Czech Republic
 Canada
 Mexico
 Puerto Rico
 Angola
 Tunisia
 Senegal
 Lebanon
 Iran
 Japan
 New Zealand
 
Pokusavam da nadjem na netu onaj info o navodnim nosiocima kvalifikacija (secam se da je spominjano da smo mi i Francuzi nosioci na osnovu plasmana na EP, ne znam ko je treci), ali ne uspevam. Ako bude tako, ostaju Kanadjani i Grci kao najozbiljniji potencijalni protivnici. I dalje nigde ne pise kad je zreb.
 
Edit: Filipinci ovde kazu da je zreb za nedelju dana, 26og.
Edited by spaceploitator
Link to comment

Ne znam ni ja za nosioce, tesko je "posteno" rangirati sve timove na osnovu plasmana na kontinentalnim takmicenjima jer ne igraju svi ista. Ima i ova FIBA ranking lista koja ne znam cemu sluzi, ali ako se po njoj gleda opet smo mi, FRA i GRE nosioci, s tim sto bi TUR bili umesto GRE ako upadnu na neku prevaru.

 

Valjda cemo vise znati kada izadje zvanicno obavestenje, ovo sad je samo na osnovu twittera.

Link to comment

 

 

U svakom slucaju, bilo bi lepo da imamo srece i u zrebu, da Francuzi otperjaju u Filipine, a Grci ili sa njima ili kod Zabara. Nemam pojma kad je zreb.

Svakako bi bilo lepo da izbegnemo ostale favorite, ali ako bih morao da biram, daj Grke ovamo. Jesu jaki, ali i mi smo. No, nekako su mi gadni na više nivoa ('95., pa SP, pa ona tuča, kao i već standardno bljutavi Pao, no ovo je već klupski), valjalo bi ih raskantati u Areni, onako "bratski". [emoji4]

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment

kad se to igra, jula, avgusta?

 

Početkom jula. 4. - 10. jul.

 

Četiri tima za izbeći, Francuska, Grčka, Hrvatska i Kanada.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

nabijem ih na termin

 

Mnogo je zajeban termin jer ne mozes da sprovedes bazicne pripreme, moras odmah da uigravas ekipu da bude u pravoj formi, a onda ako prodjes, onda ne znam sta, imas mesec dana za visinske pripreme, jos uigravanja i aklimatizaciju na vremensku zonu od 5 sati razlike  :ph34r: mnogo nas je ujebao onaj poraz od Litvanaca. 

 

Po meni bolje bi bilo da se ovo igra krajem jula, pa pobednik nek se pakuje odmah za OI, ostali kucama, prirodnije je za igrace i formu. Ali pretpostavljam da ne moze tako zbog nekih tehnickih detalja, verovatno savezi moraju da znaju pun broj ucesnika mnogo ranije zbog organizacije smestaja i ostalih stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...