Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Cela jugoslovenska košarka danas na sahrani Ranka Žeravice. Veličanstveno.

 

Kažu stariji da je Ranko Žeravica verovatno najzaslužniji čovek za popularizaciju košarke u Jugoslaviji. Kažu, bukvalno je obilazio sela i gradove i propagirao košarku.

 

Takođe, prvi trener Zvezde koga pamitm.

 

Počivaj u miru.

Link to comment

RIP...

Meni tako ljudi koji su poznavali košarku stalno govorili kako je Žeravica suvo zlato i kako je njegova uloga užasno potcenjena.

Čak mi pričali da njega nije mrzelo da se bakće nekim stvarima koje su kao drugi prezirali. Kao npr. bunarenje kod države za dobijanje statusa sportiste zaslužnog itd... A svi to uzimali zdravo za gotovo...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

pre par godina sam u poslu naleteo na jednu španjolku, za koju se ispostavilo da je ćerka dugogodišnjeg predsednika saragose. kad je čula odakle sam, prvih desetak minuta razgovora je pričala o tome kako su žeravica i njegova žena najbolji ljudi koje je u životu upoznala.

 

za mene je žeravica neraskidivo vezan za onu zvezdinu generaciju koju je za sva vremena unakazio pouhorog šugavog mihovila nakića. ko zna kako bi yu košarka izgledala i gde bi dražen prešao nakon vojske (pričalo se da ga je partizan ozbijno bezecovao), da je zvezda uzela tu titulu.

Link to comment

pre par godina sam u poslu naleteo na jednu španjolku, za koju se ispostavilo da je ćerka dugogodišnjeg predsednika saragose. kad je čula odakle sam, prvih desetak minuta razgovora je pričala o tome kako su žeravica i njegova žena najbolji ljudi koje je u životu upoznala.

 

za mene je žeravica neraskidivo vezan za onu zvezdinu generaciju koju je za sva vremena unakazio pouhorog šugavog mihovila nakića. ko zna kako bi yu košarka izgledala i gde bi dražen prešao nakon vojske (pričalo se da ga je partizan ozbijno bezecovao), da je zvezda uzela tu titulu.

 

Sta da ti kazem ja sam kao klinac posle casova isao u salu u skoli da gledam Drazena kako trenira dok je bio u vojsci.To je bila partizanova kombina da ga prelome kod njih...

Link to comment

nisam znao da je partizan bio u igri. vise puta sam cuo, odnosno procitao da je bilo izvesno da ce preci u pobednika finala.

ako je istina to za partizan, onda je mnogo bolje sto je nakic pogodio taj kos.

ajde sto bi nas umesto jednom komsije smarale sa vise titula evrope, ajde i to sto bi to ko zna gde odvelo djordjevicu karijeru, a samim tim i neke nase kasnije reprezentativne uspehe, nego sto sam ja tad bio bukvalno zaljubljen u drazena i ko zna u kakve mracne dubine bi me odveo njegov tadasnji prelazak u partizan

Link to comment

Kažu stariji da je Ranko Žeravica verovatno najzaslužniji čovek za popularizaciju košarke u Jugoslaviji. Kažu, bukvalno je obilazio sela i gradove i propagirao košarku.

najzasluznija za popularizaciju kosarke je bila politika. odluceno je da treba ulagati u kosarku i nije se stedelo. caletova firma je gradila sportske hale po svakakvim vukojebinama 80ih.

 

sto naravno ne umanjuje zeravicinu ulogu, on je svakako bio car.

Link to comment

najzasluznija za popularizaciju kosarke je bila politika. odluceno je da treba ulagati u kosarku i nije se stedelo. caletova firma je gradila sportske hale po svakakvim vukojebinama 80ih.

 

sto naravno ne umanjuje zeravicinu ulogu, on je svakako bio car.

 

Svakako nije. Rezultati koje je imao kao trener (pre svega sa reprezentacijom) su jedna dimenzija price, s druge strane da je bilo interneta tada bi se o njemu na nekom PPP forumu pisalo kao i o Vujosevicu. 

Link to comment

Politicka odluka je razvila kosarku. 4 coveka su to zajedno radila. Zeravica i profesor od kosarkasa i Dolanc i jos 1 poliiticar, stao mi sad mozak. Drzava stala iza dugorocnoh projekta. Prvih godina slali masovne nase u USA da igraju protiv koledz timova i uce zanat. Zeravica imao zadatak da popularizuje sport po Jugoslaviji i prosao je maltene svako mesto i sirio kosarku. I ne samo to. Stvorio je desetine vrhunskih igraca...Ogroman doprinos kakav je danas nezamisliv

Link to comment

Politicka odluka je razvila kosarku. 4 coveka su to zajedno radila. Zeravica i profesor od kosarkasa i Dolanc i jos 1 poliiticar, stao mi sad mozak. Drzava stala iza dugorocnoh projekta. Prvih godina slali masovne nase u USA da igraju protiv koledz timova i uce zanat. Zeravica imao zadatak da popularizuje sport po Jugoslaviji i prosao je maltene svako mesto i sirio kosarku. I ne samo to. Stvorio je desetine vrhunskih igraca...Ogroman doprinos kakav je danas nezamisliv

 

 

Vladimir Dedijer.

Link to comment

Zeravica je medju prvima odlazio u USA dok je to jos bio itekako zatvoren sistem, kupio trikove, donosio kasete i uspesno implementirao sve novine u nasu kosarku.

O njegovoj epizodi u Partizanu ne bih, jer nije u redu, to je vec bilo kasnije.

 

Uglavnom, legenda, jedan od poslednjih koji je bio ostao iz starih dobrih vremena. Do kraja je umeo itekako dobro da analizira i ukaze na neke propuste.

Tuzno je ko su neki koji danas vode nasu kosarku i ko je sve bio na sahrani. Videcemo ko ce nam ostati uskoro, sada kada je klupska kosarka umrla

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...