Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

pisete kao da ce nagrnuti klinci iz cele evrope i zatvoriti sva mesta "nasoj deci".

prilicno sam siguran da roditelji klinaca od 13, 14, 15 godina iz zapadne evrope i skandinavije nece masovno slati svoje potomstvo da se skoluje i odrasta u srbiji.

ja sve vreme ovo vidim kao mogucnost da dodje nekoliko igraca iz okolnih zemalja. a situacija se moze posmatrati i iz drugog ugla od ovog tvog. sta ako imamo jednog klinca koji je extra talentovan na poziciji pleja. zar nije bolje za njega da tih nekoliko godina provede igrajuci protiv nekog igraca slicnih kvaliteta iz neke druge zemlje ili da sve to vreme provede igrajuci protiv klinaca od kojih je daleko talentovaniji. sumnjam da bi se u ovom drugom slucaju bolje razvio

 

 

 

 

zar ne vidiš koliko ti je prvi deo posta kontradiktoran drugom delu? 

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

ne. gde je ti vidis?

i dalje nisam razumeo, niti vidim gde si ponudio objasnjenje tvog stava. zasto mislis da ce potencijalna cetiri stranca po ekipi spreciti (ili usporiti) razvoj nasim klincima (osmorica zagarantovanih po ekipi)

Link to comment

Ансвере, ако мислиш да ће нам то у перспективи ослабити репрезентацију на позицији плеја, чисто сумњам, јер из егзотичних земаља нам може доћи само неки кркан попут Веселија, тешко плеј. Ако мислиш да ће нам ослабити на позицији центра, тек то не вјерујем, бар код нас дјеца шикљају увис.

Link to comment

ja sve vreme ovo vidim kao mogucnost da dodje nekoliko igraca iz okolnih zemalja. 

 

Ma to je i najveci domet ove odluke, da moze neki klinac iz Bosne ili CG da dodje da igra da se ne smara sa vadjenjem pasosa. A velika je verovatnoca da ce klinac biti binsr i da ce ako bude dovoljno dobar, hteti da igra za reprezentaciju (tad ce mu vec srediti papire po kratkom postupku). Mozda eventualno Zvezda ili Partizan u trenutku nekog imanja kesa dovedu nekog ,,stvarno" stranog klinca (kao sto je Partizan doveo Veselog ili Daloa) ali to su samo 2 kluba.

Link to comment

Ma to je i najveci domet ove odluke, da moze neki klinac iz Bosne ili CG da dodje da igra da se ne smara sa vadjenjem pasosa. A velika je verovatnoca da ce klinac biti binsr i da ce ako bude dovoljno dobar, hteti da igra za reprezentaciju (tad ce mu vec srediti papire po kratkom postupku). Mozda eventualno Zvezda ili Partizan u trenutku nekog imanja kesa dovedu nekog ,,stvarno" stranog klinca (kao sto je Partizan doveo Veselog ili Daloa) ali to su samo 2 kluba.

 

Sto, mislis da Mega ne moze da dovede nekog "stvarno" stranog klinca? Ja na njih najvise i tipujem.

Edited by harper
Link to comment

ova odluka kss-a je nedovoljna tj nepotpuna

ovo je dujan zagovarao davnih dana pa su ga optuzivali da razvija igrace tudjina.

problem je negde drugo

treba tim tudjiniskim i nasim talentima osigurati nesto drugo i mnogo vaznije...

igranje sa starijim generacijama.a ta odluka pociva na misljenju trenera koji su em lenji em ne znaju nista i jos pride ne postoji model ili supervizija.to je stvar saveza ne klubova.

znaci savez treba da zaposljava trenere koji ce pratiti mlade i rad u klubovima i davati sugestije.to sve uz djentlmenski dogovor klubova i saveza.toga nema sad

Link to comment

Sto, mislis da Mega ne moze da dovede nekog "stvarno" stranog klinca? Ja na njih najvise i tipujem.

Megu sam zaboravio zbog potresa mozga koji sam dobio gledajući u njihove dresove :D

 

Može naravno. Opet to nam daje u vr' glave 3 kluba u celoj zemlji koji će to raditi.

 

Sent from my Z00D using Tapatalk

Link to comment

a iz koliko klubova u zemlji nama dolaze reprezentativci?

 

jel stvarno treba objašnjenje zašto bi dolazak stranih igrača koji neće igrati za srpsku reprezentaciju (jer to što vi tumačite ovu odluku kroz neke fantomske cg i bih igrače koji bi igrali za našu reprezentaciju zato jer vi tako želite je vaša mašta i želja a videćemo šta će od toga biti) na uštrb naših igrača biti loš za srpsku reprezentaciju? šta tu ima da se objašnjava, to i slep čovek vidi. kako je jedan veseli pomogao ijednom našem igraču da bude bolji igrač? kurac moj mu je pomogao.

 

uostalom je ovo doneseno iz interesa dva čoveka, nebojše čovića i miška ražnatovića, mora da su oni razmišljali o nekakvom interesu naše reprezentacije. 

Edited by theanswer
Link to comment

Kako ti ne pomaže ako igraš sa boljima? Ne razumem te. 

 

Mi smo siromašna zemlja iz koje odlaze igrači. Odlaze i vrlo mladi. Sad po tebi je bolje da jednostavno imamo niži kvalitet igračkog kadra u klubovima umesto da to popunimo nekim strancima? Pritom govorimo o 2-3 kluba koja će ih dovoditi.

 

Je l pomaže igranje na U17, U19, itd. prvenstvima igračima da se razvijaju? Pomaže. Pomaže igranje protiv njihovih jednako dobrih ili boljih vršnjaka. Zašto onda ne bi pomoglo igranje i nekog od tih vršnjaka (nekog tipa Veselog, jer u Srbiju sigurno neće doći neki španski wunderkind) i u klubovima kod kuće?

 

Pritom, ovo jednostavno može biti dobro za klubove...bar ta 2-3. A to je dobro, jer ti klubovi ulažu u razvoj mladih igrača. Bolje je da klubovi mogu da nadoknade odlazak talentovanih domaćih igrača nekim jeftinim strancima, nego samo da ostanu oni koji nisu (još) otišli, tj. bolje je da liga bude kvalitetnija nego nekvalitetnija, to je valjda no brainer.

Link to comment

Ma to je i najveci domet ove odluke, da moze neki klinac iz Bosne ili CG da dodje da igra da se ne smara sa vadjenjem pasosa. A velika je verovatnoca da ce klinac biti binsr i da ce ako bude dovoljno dobar, hteti da igra za reprezentaciju (tad ce mu vec srediti papire po kratkom postupku).

 

Upravo tako. Jadran Vujačić je prilično uzdrmao stari sistem i  kompetitivnost jeste jedan od načina da se klincima pojača motiv da košarku uče ovde.

Link to comment

a iz koliko klubova u zemlji nama dolaze reprezentativci?

 

jel stvarno treba objašnjenje zašto bi dolazak stranih igrača koji neće igrati za srpsku reprezentaciju (jer to što vi tumačite ovu odluku kroz neke fantomske cg i bih igrače koji bi igrali za našu reprezentaciju zato jer vi tako želite je vaša mašta i želja a videćemo šta će od toga biti) na uštrb naših igrača biti loš za srpsku reprezentaciju? šta tu ima da se objašnjava, to i slep čovek vidi. kako je jedan veseli pomogao ijednom našem igraču da bude bolji igrač? kurac moj mu je pomogao.

 

uostalom je ovo doneseno iz interesa dva čoveka, nebojše čovića i miška ražnatovića, mora da su oni razmišljali o nekakvom interesu naše reprezentacije. 

sta pricas ti? ovo je odlicna odluka, i ako kreteni u nasim kllubovima ista dobro naprave, to ce nam samo pomoci.

 

u ovom momentu Mario Nakic i Lazar Zivanovic su vec otisli da igraju za Real. Luka Doncic iz Slovenije isto tako otisao u Real. Dzenan Musa otisao u Cedevitu. umesto da mi kupimo te klince na jedno mesto, oni idu u Spaniju i evo u Hrvatsku. i umesto da se zapitas zasto su Nakic i Zivanovic otisli u Real, zasto Musa nije dosao kod nas nego ode u Hrvatsku, ti ovde pricas o nekim late boomerima. pa da je Nakic ostao u Partizanu, da je Zvezda dovela Doncica, a Mega Musu, da si pokupio jos 6-7 klinaca koji za razliku od ovih nasih "late boomera" znaju da tapkaju lopte, mozda bi neki od tih late boomera i naucio igrati kosarke...

da ne pricam da bi tako mogao da dobijes i nekog klinca koji ce da igra za Srbiju... ovako ce Nakic i Zivanovic da ti igraju za Spaniju ako bude dovoljno dobri

Link to comment

Daj ansvere... Meni to tvoje deluje kao ono Dej tuk ar dzobs :)

 

Klubovima je ovo odlično, meni je to važnije. Za reprezentaciju ima i dobrih i loših segmenata, al svakako nije za kuknjavu. Više vidim pozitivne nego negativne elemente ove odluke.

Link to comment

http://www.b92.net/sport/eurobasket2015/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&dd=23&nav_id=1042827

 

“Još u prvoj utakmici sam namerno dobio tehničku grešku jer sam video šta nam se sprema. I prošle godine sam to uradio, ako se sećate. Očigledno im ne odgovara da Srbija bude u borbi za medalje. Jer šta evropska košarka ima od male Srbije marketinški, finansijski... Srbija je mrvica na tržištu kosarke u odnosu na federacije koje imaju ogroman novac“, rekao je Đorđević.

 

“Mi smo savez koji u svom budžetu ima oko dva miliona evra, možda i manje. tako da na internacionalnom nivou ne možemo mnogo toga da uradimo u smislu odnosu sa FIBA, sudijskom organizacijom i slično. Očigledno da su se neke stvari desile i mi ćemo reagovati, poslaćemo video-izveštaj“, rekao je Đorđević i dodao: 
“U osmini finala posle Finske, prošao sam pored Gorana Radonjića i pitao: ’Je l’ vam odgovara da nas izbacite odavde i ne želite da igramo ovde?’ Jednostavno, ne volim da se nekome oduzima pravo da se pošteno bori. A pri tom je Goran uvek bio prijatelj ove federacije, ali to je bila neka moja reakcija na sve što se dešavalo“. 

Selektor se osvrnuo i na slučaj Bobana Marjanovića. 

“A da ne govorim o tome kako su tekle ’pripreme’, mi nismo baš toliko moćni da nam se oduzimaju tako igrači. Cele godine smo imali određeni plan, i posle 22 dana priprema ostali smo bez igrača. Nije bilo lako nikome, pre svega igračima da seadaptiraju na novu situaciju“. 

Mnoge je začudilo što je jedan od sudija na meču Litvanija – Srbija bio Španac, čija zemlja je čekala u finalu. 

“On je dobar sudija, tvrd sudija. Ne znam kako se desilo da nam Letonac i Španac sude protiv Litvanije. Čovek jednostavno ostaje otvorenih usta na to kako se nekim sportistima oduzima jednaka šansa koju drugi imaju. Međutim, to može samo da nam bude podstrek“. 

Đorđević je potom pohvalio igrače i okrenuo se budućnosti. 

"Nama kojima smo se borili za tu medalju ostao je najveci zal za tim sto je nismo osvojili. Igrači su najzaslužniji za četvrto mesto, oni su ti koji su doneli srebro prošle godine. Odlicno su se ponašali i među sobom su imali odlične odnose. Bukvalno svih 12, odnosno 18 koliko ih je bilo na pripremama. Jos jednom zahvalnost njima kako su se ponašali i na tome im čestitam. Od ponedeljka je počela priprema za kvalifikacije za Rio. To je cilj našeg tima, s obzirom na to da smo preskočili olimpijske igre dva puta u nizu", zaključio je selektor Srbije. 

 

 

http://www.b92.net/sport/eurobasket2015/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&dd=23&nav_id=1042837

 

“Čak i kada je reč o poslednjoj utakmici koju smo igrali na kojoj je Parker rekao Teodosiću: ’Pa ti igraš ovde svake godine, a tebe niko ne respektuje’. Mi ćemo na takve stvari morati da reagujemo da se ne bi ponavljalo. Mi igramo na najpošteniji mogući način igramo košarku i ne damo nikome da nam to oduzme“, rekao je Đorđević.

 

 

http://www.b92.net/sport/eurobasket2015/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&dd=23&nav_id=1042847

 

 

Poslednjih dana u javnosti se spekulisalo o tome što je Nikola Kalinić imao smanjenu ulogu na Evrobasketu u odnosu na prošlogodišnji Svetski kup.

 
 
Beta/AP

Selektor Aleksandarš Đorđević kaže da tu nije bilo problema i da ta priča ne drži vodu.

“Kalinić nema nikakvu grešku. On je igrač koji je izuzetno značajan naš tim, njegov odnos prema radu je neverovatan“, rekao je Đorđević.

 

“Igrao je ove godine u proseku dva minuta manje nego prošle. Tandemi se prave na terenu, on ne zavisi samo od sebe, već od drugih aspekata. Naša timska igra nije došla do izražaja zbog nedostatka energije i trosenja i kroz grupu i kroz celo prvenstvo. Kalina je vrednost ove reprezentacije“, dodao je selektor. 

Kalinić je na Evrobasketu prosečno beležio 5,8 poena, 2,7 skokova i 1,7 asistencija za 16,4 minuta na parketu, dok je na Svetskom kupu za 17,6 minuta na parketu imao 7,2 poena, 1,9 skokova i 0,8 asistencija po meču.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...