Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa reci ti meni jel se za svakog igrača u šesnaestoj ili sedamnaestoj godini zna da će biti dobar igrač? Šta ćemo sa igračima koji se kasno razvijaju, možda prekinu da igraju, da treniraju jer je neki osrednji igrač sa strane došao da igra, šta ćemo sa onima što će imati dobru minutažu? Nemoj da se zavaravamo da ćemo dobiti neke buduće superstarove, ludi su da dođu u Srbiju da igraju, razvijamo prosečne strane igrače radi čega? Tj bolje pitanje je radi koga. Kako ovo neko može da brani kao dobro za sprsku reprezentaciju ne znam stvarno.

 

besmislice totalne. nisu problem stranci, ovde osrednji domaci igraci cesto zauzimaju mesta talentovanijim igracima. boris se protiv svih pet stranaca koji ce doci ovde. sta, placace im okk stan i hranu da bi igrali za njhive juniore. jel imas ti predstavu kakva je situacija ovde u ksoarci?

Link to comment
  • Replies 28.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Ako gledamo na primer ovu zvezdinu generaciju '95 gde je daleko najviše igrača prešlo u seniore/fmp tu vidimo da ih je 7 - Rebić, Đukanović, Gudurić, Tejić, Kaplanović, Ristić, Peković. Dakle u svakom juniorskom timu zvezde ima bar 5 mesta koja popunjavaju igrači na koje se, u stvari, ne računa u seniorima. Biće mesta dakle, neće niko biti uskraćen. Tako mi se bar čini.

Link to comment

Ma da baš nijedna. Baš baš baš nijedna. Smešno je i tužno ovo što pišeš. I ko su talibani i kakve to ima veze sa bilo čim?

 

ovo st ti pises su besmislice totalne

Link to comment

Ako gledamo na primer ovu zvezdinu generaciju '95 gde je daleko najviše igrača prešlo u seniore/fmp tu vidimo da ih je 7 - Rebić, Đukanović, Gudurić, Tejić, Kaplanović, Ristić, Peković. Dakle u svakom juniorskom timu zvezde ima bar 5 mesta koja popunjavaju igrači na koje se, u stvari, ne računa u seniorima. Biće mesta dakle, neće niko biti uskraćen. Tako mi se bar čini.

 

ma prica covek besmislice, kakvo uskracivenje. uskraceni su igraci uglavnom zato sto nemaju dobre uslove za rad i cesto zato sto imaju lose trenere. ovde u prvoj ligi ne mogu da plate stan igracima, bas ce sada da potezu za osrednjim igracima iz neke vukojebine i da trose pare na njih.

Link to comment

ako napišeš još u jednom postu da su besmislice možda ih to i učini besmislicama. reci šta je konkretno besmislica od onoga što sam napisao? da li će ovo pomoći našoj reprezentaciji i na koji način? da li se za svakog igrača u tom uzrastu zna da će biti odličan igrač? ne postoje late bloomeri? jel nije nemoguće da dođe neki stranac koji će nekome zauzeti mesto? to baš baš ne može da se desi? a situacija jeste loša ali je ova odluka sigurno neće učiniti boljom. to što neki talentovani već sad ne igra nema baš nikakve veze sa ovim o čemu se priča.

Link to comment

ako se ovo odnosi na igrace iz regiona, onda je svakako dobra vest. nekako je logicno da igraci iz crne gore, bosne i makedonije pre svega teze da dodju u nase bolje klubove.

ja ovo vidim samo kao prosirenje baze, sto nikako ne moze biti lose

 

@theanswer

jel mozes malo da obrazlozis stav? vise puta si ponovio da ovo nije dobro za nasu reprezentaciju u eprspektivi. nije mi jasno kako si dosao do toga?

sve i da svaki klub angazuje po 4 stranca, sto se naravno nece desiti ostaje jos 8 mesta u protokolu za utakmicu. zar nije za tih 8 igraca bolje da igraju protiv kvalitetnije konkurencije?

 

i ako se vec uvodi reprezentacija u pricu, prilicno sam siguran da bi potencijalno visegodisnje igranje nekog klinca iz ovih pomenutih drzava moglo navesti da u buducnosti igra za srbiju. ima takvih primera dosta vec sad

Edited by pbg12345
Link to comment

ako se ovo odnosi na igrace iz regiona, onda je svakako dobra vest. nekako je logicno da igraci iz crne gore, bosne i makedonije pre svega teze da dodju u nase bolje klubove.

ja ovo vidim samo kao prosirenje baze, sto nikako ne moze biti lose

 

kako misliš ako se odnosi na igrače iz regiona kad se odnosi na sve? kakvo proširenje baze, proširenje baze možda za klubove, za reprezentaciju je veoma upitno.

Link to comment

Ako nemamo uslove za rad i imamo uglavnom loše trenere mlađih kategorija, kako je to tačno dobro za bilo koga od dve zainteresovane strane, i zašto bi neki klinac izabrao pre naš klub nego grčki ili španski? Da se upropasti i stagnira zajedno sa našim klincima?

Link to comment

kako misliš ako se odnosi na igrače iz regiona kad se odnosi na sve? kakvo proširenje baze, proširenje baze možda za klubove, za reprezentaciju je veoma upitno.

prvo zato sto nisam siguran kakva su pravila bila do sad, odnosno da li usu se igraci iz regiona vodili kao domaci (sto je cest slucaj u drugim sportovima), dakle onda se ova odluka ne bi odnosila na njih, jer se nista ne bi promenilo

drugo, zato sto mi nekako logicno deluje da ce najvise tih stranaca biti upravo iz ovih okolnih zemalja.

republika srpska ima jedan profesionalni kosarkaski klub, crna gora isto tako ( ne znam dal se sutjeska moze racunati kao drugi), iz tih regiona je uvek dolazila gomila talenata, nasa kosarka na kakvom god nivou bila (klupska) je ipak na daleko visem niovu nego tamo, ne vidim sta je lose u tome da ti klinci igraju za nase klubove

Link to comment

Ako nemamo uslove za rad i imamo uglavnom loše trenere mlađih kategorija, kako je to tačno dobro za bilo koga od dve zainteresovane strane, i zašto bi neki klinac izabrao pre naš klub nego grčki ili španski? Da se upropasti i stagnira zajedno sa našim klincima?

u odnosu na koga imamo lose trenere?

verovatno ce najtalentovaniji 1,2,3 po generaciji (pricam o regionu) i dalje ici u spaniju pre svega, ali ima tu jos gomila igraca

Link to comment

http://mondo.rs/a832554/Sport/Kosarka/KSS-Do-cetiri-stranca-u-mladjim-selekcijama.html

 

Pre neki dan sam pisao o dvojnoj, a i ovo o strancima u mlađim kategorijama je Čović progurao. Nešto sam načuo da hoće da angažuju neke klince koji nisu CG/BiH.

 

 

prvo zato sto nisam siguran kakva su pravila bila do sad, odnosno da li usu se igraci iz regiona vodili kao domaci (sto je cest slucaj u drugim sportovima), dakle onda se ova odluka ne bi odnosila na njih, jer se nista ne bi promenilo

drugo, zato sto mi nekako logicno deluje da ce najvise tih stranaca biti upravo iz ovih okolnih zemalja.

republika srpska ima jedan profesionalni kosarkaski klub, crna gora isto tako ( ne znam dal se sutjeska moze racunati kao drugi), iz tih regiona je uvek dolazila gomila talenata, nasa kosarka na kakvom god nivou bila (klupska) je ipak na daleko visem niovu nego tamo, ne vidim sta je lose u tome da ti klinci igraju za nase klubove

 

sad ti meni reci jel ti zanemaruješ ovaj prvi post gore zato što ne veruješ čoveku, zato što si zaboravio za njega iako si ga citirao na temi kkcz ili zato da bi mene zajebavao?

Edited by theanswer
Link to comment

mislim da je već par puta naglasio da ne brine za klubove, već za reprezentaciju...

manje domaćeg materijala u selekcioniranju...

donekle štima, jer ako u 3-4 kluba imaš za dve godine proverenog stranca za pleja što i jeste tendencija...šta kad ode Teo...i taj rad.

Link to comment

sad ti meni reci jel ti zanemaruješ ovaj prvi post gore zato što ne veruješ čoveku, zato što si zaboravio za njega iako si ga citirao na temi kkcz ili zato da bi mene zajebavao?

ne zajebavam te. nije da ne verujem coveku, nego nti sam obratio paznju na taj deo posta (cg/bih),a i vidis da posrbica pominje fss, sumnjam da je fss tu ista odlucivao :) , dakle postoji mogucnost da je pomesao pravila fudbalskog i kosarkaskog saveza.

a i ono sto sam napisao na temi kkcz se odnoslio za dva igraca sa "nasim" prezimenom, dakle pretpostavljam da se radi o cg ili bih igracima

dakle, sve ovo sto sam pisao se pre svega odnosi na igrace iz regiona. kobni je napisao nesto slicno, niko nije reagovao, tako da sam ja sve vreme u ubedjenju da se igraci iz regiona ne smatraju domacim u takmicenjima mladjih kategorija kss

Link to comment

mislim da je već par puta naglasio da ne brine za klubove, već za reprezentaciju...

manje domaćeg materijala u selekcioniranju...

donekle štima, jer ako u 3-4 kluba imaš za dve godine proverenog stranca za pleja što i jeste tendencija...šta kad ode Teo...i taj rad.

pisete kao da ce nagrnuti klinci iz cele evrope i zatvoriti sva mesta "nasoj deci".

prilicno sam siguran da roditelji klinaca od 13, 14, 15 godina iz zapadne evrope i skandinavije nece masovno slati svoje potomstvo da se skoluje i odrasta u srbiji.

ja sve vreme ovo vidim kao mogucnost da dodje nekoliko igraca iz okolnih zemalja. a situacija se moze posmatrati i iz drugog ugla od ovog tvog. sta ako imamo jednog klinca koji je extra talentovan na poziciji pleja. zar nije bolje za njega da tih nekoliko godina provede igrajuci protiv nekog igraca slicnih kvaliteta iz neke druge zemlje ili da sve to vreme provede igrajuci protiv klinaca od kojih je daleko talentovaniji. sumnjam da bi se u ovom drugom slucaju bolje razvio

 

Ja mislim da se igrači iz regiona i nisu smatrali domaćim. Postoje i igrači sa dvojnim državljanstvom, oni se valjda smatraju domaćim.

takodje Edited by pbg12345
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...