Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Srbija je završila pripremni period sa osam pobeda u isto toliko utakmica, a po sajtu Evrobasketa naša reprezentacija je trenutno u najboljoj formi. Upravo o formi, ali igrača,Aleksandar Đorđević je govorio za Sportski žurnal. O svakom košarkašu ponaosob.

Bogdan Bogdanović

Muku muči sa leđima. Razgovarali smo posle utakmice (sa Slovenijom). On kaže hoću, a u stvari se vidi da ne može. Posle sam kaže – moja je greška što sam zbog svega rekao da hoću, a čim krenem vidim da ne mogu. Dobro znate da nisam nikada tražio da nešto mora preko povrede. Moramo da rezonujemo

Dragan Milosavljević

Posle dobrih utakmica u Izraelu i Sloveniji i dalje je u odličnoj energiji, ali je napadački malo pao. To je sasvim normalno za rekonvalescenta

Zoran Erceg

Konačno, posle dve utakmice, pronalazi minutažu i ulogu koja će mu biti zacrtana. Sigurno može da pomogne. Odigrao je solidnu utakmicu u Banjaluci, pre svega napadački, što je njegov glavni kvalitet

Ognjen Kuzmić

Drži odbranu na stvarno uznenađujućem nivou, sa dobrom energijom i prisutnošću. To je ono što nam je potrebno, jer će svi napdati preko visokih igrača

Miroslav Raduljica

Konstantan je u napadu, ali nam sigurno nedostaje njegova odbrambena karakteristika koju je imao prošle godine. Ali, tokom njegovih minuta na terenu stalno je prisutan, jedna je od nađih ofanzivnih opcija

Miloš Teodosić

Miloš se vratio i napadački, što nam je jako dobro. On je imao, s obzirom na povredu, jedan fizički „čuč“, ne pad. To je sasvim normalno

Nikola Kalinić

Sigruno može i mora bolje, odbranom i energijom pre svega. Igrači vuku navike iz klubova gde su imali mnogo minuta, a sada dođu u skraćenu rotaciju u kojoj nema vremena za čekanje. Moramo da vidimo svakog igrača u njegovih tri, četiri, sedam minuta. Nema 37 minuta na koje su navikli. To oni apsolutno moraju da reše

Stefan Marković

Imao je fenomenalne pripreme i utakmice. On je od prvog dana bio toliko raspoložen, toliko prisutan, željan, voljan... Pravi vođa svojim primerom. Ne mogu da kažem da nas je iznenadio, on je takav igrač, ali je stvarno bio na izuzetnom nivou. Sada ima neku upalu zbog čega smo preventivno reagovali i nije igrao u Banjaluci

 

 

 

Nemanja Nedović

Ima eksplozivnost i napadačku snagu koja nam je sigurno potrebna, ali mora da radi na odbrani, na timskim zadacima i razumevanju igre. To mora da podigne na mnogo veći nivo. Ali, on ove dve godine nije nešto specijalno ni igrao. Mora da se digne, posebno kroz odbranu koja mu je zbog koncetracije, nikako zbog fizičkih predispozicija, bila problem

Nemanja Bjelica

Fizički je sve bolji iz utakmice u utakmicu, što je veoma dobra

Drugi daju izuzetnu energiju, snagu i sigurnost. Nemanja Dangubić je od početka podigao igru na pravi način, ušao je u reprezentaciju kroz odbranu, kao što i treba da uđu mldai igrači. Isto važi i za Nikolu Milutinova koj isvaki put kada je bio na parketu imao je solidnu rolu. Kao i Vladimir Štimac. Sve to od njih i očekujemo

Kratku analizu u kojoj nije bilo Marka Simonovića Sale je završio sa „ Ti smo koji smo!“.

 

Link to comment
  • Replies 28.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Samo da pitam koji je to debil stavio utakmicu izmedju Srbije i Nemačke u 15h? Jebote, poslom sam u Berlinu, namestim da budem tu dve nedelje, a stavljaju MOTD u sred meni radnog dana! Ima li ko od ekipice u Berlinu da alealeštimo?

Edited by dragance
Link to comment

al je Sale ,,namazo,, Nedovića...ladno ispade najgluplji od sve dece.

Za Kalinu ne mož tačnije...moraće brže da šalta te brzine.

i kako li ispusti ovde Simketa...nadam se slučajno.

Marković nikad bolji.

Link to comment

Pa Sale je tokom pripremnog perioda uvideo ono sto su znali svi Nedovicevi treneri ikada, i mislim da nece vise sa onako zagrizenim entuzijazmom pricati o njemu. 

 

A Simke je konstanta, ne moze da pruzi puno, ali ono sto moze radi korektno, poneki ulaz, trojka i malo grebuckanja u odbrani. Ne ocekuje se puno vise od njega.

Link to comment

A Simke je konstanta, ne moze da pruzi puno, ali ono sto moze radi korektno, poneki ulaz, trojka i malo grebuckanja u odbrani. Ne ocekuje se puno vise od njega.

 

 

Ali sta on to ima sto nemaju drugi pa je opet prisutan? To kako si ga opisao ima vecina igraca...

Link to comment

Trenutna forma trenutno ne postoji, na osnovu čega zaključuješ kakva je forma? Forma se verovatno tempira za taj prvi vikend, prijateljske utakmice ne znače ništa. Bogdanova povreda na drugoj strani zabrinjava. 

Link to comment

Nažalost, da. Forma me ne brine previše, deluje mi kao da su dve utakmice protiv Slovenaca odigrane preko neke stvari, i da će to sve leći na svoje mesto. Ali zamene za Bogdana su nam dosta tanke u odnosu na ono što on može da pruži, a za Španiju će nam sve čime raspolažemo. Ne znam od kada vuče povredu, je l se na pripremama povredio?

 

Ali sta on to ima sto nemaju drugi pa je opet prisutan? To kako si ga opisao ima vecina igraca...

 

Pa ništa specijalno, zato mi se čini da ga je izostavio/zaboravio u izveštaju. Mislim da Simke nije bio planiran da ide na EP, ali da je dobrim partijama na pripremnim utakmicama, i lošijim izdanjima konkurencije mu zaradio to mesto, i to je ok.

 

Još jedna stvar - mislim da bi nam Štimac više koristio od Milutinova na EP. Za Nikolu ima vremena, ako se unapredi kao igrač, da pruži još mnogo toga reprezentaciji. No, ono zbog čega smo mi prošle godine eksplodirali i krenuli da gazimo sve redom je atmosfera u ekipi, napaljenost ovih ložana poput Kaline, Bogdana i Raduljice, a za tu atmosferu Štimac je doktor, dočim Milutinov deluje kao mrtvo puvalo.

Link to comment

Previse smo uzleteli jer smo racunali da u rosteru imamo 4 vrhunska igraca i ostale radnike, sada smo spali na 2, treba biti realan i ne praviti katastrofu ako izgubimo od Spanije - mnogo su jaci na papiru trenutno. Ne treba skinuti gace naravno, ali pobede traziti protiv drugih ekipa. Uzimanje medalje je ogroman uspeh, ali ne i najrealniji cilj.

Link to comment

a za tu atmosferu Štimac je doktor, dočim Milutinov deluje kao mrtvo puvalo.

 

-1.

Milutinov živi za fajt...doduše ne ide mu baš isti od ruke,al ima želju...

Štimara je smorio sa onim mahanjem peškirima, taj deo može i Simon da pokrije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...