Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa ne, neki ovde misle da reprezentacija treba da razigrava igrace za zvezdu i da je to validan argument zasto treba da igraju.

 

Koji su to neki?

Link to comment
  • Replies 28.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

Da mu je Danguba siguran ispred DM, ne bi vodao ovog polusjebanog svuda sa sobom. Sudeći prema tome, ukoliko se zaista opravio onda će on imati prednost. Danguba takođe može da posluži kao Jović onomad, da uđe i odigra par odbrana, proba da udavi nekog pleja, doduše pre nego što dobije 3 lične za minut i po... Bez obzira, Dangubić bolje čuva 1 i 2, DM može da čuva 2 i 3 - sa jedinicama već nema šta da traži, ali više bih bio iznenađen da Dragana precrta, mada generalno ništa strašno.

Link to comment

Danguba svakako nije ispred Dragana, Moj prvi post je delom i inspirisan utiskom da će on otpasti.

 

Samo mi je krvav Dansver sa ovim usporedbama igrača koji su imali drastično različite uloge u timu. Inače, ja Gandru nisam mnogo gledao ove sezone. Nadam se da mu odbrana koju je igrao protiv Zvezde nije standard. Ono je bilo kriminalno.

Link to comment

dragan ide sigurno, a i treba da ide. 

 

saletu je dilema dangubic ili simonovic, a simonovic mu je tu u debeloj prednosti ocigledno.

 

da se selektor ne lozi previse na nedovica, tu bi dangubic mogao da trazi sansu -  sve sto moze nedovic moze i dangubic (sto ne vazi u obrnutom smeru).

pored toga, dangubic je dobra zamena i za ulogu koju je trebalo da ima jovic, koji je pre povrede bio siguran putnik kao spoljni defanzivni specijalac.

 

ovo su, po meni, argumenti zbog kojih bi dangubic eventualno trebalo da zavrsi u 12, a ne besmislena poredjenja njega i milosavljevica.

Edited by Psihodelija
Link to comment

sve što može nedović može i dangubić? teško biće.

 

@kralj

 

teško da sam ja počeo sa pričama dm vs dangubić u vidu njihovih kvaliteta. ja sam se nadovezao na kraju a to su neki drugi počeli kao odgovor na to da će dangubić biti katovan a da će dm ići ako bude zdrav. onda su počele priče da dangubić može sve da čuva, a da je dm propao ko žeton, pa onda da je dangubić i napadački bolji a sad vidim može sve i što nedović može ofanzivno. moja jedina konstatacija iza koje čvrsto stojim je da je dm bolji trenutno od dangubića i da zato treba da ide. 

Link to comment

Ne treba ih uopste porediti. Pitanje je prosto - dm je propustio veci deo sezone, posle tiga igrao blago receno lose i onda se na pocetku priprema ponovo povredio. Kaze selektor da je spreman ali sve i fa jeste tako covek nije igrao ozbiljne kosarke bar godinu dana a ocito da je i da su ga povrede sjebale i sad se daleko lakse povredjuje. Da je on kljucni igrac reprezentacije ok. Ovako ne vidim cime je ro zasluzio da ide sem zaslugama od pre 2 godine. Samo sto to onda baca u vodu pricu o najspremnijim igracima. Hajde da vidimo utakmice u izraelu i sa slo pa da vidimo dal i sta moze... To su solidne provere...

Link to comment

ajversone, to sto sam ja napisao prilikom poredjenja dangubica i nedovica, pre svega ide ka tome da nedovica uopste ne smatram nekim faktorom a ne da dangubica smatram ofanzivnom zverinom, kako si ti ocigledno protumacio moj post.

mogao bi ponekad da ne upadas u totalnu histeriju kada se vode ovakve poludebilne rasprave da se ubije vreme.

Edited by Psihodelija
Link to comment

Pa i takav je imao znatno bolju sezonu od Dangubica.

 

Jeste. I Josip Sobin je imao bolju sezonu od Dangubica ako tako gledas. O Suadu Sehovicu da i ne govorim.

Link to comment

ajversone, to sto sam ja napisao prilikom poredjenja dangubica i nedovica, pre svega ide ka tome da nedovica uopste ne smatram nekim faktorom a ne da dangubica smatram ofanzivnom zverinom, kako si ti ocigledno protumacio moj post.

mogao bi ponekad da ne upadas u totalnu histeriju kada se vode ovakve poludebilne rasprave da se ubije vreme.

Nisam ja ni u kakvoj histeriji nego ako napises da Dangubic moze sve sto moze i Nedovic to naprosto nije tacno. Sto ti to smeta? Mislim aj sad svi da pisemo tako nesto da bi napisali da prekratimo vreme. Nije Nedovic bog zna kakav igrac ali moze da povuce loptu u tranziciji, moze da sutne iz driblinga to su recimo dve stvari koje Dangubic ne moze na tom nivou da uradi

Link to comment

Jeste. I Josip Sobin je imao bolju sezonu od Dangubica ako tako gledas. O Suadu Sehovicu da i ne govorim.

 

Dobro, Suad je imao bolju sezonu i od Mirotića da ne grešimo dušu + što je ovaj imao na PG jednog Rouza, a ovaj tek Kuka. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...