Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

 Nema zaista ni smisla da polemišem dalje oko nečega što tek treba da se vidi kako će da izgleda, izrazio sam mišljenje da može da ispadne dobro pre nego što može da ispadne presudno za neki neuspeh. 

Pa ne moze da bude dobro, jebiga. Oko to ga se i raspravljamo. Nije bila dobra ni Krsticeva povreda, pa smo postigli uspeh, sto ne znaci da ekipa nije bila ostecenja njegovom nemogucnoscu da doprinese.

Edited by Joe D
Link to comment
  • Replies 28.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    951

pa dobro ono što si qoutovao ima svoj nastavak koji nadam se da si pročitao, ispada da ga ja ne bih ni poveo sad :). Ni ja ga se ne bih odrekao, naravno da bih ga poveo bez dileme jer donosi kvalitet koji ostali centri nemaju, ali bio ti ironičan ili ne, jeste teško uklopiti ga u takvu koncepciju...prosto on je specifičan po svojoj konstituciji i pitanje je da li bi imao veliku minutažu. Značio bi svakako zbog više opcija u napadu, ali pitanje je i koliko bi značio pogotovu u bitnim utakmicama protiv recimo Španije ili eventualno Francuske. Nisam siguran. To mi je baš žao što neće moći da se gleda, bilo bi jako interesantno videti. 

 

Sad kad njega nema, napadački ćemo se okrenuti drugim opcijama, i to uopšte ne mora da izađe na loše tako da ne verujem kao većina da je ovo nekakav presudan gubitak.

Jel mozes ovo malo da objasniš? Ako pogledaš ko su nam bili centri prošle godine (Krle, Radule, Štimara i Raško). po čemu se oni toliko razlikuju od Bobija da bi se bolje uklopili u koncepciju? Svi su post igrači, slabe atlete, problematične odbrane pika,dakle vrlo slicnih igrackih karakteristika kao Bobi. Razumeo bih ovu pricu da nam je centarski tandem Gist - Dunston, pa da sad ovaj tu strci, ali ovako mi je skroz bezveze. Takodje, Bobi je odlican centar za tim koji forsira tranziciju, jer je dominantan u skoku, a defanzivni skok je osnova da bi uopste igrao tranziciju.

Link to comment

Jel mozes ovo malo da objasniš? Ako pogledaš ko su nam bili centri prošle godine (Krle, Radule, Štimara i Raško). po čemu se oni toliko razlikuju od Bobija da bi se bolje uklopili u koncepciju? Svi su post igrači, slabe atlete, problematične odbrane pika,dakle vrlo slicnih igrackih karakteristika kao Bobi. Razumeo bih ovu pricu da nam je centarski tandem Gist - Dunston, pa da sad ovaj tu strci, ali ovako mi je skroz bezveze. Takodje, Bobi je odlican centar za tim koji forsira tranziciju, jer je dominantan u skoku, a defanzivni skok je osnova da bi uopste igrao tranziciju.

 

 Slažem se za skok, da bi trčao napred prvo treba da uhvatiš loptu normalno. Pa ne znam kako bih objasnio detaljnije osim toga da je Bobi razumljivo manje pokretljiv od Radulje ili Milutinova, da bi se sporije vraćao u odbranu (i ne, neću da kažem da su ostali centri brzi gonzalesi, ali su manje spori) i da bi prosto njegova pokretljivost imala najveći uticaj, zato sam i rekao da bih brinuo za njegove minute protiv recimo Španije, ne mogu da se setim tačno ali mislim da je protiv Reala delio minute sa Cirbesom, dok je protiv ostalih ekipa umeo da igra po 35 mina. Takođe (i nevezano za ovo) ja se ne slažem da je on neki defanzivni mag, mislim da mu je to daleko slabiji segment igre nego napadački kvaliteti koje je izgradio.

 

Plašim da će Joe definitivno da me razapne ako kažem da bih u ovoj situaciji poveo dva centra i igrao nekih 10ak min sa Ercegom na 5 a Bjelicom na 4 :)

Link to comment

cela poenta je da se te navodne, bezbroj puta prezvakane, bobanove specificnosti nisu odrazile negativno ni na jedan segment zvezdine igre na koji bi po popularnoj teoriji trebalo da se odraze. ukljucujuci i tempo, vracanje u odbranu, trcanje tranzicije, odbranu pika, skok i jos mnogo toga. boban je samo jako dobar centar ogromnog gabarita, i to je cela posebnost bobanovog prisustva u ekipi. da li je on brzi ili sporiji od raduljice nije relevantno, ni za samu igru, ni za ovu raspravu.

Link to comment

Kakve veze ima dal je brzi od Milutinova ili Raduljice? Raduljica ionako igra post-up, u kome je Bobi sigurno bolji, a Milutinov nije ni 10 opcija u napadu, ono sto on bude davao bice ziceri i skokovi u napadu.

Drugo bi bilo da su ostali centri o kojima se prica dominantne atlete kojima je glavna akcija PnR i poeni iz neke tranzicije.

 

Preterano se u toj koncepciji racuna na Milutinova, on jeste talenat i veliki radnik ali nije neko na koga se moze osloniti, on cak ni u KKP nije bio nosilac igre. Al jebiga sta bi bilo kad bi bilo, moglo se dosad bez Bobija, nazalost morace i sada :(

Link to comment

Kakve veze ima dal je brzi od Milutinova ili Raduljice? Raduljica ionako igra post-up, u kome je Bobi sigurno bolji, a Milutinov nije ni 10 opcija u napadu, ono sto on bude davao bice ziceri i skokovi u napadu.

Drugo bi bilo da su ostali centri o kojima se prica dominantne atlete kojima je glavna akcija PnR i poeni iz neke tranzicije.

 

Preterano se u toj koncepciji racuna na Milutinova, on jeste talenat i veliki radnik ali nije neko na koga se moze osloniti, on cak ni u KKP nije bio nosilac igre. Al jebiga sta bi bilo kad bi bilo, moglo se dosad bez Bobija, nazalost morace i sada :(

 

Pa ne očekuje se od njega da bude nosilac igre jbg. 

 

Cela ova priča oko Bobija i Đilasovog pisma je transfer neprijatnosti. Bobi ako hoće da igra ne može mu SA direktno zabraniti, tako da ovo javno pismo Đilasa nema veze sa vezom. To je sve moglo da se odradi kroz neki back channel itd. 

Edited by theanswer
Link to comment

želabal na 2 posle 2 brza faula de koloa... goberu će mnogo da znači igranje sa diaom, ima da napreduje nenormalno posle ovog leta, već mu debeli objašnjava da ne pravi ovako glupe faulove... mitrovića menja štimac, igramo sa štimcem i raduljicom na 4 i 5.. kalinić umesto da pokupi defanzivni skok, trči kontru i želabal zakucava...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...