Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

NBA timovi ne potpisuju ugovore sa povredjenim igracima vidjenim za klupu. Vrlo retko preuzimaju rizik sa povredjenim igracima prilikom drafta i to kad je u pitanju veliki talenat. Da su izmislili povredu prilikom pregleda i zatim potpisali ugovor, bilo bi ocigledno sta rade. Ovo sto pisem je jasno svakom ko iole prati kosarku.

 

Ne pratim NBA, zato i pitam. A u oba slučaja je očigledno šta rade.

Link to comment
  • Replies 28.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1003

  • pbg12345

    958

Mozda sam neverovatna botina i idiot ali meni twitovi zalizanog imaju vise smisle nego sve ostale teorije ovde iznesene zajedno. 

Da je dovoljno da se pojavi neki nebitni pomocni trener, izjavi da je igrac povredjen igrao pre  mesec dana, a onda ovi izlaziraju neki pregled, ne bi mi videli Parkera , Novickog i bracu Gasol, a ne Bobija. To sto se satro poklapaju interesi zalizanog da zezne Saleta i SAS nista ne znaci - to je situacija koja se verovatno dogadja svaki cas. A i nije tajna da NBA klubovi ne zele da im igraci igraju banana takmicenja, i vec odavno bi sami smislili celu ovu igrariju sa lekarima i bez jednog zalizanog.

 

Link to comment

Ne možeš da porediš Parkera, Novickog i braću Gasol sa Bobijem. U NBA su takvi igrači bogovi i kad oni nešto hoće ili odluče, to je kraj. Pa Kjuban od svih vlasnika je imao najgori mogući stav prema FIBA takmičenjima i opet ne bi mogao da spreči Dirka da igra. Još da mu je prošlo ovo sa Džordanom, Dalasu bi ova sezona bila možda i poslednja sa Dirkom da probaju nešto da urade u PO. Ali, kažem, ne bi mogao ništa jer Dirk je Dirk a Bobi je jbg Bobi. 

Edited by theanswer
Link to comment

Ova situacija nam pokazuje kako bi sportski novinari, košarkaški radnici, treneri morali dobro da se zamisle pre no što progovore i jednu jedinu reč hvale za nba. Igrač će propustiti EP (a ja ga posle toga ne bih zvao ni za OI, kad se plasiramo), u suštini zato što mu je NBA karijera važnija od reprezentativne. Njemu raskid ugovora sa SA ne bi značio finansijski bog zna šta, jer bi sigurno takve pare mogao da dobije i u Evropi. Suština je u tome da je za njega Nba - ostvarenje sna, kruna, vrh karijere. Dakle Nba, a ne EP/Oi sa reprezentacijom. I ne možemo ga kriviti, svako ima pravo na svoje prioritete. Ali, pošto je u pitanju sportista, a ne filozof ili doktor nauka, ipak je verovatno da njegovo razmišljanje nije toliko nepredvidivo i slobodno.

Nikad u životu se ne bi ovo desilo da je potpisao za bilo koji evropski klub. Nba klubovi imaju mnogo manje respekta prema reprezentativnim takmičenjima, to je pitanje tamošnje tradicije i tamošnje dominacije novca, koja je još uvek misaona imenica za ovu evropsku, takođe ne malu. Zamislite sad da CSKA neće da pusti Teodosića. Jeste li zamislili? Ja ne mogu.

Košarkaškoj Americi je ostatak sveta nepotreban, to je lekcija koju će valjda jednom neko ovde naučiti.

Link to comment

@ theanswer 

 

ima istine u tome sto kazes, ali i dalje stoji da bi za 50 drugih igraca Bobijevog kalibra NBA timovi izmislili ovakvu situaciju. Cinjenica je da je ovo prilicno izolovan slucaj, a po svim teorijama ovde, NBA timovi bi ovo mogli da odradjuju bez problema.

Link to comment

@ theanswer 

 

ima istine u tome sto kazes, ali i dalje stoji da bi za 50 drugih igraca Bobijevog kalibra NBA timovi izmislili ovakvu situaciju. Cinjenica je da je ovo prilicno izolovan slucaj, a po svim teorijama ovde, NBA timovi bi ovo mogli da odradjuju bez problema.

 

pa 50 drugih igrača nisu imali borka radovića. ili miška. kako god.  nije rc bjuford ustao jedno jutro i rekao sad ću da izmislim povredu bobiju marjanoviću, nešto ga je nateralo da to uradi. dal je to bio intervju ili nešto treće nemam pojma.

Edited by theanswer
Link to comment

Ova situacija nam pokazuje kako bi sportski novinari, košarkaški radnici, treneri morali dobro da se zamisle pre no što progovore i jednu jedinu reč hvale za nba. Igrač će propustiti EP (a ja ga posle toga ne bih zvao ni za OI, kad se plasiramo), u suštini zato što mu je NBA karijera važnija od reprezentativne. Njemu raskid ugovora sa SA ne bi značio finansijski bog zna šta, jer bi sigurno takve pare mogao da dobije i u Evropi. Suština je u tome da je za njega Nba - ostvarenje sna, kruna, vrh karijere. Dakle Nba, a ne EP/Oi sa reprezentacijom. I ne možemo ga kriviti, svako ima pravo na svoje prioritete. Ali, pošto je u pitanju sportista, a ne filozof ili doktor nauka, ipak je verovatno da njegovo razmišljanje nije toliko nepredvidivo i slobodno.

Nikad u životu se ne bi ovo desilo da je potpisao za bilo koji evropski klub. Nba klubovi imaju mnogo manje respekta prema reprezentativnim takmičenjima, to je pitanje tamošnje tradicije i tamošnje dominacije novca, koja je još uvek misaona imenica za ovu evropsku, takođe ne malu. Zamislite sad da CSKA neće da pusti Teodosića. Jeste li zamislili? Ja ne mogu.

Košarkaškoj Americi je ostatak sveta nepotreban, to je lekcija koju će valjda jednom neko ovde naučiti.

 

To je čisto navijačko gledanje. A da probamo malo na sportiste da gledamo kao na profesionalce koji sami donose odluku o svojim karijerama, i na osnovu toga vuku konsekvence? Baš kao i ostali plaćeni stručnjaci i profesionalci.

 

Malopre sam napisao da selektor ima puno pravo da se nadrka na Bobija zbog ovoga i da ga nikad više ne pozove na neko takmičenje dok je in charge. A možda i ne mora da bude tako, možda je neko u fazonu "ok, kapiram te, sad ti je ovo bitnije, razumemo se, tu smo, cimnuću te sledeći put ako budem procenio da treba", sve na obostranu korist. Meni je potpuno idiotski pozivanje na sveti dres™, bilo to u reprezentativnoj ili klupskoj kategoriji, računam da je vrhunski igrač ujedno i vrhunski profesionalac koji zna da je za njegovu karijeru poželjno da uvek daje sve od sebe, ali vrhunski profesionalac takođe ima pravo da bira prioritete. Kao što ćeš ti kao vrhunski profesionalac u svojoj struci pretpostaviti jedan posao drugom u skladu sa trnutnom procenom, ali nećeš zatvoriti sva druga vrata za sobom, a onda će te dobar gazda koga si odložio reći da je to ok i da računa na tebe u budućnosti i da ste u kontaktu, a loš će biti u fazonu da si izdajnička pička i da mu se ne javljaš nikad više u životu.

Link to comment

To je čisto navijačko gledanje. A da probamo malo na sportiste da gledamo kao na profesionalce koji sami donose odluku o svojim karijerama, i na osnovu toga vuku konsekvence? Baš kao i ostali plaćeni stručnjaci i profesionalci.

 

Malopre sam napisao da selektor ima puno pravo da se nadrka na Bobija zbog ovoga i da ga nikad više ne pozove na neko takmičenje dok je in charge. A možda i ne mora da bude tako, možda je neko u fazonu "ok, kapiram te, sad ti je ovo bitnije, razumemo se, tu smo, cimnuću te sledeći put ako budem procenio da treba", sve na obostranu korist. Meni je potpuno idiotski pozivanje na sveti dres™, bilo to u reprezentativnoj ili klupskoj kategoriji, računam da je vrhunski igrač ujedno i vrhunski profesionalac koji zna da je za njegovu karijeru poželjno da uvek daje sve od sebe, ali vrhunski profesionalac takođe ima pravo da bira prioritete. Kao što ćeš ti kao vrhunski profesionalac u svojoj struci pretpostaviti jedan posao drugom u skladu sa trnutnom procenom, ali nećeš zatvoriti sva druga vrata za sobom, a onda će te dobar gazda koga si odložio reći da je to ok i da računa na tebe u budućnosti i da ste u kontaktu, a loš će biti u fazonu da si izdajnička pička i da mu se ne javljaš nikad više u životu.

 

Ne, ne, ja nisam uopšte predlagao taj ugao - da je Bobi pička izdajnička, itd. Samo mislim da u reprezentaciji treba da igraju oni kojima je to iznad svega, a ne nba. Ali, to nije najvažnije u mom postu.

Ljudi u domaćoj košarci treba da sednu, da porazgovaraju i da vide kako da vrate staru paradigmu, iliti ono što oni vole da zovu kult reprezentacije, a to je isto u suštini. Ako igrač neće da igra za reprezentaciju da ne bi sebi ugrozio ugovor u nba (a u evropi se takve stvari, još uvek od njega ne traže) i stav je ljudi u košarci da je to normalno, jer je igrač, kako ti kažeš profesionalac, onda možemo da se pozdravimo sa tim kultom reprezentacije. Jer kakav kult može postojati, ako je od njega važnija sezona u klubu i to kao četvrtog igrača na centarskim pozicijama?

U krajnjoj liniji, ako ćemo da posmatramo sve kroz pare/ugovore/profesionalizam, onda bi ljudi u fibi/ulebu/aba/kss/štagod morali da shvate da je nba rivalsko takmičenje, rivalska organizacija (koja je, usput, ne jednom najavila da želi da se širi na Evropu), pa da je i tako tretiraju.

Link to comment

Kakav kult reprezentacije, mi smo drugi na svetu i nemamo vecih problema. Prosle godine su vasa i novica izbegli reprezentaciju zbog klupske karijere, verovatno zbog nba lige.

Link to comment

 

Malopre sam napisao da selektor ima puno pravo da se nadrka na Bobija zbog ovoga i da ga nikad više ne pozove na neko takmičenje dok je in charge. A možda i ne mora da bude tako, možda je neko u fazonu "ok, kapiram te, sad ti je ovo bitnije, razumemo se, tu smo, cimnuću te sledeći put ako budem procenio da treba", sve na obostranu korist. Meni je potpuno idiotski pozivanje na sveti dres™, bilo to u reprezentativnoj ili klupskoj kategoriji, računam da je vrhunski igrač ujedno i vrhunski profesionalac koji zna da je za njegovu karijeru poželjno da uvek daje sve od sebe, ali vrhunski profesionalac takođe ima pravo da bira prioritete. Kao što ćeš ti kao vrhunski profesionalac u svojoj struci pretpostaviti jedan posao drugom u skladu sa trnutnom procenom, ali nećeš zatvoriti sva druga vrata za sobom, a onda će te dobar gazda koga si odložio reći da je to ok i da računa na tebe u budućnosti i da ste u kontaktu, a loš će biti u fazonu da si izdajnička pička i da mu se ne javljaš nikad više u životu.

 

Ovo sto pises vazilo bi da je Bobi pre pocetka priprema rekao Saletu "hvala na pozivu, ali vaznija mi je sledeca sezona u NBA". I problema ne bi bilo. Evo i Jokic se sprema za NBA, sve OK.

 

Stvar je u tome, da se Bobi u ovoj situaciji nista nije pitao, pa samim tim nista nije ni odlucio. Odlucili su drugi u njegovo ime. A on nema integritet, cuti i radi kako mu se kaze. I nije da ga nesto posebno treba kriviti za to, takav je covek. U kranjoj liniji, gde mu je bila karijera pre 4-5 godina, a gde je danas. Samo sto ostavlja los utisak.

 

Bottom line, ako se drugi izbore za Rio, ti drugi imaju prednost nad njim sledece godine..

Link to comment

Ne, ne, ja nisam uopšte predlagao taj ugao - da je Bobi pička izdajnička, itd. Samo mislim da u reprezentaciji treba da igraju oni kojima je to iznad svega, a ne nba. Ali, to nije najvažnije u mom postu.

Ljudi u domaćoj košarci treba da sednu, da porazgovaraju i da vide kako da vrate staru paradigmu, iliti ono što oni vole da zovu kult reprezentacije, a to je isto u suštini. Ako igrač neće da igra za reprezentaciju da ne bi sebi ugrozio ugovor u nba (a u evropi se takve stvari, još uvek od njega ne traže) i stav je ljudi u košarci da je to normalno, jer je igrač, kako ti kažeš profesionalac, onda možemo da se pozdravimo sa tim kultom reprezentacije. Jer kakav kult može postojati, ako je od njega važnija sezona u klubu i to kao četvrtog igrača na centarskim pozicijama?

U krajnjoj liniji, ako ćemo da posmatramo sve kroz pare/ugovore/profesionalizam, onda bi ljudi u fibi/ulebu/aba/kss/štagod morali da shvate da je nba rivalsko takmičenje, rivalska organizacija (koja je, usput, ne jednom najavila da želi da se širi na Evropu), pa da je i tako tretiraju.

 

Pa ne, treba da se pravi kult ekipe, a to se radi tako što skupiš dobru ekipu ljudi i selektora koji sve to kapira i deo je toga. S tim što je u takvim ekipama najnormalnije da ponekad imaš nešto drugo, i onda to možeš otvoreno da rešiš sa ljudima, kao sa ortacima. Jbg brate, izvini, ali ovo mi sad znači zbog toga i toga, nema frke, ne moraš da objašnjavaš, vidimo se posle.

 

Naravno, iluzorno je na to računati bilo od KSS, bilo od koje evropske organizacije, oni jednostavno ne dobacuju dotle, čak ni do profesionalnog minimuma.

 

Bottom line, ako se drugi izbore za Rio, ti drugi imaju prednost nad njim sledece godine..

 

 

a vidiš, moj bottom line je bio da ne treba navijači da odlučuju o tome, ili da se tretira kao difolt rešenje, nego da je to interna stvar selektora i igrača, i da se o tome dogovara od slučaja do slučaja, zavisno od situacije, potreba i razvoja događaja.

Edited by ljakse
Link to comment

 

a vidiš, moj bottom line je bio da ne treba navijači da odlučuju o tome, ili da se tretira kao difolt rešenje, nego da je to interna stvar selektora i igrača, i da se o tome dogovara od slučaja do slučaja, zavisno od situacije, potreba i razvoja događaja.

 

Pa tako se i radi, samo moras da imas neke principe. Erceg se kulturno i na vreme zahvalio Saletu na pozivu prosle godine, pa dobio poziv ove. Novica, sve i da je pokidao ove sezone, ne bi se nasao na spisku jer se poneo nekorektno.  

Link to comment

Kakav kult reprezentacije, mi smo drugi na svetu i nemamo vecih problema. Prosle godine su vasa i novica izbegli reprezentaciju zbog klupske karijere, verovatno zbog nba lige.

 

 Kako nemamo problema, evo imamo sad ozbiljan hendikep, ne igra nam najbolji centar, mvp Evrolige. Jel' igrači treba da razumeju da je najnormalnije ne igrati za reprezentaciju, čak i bez očigledne povrede?

A, naravno, ne mislim da su evropski klubovi nešto bolji tu od nba klubova. I oni bi sprečavali igrače da igraju za repke, ali ne mogu tako da se ponašaju, prosto je atmosfera u Evropi takva. U nba je drugi nivo, tamo su reprezentativna takmičenja potpuno nebitna i oni se ponašaju onako kako je to za njih normalno. Ali, našoj košarci to ne odgovara, mi tu gubimo. Naša košarka postoji i ovde je gde jeste isključivo zbog reprezentativnih uspeha, dok su klupski bili retki, a sada već nekakva klupska titula na međunarodnoj sceni bi izgledala kao kuriozitet. Na šta bi ličila naša košarka posle recimo deset godina bez reprezentativnih trofeja? Koji bi klinci išli to da treniraju? Koga bi to interesovalo? Brzo bi se sveli na nivo hokeja na ledu. Para i onako nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...